Yine Bir Rezalet - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yine Bir Rezalet

Yani Türkiyede 15 yıl önce hiç cinayet veya taciz tecavüz olayları olmuyordu mu diyorsun anlamadım?
Bu hükümet döneminde kadına şiddet, kadın cinayetleri, cinsel istismar gibi suçların tavan yapması zaten kesinlikle tesadüf. Bunun AKAPA dönemiyle ne alakası var canım tabii ki. Bunlar hep CEHAPE zihniyeti...

Bir ülke düşünün ki tecavüze uğrayan kadını suçlasın.
Bir ülke düşünün ki kadına şiddet, kadın cinayeti, cinsel istismar gibi suçların cezası olmasın.
Bir ülke düşünün ki vakıf adı altında el kadar erkek çocuklarına tecavüz edilsin ve o sözde vakıf hala kapatılmasın. Sonra da bi tane insanlıktan nasibini almamış şerefsizin biri çıksın bir kereden bir şey olmaz desin.
Bir ülke düşünün ki gidecek yeri olmadığı için kuran kursunda kalan çocuğa tecavüz edilsin.
Bir ülke düşünün ki tacize uğrayan kadına gece o saatte ne işin vardı densin.
Bir ülke düşünün ki cumhurbaşkanı kaç çocuk yapacağınızı söylesin.
Bir ülke düşünün ki şort giydiği için kadın tekmelensin ve bunu yapan şerefsiz serbest bırakılsın.
Bir ülke düşünün ki oruç tutmayan insanları niye oruç tutmuyorsun diyerek dövmeye çalışsınlar.

Aklına geldi demi o ülke...

Bu şerefsizler her zaman vardı ama suçluyu cezalandırmayan, koruyan, Türk yargısını çökerten bu hükümet döneminde birbirlerinden güç alarak toplumda bunları yapmaya başladılar.

Tabii anlayabileceğini sanmıyorum. Ülke eyiye gidiyor gardaşım, batı bizi kıskanıyor, batının yargısından daha adiliz. Kafanız rahat olsun. AKAPA dönemiyle hiç alakası yok...

AKP ile uzaktan yakindan iliskim yok, hatta su anda Ülke Yönetiminin Politikasi ilkelerime tamamen ters ama böyle bisey yazarak herkesi töhmet altinda birakmak en basitinden GÜNAH!
FETÖ belasını ülkeye musallat edenleri hala el üstüne tutan, destekleyen, gözünün önündeki asıl FETÖ'cüleri görmeyen gerizekalı bir halkımız var. Günah vs değil. Tam tersi; akan bu kandan, haksız yere işlerinden olan insanlardan, haksız yere ordudan ihrac edilen subaylardan, haksız yere sözde askeri mülakatlarda elenen ve subay olma hayaliyle yanan gençlerden bunlara oy atanlar sorumlu. Asıl kul hakkı budur.
Müslümanım deyip hırsızlığa, haksızlığa ses etmeyip bunları yapanları desteklemek... Asıl kul hakkı budur.
Müslümanım diyorlarsa kendilerine, verdikleri o her oyun hesabını vereceklerinin bilincinde olmaları gerekir ama tabii bizimkiler sözde müslüman olduğundan normal bunlar.
Devlet malından bir hırka bile çalan, aşıran şehit olmaz diyen peygamberin, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyen halifenin ümmeti bunlar...

FETÖ belasını ülkeye musallat edenleri hala el üstüne tutan, destekleyen, gözünün önündeki asıl FETÖ'cüleri görmeyen gerizekalı bir halkımız var. Günah vs değil. Tam tersi; akan bu kandan, haksız yere işlerinden olan insanlardan, haksız yere ordudan ihrac edilen subaylardan, haksız yere sözde askeri mülakatlarda elenen ve subay olma hayaliyle yanan gençlerden bunlara oy atanlar sorumlu. Asıl kul hakkı budur.
Müslümanım deyip hırsızlığa, haksızlığa ses etmeyip bunları yapanları desteklemek... Asıl kul hakkı budur.
Müslümanım diyorlarsa kendilerine, verdikleri o her oyun hesabını vereceklerinin bilincinde olmaları gerekir ama tabii bizimkiler sözde müslüman olduğundan normal bunlar.
Devlet malından bir hırka bile çalan, aşıran şehit olmaz diyen peygamberin, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyen halifenin ümmeti bunlar...
Ben adil bir sekilde yargilanmadan kimsenin günahina girilmesi taraftari degilim.
Adalet, bir gün herkese lazim olabilir.

Ailemizde emlakci cok, boyle seyler cok konusuluyor

Bekar erkege ev bulmanin zor oldugu dogru, ama bekar kadina ev bulmak cok daha zor

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Keşke şehir bilgilerini de verseydin keza semt vs bilgilerini de. Bu tip olayların farklı lokasyonlarda çok farklı olarak değiştiği ortada.

En basiti sahibinden ve hürriyet emlak ilanlarına 10 dakika bakan birisi bile görür hangisinin zor olduğunu.

Keşke şehir bilgilerini de verseydin keza semt vs bilgilerini de. Bu tip olayların farklı lokasyonlarda çok farklı olarak değiştiği ortada.

En basiti sahibinden ve hürriyet emlak ilanlarına 10 dakika bakan birisi bile görür hangisinin zor olduğunu.

Istanbul'da yasiyorum, ama su an yurt disinda okudugumdan daha cok Amerika'dayim

Izmir'de ve Aydin'da emlakcilik yapan kuzenlerim var. Istanbul'da da emlakla ugrasan akrabalarim var. Spesifik olarak semt/mahalle bilmiyorum ama soylediklerine gore eger evine baskalari geliyor gidiyorsa katiyyen bekar kadina ev vermeyenler var.

"Bekar erkege verilmez" dendigi dogru ama "bekar kadina verilmez" soylenmiyor bile, keza o varsayiliyor. Bosanmis kadinlar da mesela cok zorlaniyolar.

Istanbul'da yasiyorum, ama su an yurt disinda okudugumdan daha cok Amerika'dayim

Izmir'de ve Aydin'da emlakcilik yapan kuzenlerim var. Istanbul'da da emlakla ugrasan akrabalarim var. Spesifik olarak semt/mahalle bilmiyorum ama soylediklerine gore eger evine baskalari geliyor gidiyorsa katiyyen bekar kadina ev vermeyenler var.

"Bekar erkege verilmez" dendigi dogru ama "bekar kadina verilmez" soylenmiyor bile, keza o varsayiliyor. Bosanmis kadinlar da mesela cok zorlaniyolar.

Senin bahsettiğin durum daha tutucu mahallelerde geçerli.

Üst Alt