Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı Duyurusu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı Duyurusu!

b8b5fcdf37b94a3584662c001e4d6f1c.jpeg

Tüzüğümüzün 26. maddesi gereğince, kulübümüzün Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın aşağıdaki gündemle 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 10:00’da Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda, yeterli çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantının çoğunluk aranmaksızın 25 Mart 2017 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılmasına karar verilmiştir.

Gündem

1. Açılış,
2. Genel Kurul Başkanlık Divanı'nın oluşması,
3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi,
4. Kulüp başkanı ya da görevlendirdiği kişinin sunuş konuşması,
5. Faaliyet raporunun sunulması,
6. Denetim Kurulu raporunun okunması,
7. Raporlar hakkında görüşme,
8. Yönetim Kurulu’nun Mali ve Yönetsel bakımdan aklanmasının ayrı ayrı görüşülerek karara bağlanması,
9. Denetim Kurulu'nun aklanmasının görüşülerek karara bağlanması,
10. Disiplin cezası alan üyelerin, başvurularının görüşülüp ayrı ayrı karara bağlanması,
11. 2017 yılı bütçe tasarısının görüşülmesi ve bütçenin karara bağlanması,
12. Dilekler.

galatasaray.org

Tek kelimeyle REZİLLİK!

Dün başka konuya yazmıştım,tekrarlayayım;

Liselilerin Galatasaray'ı sportif açıdan pek umursadığını düşünmüyorum.Onlar Galatasaray Ruhu'nu spor kulübüyle değil liseyle,hamamla adayla pilavla yani eğitim kurumuyla onun harmanladığı kültürle yaşayan adamlar.Aşağılamak için söylemiyorum bunu.Adamlar o eğitimi almışlar,öyle hayat tarzlarını oluşturmuşlar tabi ki öyle olacak.Galatasaray Spor Kulübü,bu amcalar dedeler için sadece bir yan ürün tarzı bir şey,liselilerin toplanıp bir araya geldiği konuştuğu lokal gibisinden falan.Ancak sıkıntı şu ki,Galatasaray Spor Kulübü'nü Türkiye'nin en büyüğü yapan,Dünya'ya açılmasını sağlayan şey taraftarıdır.Taraftarları olmasa,sıradan bir kolej takımından üniversite takımından ne farkı kalır Galatasaray'ın?Burada yanılıyorlar.Ben çok büyük saygı duyuyorum o liseye,verdiği eğitime yetiştirdiği insanlara falan ancak Spor Kulübü'nün yakasını rahat bıraksınlar.Madem lise de lise diye tutturuyorlar,hodri meydan hadi sadece Galatasaray Liseli olanlar çıksın futbolcu olsun basketbolcu olsun.Yönetime,kongreye almıyorlar takımlara da almasınlar.Galatasaray Spor Kulübü,net olarak diğer Galatasaray toplulukları bünyesinden ayrılmalı ve kademeli şekilde taraftarlara açılmalı.Ben taraftarım,bu amcaların dedelerin takıntılarıyla uğraşmak çekmek zorunda falan değilim.Bizim için Galatasaray'ın sportif durumu önemli.O amcalar bu kültürü gitsinler Galatasaray Lisesi mezunları derneğinde falan yaşatsınlar kimse bir şey demez.Ancak biz varsak Galatasaray Spor Kulübü var,biz yoksak o da yok.Bu çok net bir mesaj olarak verilmeli kulübe.

