Yobo: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''


Fenerbahçe Kulübü'nün transferi için Everton ile görüşmelerini sürdürdüğü savunma oyuncusu Joseph Yobo, sarı-lacivertli ekipte bulunduğu her anın kendisi için çok özel olduğunu ifade etti.Sezon başında İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton'dan kiralık olarak transfer edilen Nijeryalı savunma oyuncusu, Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan "1'e 1" isimli programda, futbol kariyerini, geldiği noktayı ve sarı-lacivertli ekipteki durumunu anlattı.Çıktığı ilk antrenmandan itibaren takımının kendisini sahiplendiğini ifade ederek Fenerbahçe'de mutlu olduğunu belirten Yobo, "Burada bulunduğum her an benim için özeldir. Ama özellikle gol yemediğimiz her an daha özeldir. Burası kazanma alışkanlığının olduğu bir takım ve her zaman galibiyet beklenen bir ortam. Benim için de maçı kazanmamız ve gol yemememiz her zaman en önemli konudur" dedi.Fenerbahçe'yi ilk kez Everton'da forma giyerken 2005-2006 sezonunun hazırlık döneminde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda sarı-lacivertli ekibe 5-0 yenildikleri maçta tanıdığını bildiren Yobo, "Daha sonra Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde de izlemiştim. Uche ve Okocha'nın da burada oynadığını biliyordum. Çok büyük bir takım olduğunu biliyordum. İngiltere'den sonra burayı tercih edebilirdim" diye konuştu.Sezon başında transferi için kendisiyle 5-6 takımın ilgilendiğini, İngiltere'den ayrılmaya karar verdiğinde ilk tercihinin Fenerbahçe gibi bir takım olduğunu kaydeden Yobo, "Diğer opsiyonları dinlemiyordum bile. Gelmek istediğim, oynamak istediğim yer Fenerbahçe'ydi. Bu özel takıma gelip şansımı dememeyi tercih ettim" ifadelerini kullandı."Türkiye'yi tipik bir Arap ülkesi gibi düşünüyordum" diyen Yobo, "Fakat gelip gördüğümde tamamen yanıldığımı anladım. Burası gerçekten Avrupa standartlarında bir ülke" dedi.Tam bir aile insanı olduğunu anlatan Nijeryalı futbolcu, "Birtakım şeylere sahip olduğumu bilmek güzel ama ben nereden geldiğimi çok iyi biliyorum. Şimdiki durumumun büyüsüne kapılmış değilim. Nijerya'ya gittiğimde herkesle ilgilenmeye çalışıyorum. Tanrı'ya bana verdikleri için minnettarım" diye devam etti.Kaynak: Hürriyet
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Herkes öyle düşünüyor zaten. Ama senin de geldiğin afrika, kendini ingiliz gibi hissetmene gerek yok.
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Ne yazık ki ülkemiz birçok Avrupa ülkesi tarafından bu şekilde görünüyor. Bu yönde gelişmeler de yok değil ama henüz o kadar kötü durumda değiliz.
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Gercekten öyle. Bi ara Enistemin berber dükkaninda Türk Tv'si acikti ve Almanlar vardi. Yahsi Cazibe'de dekolteli, mini etekli kizlar falan vardi almanlar cok sasirdi. Bu Türk Tv'si mi neden Basörtüsü yok, neden böyle giyiniyorlar falan diye sorup durdu. Türkiye'de basi acik gezmenin yasak oldugunu bile düsünenler var daha.
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Kariyerinin sonuna gelmiş çoğu futbolcu gibi düşünüyor Yobo'da.
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Gercekten öyle. Bi ara Enistemin berber dükkaninda Türk Tv'si acikti ve Almanlar vardi. Yahsi Cazibe'de dekolteli, mini etekli kizlar falan vardi almanlar cok sasirdi. Bu Türk Tv'si mi neden Basörtüsü yok, neden böyle giyiniyorlar falan diye sorup durdu. Türkiye'de basi acik gezmenin yasak oldugunu bile düsünenler var daha.

ben de onların hala bir fıçı sunun içinde kendi pisligiyle yıkanan topluluklar oldugunu düşünüyorum mesela.
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Görende İngiliz vatandaşı sanar havalara bak ya. Ulan sen ne vatandaşısınki ? nijeryalı yolda görsem saatçi sanarım
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Laikliği reddeden zihniyetin meyveleri bunlar..

Daha çok toplarız..
 
Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''Cahillikle falan alakası yok bunun, Türkiye'nin yabancıların gözündeki genel imajı bu.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt