Yıldırım Demirören: "Sezon sonu yedek kulübesindeki yabancı sayısı azalabilir"


TFF Başkanı Yıldırım Demirören’den yabancı oyuncu kısıtlaması açıklaması

Riva'da dün düzenlenen ve Ampute Futbol Takımı’nın ödüllendirildiği törende gazetecilerle buluşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Video Yardımcı Hakem uygulamasına karşı olduğunu söyledi.

TFF’nin Riva Hasan Doğan Tesisleri’nde Ampute Milli Futbol Takımı’nın ödüllendirildiği törende*gazetecilere açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, gündeme dair çarpıcı ifadeler kullandı. Demirören, gündemde yer alan Video Yardımcı Hakem Uygulaması ile ilgili, “Video Yardımcı Hakem sistemine karşıyım. Çünkü futbolun güzelliğini öldürür. Kulüpler Birliği istiyor, ocak ayına yetişmesi zor ama uğraşıyoruz. UEFA testlerden sonra onay verecek. Benim şahsi görüşümü soruyursanız, lig devam ederken sistem değişmez, sezon sonuna kalır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Yabancı oyuncunun gelmesi ile futbolda kalite yükseldi, yerli oyuncu fiyatları düştü. Tribünlerin dolması da kaliteli yabancıdan dolayı” diyen Demirören, bu konuda da çalışmaların devam ettiğini diye getirdi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN BEYANATLARINI ÖNEMSİYORUZ!’

Demirören, “Yabancı kontenjanı 2019'a kadar geçerli. Şu an için yeni bir düzenleme olmaz sınırsız kaldırılması için. Ancak sezon sonunda yedek kulübesinde bekleyen yabancı sayısı azaltılabilir. Biliyorsunuz bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın beyanatları var. Bu beyanatları önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın sözleri ilk yönetim kurulu toplantımızda sahadaki Türk oyuncu sayısını nasıl artırırız bunun çalışmasını yapacağız.” Dedi

PALABIYIK 7 KARAR VERDİ, 5’İ DOĞRU’

Kulüplerin ve teknik adamların, yanlış transfer tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları –sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaştığını ifade Demirören, “Hakemler günah keçisi ilah ediliyor. Kulüpler ve teknik adamlar, yanlış transferler tercihlerini, sahaya sürülen yanlış kadroları –sorgulamayıp, sadece hakemler üzerinde yoğunlaşıyor. Dünyanın her tarafında hakem hatası oluyor, Avrupa Şampiyonası'nda da, Dünya Şampiyonası'nda da. Ama hiçbir ülkede bu kadar tartışılmıyor. Mesela Ali Palabıyık, derbide 7 karar verdi. 5'i doğru, biri yardımcısının hatası (Negredo'nun golü). Diğeri Cenk'in ayağına basılmasında penaltı olayı. Ama onu ekrandan tekrar pozisyonlarda herkes gördü. O pozisyon yaşanırken kimse fark etmedi.” diye konuştu.

‘EN BÜYÜK SORUNUMUZ…’

TFF olarak altyapıya önem verdiklerini, yatırım yapıp emek verdiklerini belirten ve futbolun en büyük problemi olarak alt yapı sorununu gördüğünü söyleyen TFF Başkanı, “Kulüpler altyapıya yatırım yapmıyor. Kulüpler bizden altyapıya bütçesi istedi. Yıllık olarak Bu rakam toplamda 50 milyon TL. Bu çok abartılı bir rakam. Federasyonda böyle bir para yok. Ayrıca kulüplerin altyapısındaki antrenörler, futbolculuğu bırakan isimler. Bunların kaçı faydalı oluyor, işte burası soru işareti. Biz TFF olarak altyapıya eğiliyoruz. Emek harcıyoruz. Ama kulüpler kendi oyuncusunu yetiştirmiyor.” *

Kaynak: Sözcü Gazetesi
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı zamanda yabancı oyuncular ligin kalitesini arttırdı ve seyirciyi stada çekti demiş.

Ve sınır düşünmüyoruz diye eklemiş.
 
11 yabancı olur en fazla
Yedek as totalde dahasini yapamaz

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
c3759fcddc9563ff08c03cb5d02a729e.gif
 
Hem sınır düşürmüyoruz diyor hem yedeklerde ki yabancı sayısını azaltıcaz diyor nasıl olcak o iş anlamadım


GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
O yaladığın Cumhurbaşkanın önce millete iyi bir hayat fırsatı tanısın da sonra futbola el atsın.Gerçi neye el atsa batırıyor ya neyse :mad:
 
Üst Alt