GS klubunde dernek ile sirketin tamamiyle ve geri donussuz olarak ayrilmasi gerektigini , sirket yonetimine dernegin hukmetmemesi , sirketin de dernegin bugunku kazanimlari uzerinde hak iddia etmemesi gerektigini soyler dururum

Borc ve aktifleri ile bir sportif AS . Dernek statusuyle bir klup . Fakat bu ayrimi iki taraf da kabul etmez , cunku bugun sportif as nin borcu dernegin sahip oldugu rivalar floryalar ile odenmeye calisiliyor, e bu durumda da o dernek o sirket uzerindeki soz hakkini kaybetmek istemiyor

Ikisinin bagli bulundugu yapilar ve kanunlar bile ayri . Birini dernekler masasi , otekini sermaye piyasasi kurulu denetliyor . Yapi carpik ulkede

Isin bu olcude tarihine girersek aslinda burada bir cikar catismasi var . Su sekilde anlatayim . Bu adamlarin cogunun 2 gobek ustu GS nin kuruculari ,onlarin arkadaslari ,etrafi ,akrabasi.

Dolayisiyla adasinda , rivasinda ,floryasinda ,stadinda belirli olcude hak iddia ediyorlar , cunku GS markasi bunu buyuk seyircisi ile elde etmistir , ama o seyirci de bu adamlarin ve atalarinin sayesinde bu markaya sahip olmustur

Mesela Riva . Bu araziyi klubun kisitli parasiyla ,duzenlenen piyango lotarya vs paralarla Selahattin beyazit almis klube devretmis . ada benzer sekilde alinmis .. o donemki futbol gelirleriyle , seyircinin urun satin almasiyla filan alinmamis .

Bugun istenen veya mecbur kalinan sey , bu asetlerin bir sirket ve onun yanlis sekilde yonetimleriyle car cur edilmesi . Adam diyor ki , kardesim ben bir dernektim 300 kisilik ,elimde ada, riva, florya bir ton sey vardi .

buyumeye basladik ama bunlar elimden gidiyor , e o zaman benim de burada soz hakkim olacak . aslinda haksiz mi ? degil .

cunku bugun bu ayrim gerceklesse , klubun dernek gelirleri olmadan , sadece sportif as ile mevcut olusan borcu odemesi mumkun mu ? katiyen degil . fakat bu borcu yaratan sirketin yonetimi de dernegin sectigi yonetim kurulu

bu sacma grift yapi avrupada yok , united bir sirket mesela .. sahibinin tek kisi olmasi veya halka acik hisselerin dolanmasi onemli degil . . zamanindaki AIG modeli buydu iste , sportif as nin altin hisse dahil tamamiyle yonetiminin profesyonellesmesi

bu olabilirdi , ama turkiye sartlarinda futboldan gelen gelir futbola giden parayi asla karsilamadigi icin bir GS Dernegi gucu olmadan o sirket katiyen bu borclarla varligini surduremez

bize ait bir sorun degil bu , diger klupler de ayni

Son düzenleme:
Bu böyle devam eder. Beklentiye girip kendinizi üzmeyin. Yönetimsel yapısı değişmedikçe ne rivanın ne floryanın ne de diğer asetlerin bir önemi olur.
Bu arada kendi kendine sömürmüş yöneticilerin sayesinde bu borç var. Bu nedenle taşınmazlar derneğindi, borçlar sportif a.ş nin gibi ayrım da çok saçma. Çünkü senin derneğin yönetmiş sportif a.ş yi. Bir zahmet borçları ödeyip ayrılsınlar.

Müsait oldukça kongreleri izlemeye çalışırım, ama hep saçma konulardan bahsedilir. Ne adam gibi ekonomik veriler açıklanır ne doğru düzgün finansal lisan kullanılır ne de gerçekçi hedeflerden bahsedilir. Yaşlı yaşlı amcalar önce kendilerini tanıtır, biraz ego kasarlar, sonra nerde çay içeriz, adaya giremiyoruz, ucuza çay içemiyoruz diye veryansın ederler, sonra konuyu bir yere bağlayamadan konuşma biter ve oturur. Zaten mevcut üyelerin yarısından çoğu uyur, uyumayıp ayık kalanların dertleri de Galatasaraydan ziyade kendi menfaatleri olduğundan boşvermek lazım bunları. Kendi aralarında çelik çomak oynuyorlar işte.

Son düzenleme:
Üst Alt