Yobo'dan Everton açıklaması! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yobo'dan Everton açıklaması!

Fenerbahçe'nin sezon başında İngiliz ekibi Everton'dan kiraladığı Yobo tercihini yaptı.

yobo-cubuklu-34032_501.jpg

Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısıyla beraber formunu yükselterek şampiyonluk yarışına dahil olan Fenerbahçe'ye bir iyi haber de Nijeryalı futbolcusu Joseph Yobo'dan geldi.

Sarı-lacivertli takıma sezon başı İngiliz ekibi Everton'dan kiralanan ve takımın vazgeçilmezi olan Yobo, Fenerbahçe'den ayrılmak istemediğini söyledi.

İngiliz basınına konuşan yıldız futbolcu Yobo, Fenerbahçe'de mutlu olduğunu belirterek, "Everton'da 8 yıl forma giydim. 8 yıl boyunca Everton ile mutlu ve başarılı sezonları geride bıraktım. Şuan ise Türkiye'de Fenerbahçe forması giyiyor olmaktan ve böyle bir camianın futbolcusu olduğum için gerçekten çok mutluyum. Bundan sonraki futbol hayatımı da burada sürdürmek istiyorum. Sezon sonu bitecek olan kiralık sözleşmemin ardından Everton'a dönmeyi düşünmüyorum" dedi.

30 yaşındaki defans oyuncusu Yobo, aynı zamanda Nijerya Milli Takımı'nda da bugüne dek 75 kere formasını giydi ve 4 gol kaydetti.

Cevap: Yobo'dan Everton açıklaması!

Adam resmen stoper kalırsa büyük hayalkrııklıgı olur bende

Opsiyon bedeli ne kadar acaba ?

Adam resmen stoper kalırsa büyük hayalkrııklıgı olur bende

Opsiyon bedeli ne kadar acaba ?

hep aynisi... Baska oyunculara göz dikiyorsunuz ama Neill gitti gidecek ona tepki gösteren yok...

hep yaziyorum birdaha yazarim...

Neill türkiyenin en teknik en iyi ve arkadan oyun kurabile tek stoperi...

adamda Yaşlılık belirtiside yokki onu bahane etsek :(

hep böyleyiz biz iste (kendim icinde söylüyorum)

ne yobosu kardeşim ya ersan bjkde yoboda fb de kalır saçma sapana konuşmanın manası yok biz elimizdeki neilli tutmaya bakalım türkiyenin en iyi stoperi

Yobo neillden kat kat üstün bir oyuncu.Neillin en fazla değeri 2-3 milyon yobo en az 7-8 milyonluk adam.Keşke biz alsak

Neilli fazla büyütmeyin.Everton 800 bine bıraktı yobonun kiralama ücretinin altında :D

yahu senelerdir oyun kuracak kapasitede bir stoper aradık. Neill bize Meira'dan sonra ilaç gibi geldi. Tamam mükemmel değildir ama Neill bu lig için bu takım için biçilmiş kaftandır. Bu fiyata bu kaliteyi bulup getirirlerse amenna. aksi durumda düşünülmesi bile saçma.

Ben hatta basının bu konuda yazdıklarına inanmıyorum. Devrik yönetimimiz devrilmese bile onu takımda tutmak isterdi. Ama Neill bu karışık ortamda bazı güvenceler olmadan kolay kolay uzatmaz bizimle. Umarım yeni gelenler ya daha iyisini getirir ya da takımda tutarlar.

Ayrıca Yobo ile karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum. Yobo'yu sadece bizim maçlarımızda izledim adam akıllı. Kesici özelliği daha ağır basıyor. Hatta Fener'de oyunu Emre ve türevleri kurduğu için başka meziyetlerini de farkedemedim.

Üst Alt