Yoğurt, Jet Yakıt İçin Benzersiz Bir Kaynak Olabilir! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yoğurt, Jet Yakıt İçin Benzersiz Bir Kaynak Olabilir!

902691-yogurt-jet-yakit-icin-benzersiz-bir-kaynak-olabilir-5a32290ddc089.jpg

Bilim insanları, peynir altı suyunu jet yakıtlarda kullanmak üzere bir yol geliştirdiklerini resmen açıkladı.Yapılan çalışmalar, yoğurdun sürdürülebilir jet yakıta dönüştürülebileceğini ortaya koydu.

Bilim insanları, atık ürünlerin yoğurtüretiminden biyoyakıt ve hayvancılık yemi katkı maddeleri için bir ham madde haline getirilmesinin bir yolunu buldu.

Üretim sürecinden kalan peynir altı suyuçoğunlukla süt şekeri laktozu, şeker fruktozu ve laktik asitten oluşuyor.

Çalışma için, kokteyli, yararlı bileşikler olan kaproik asit ve kaprilik asit içeren bir ekstrakt haline getirmek için bakteriler kullanıldı.

Her iki bileşik de standart antibiyotiklerin yerini almak üzere hayvancılık yemine eklenebilecek 'yeşil antimikrobiyaller' olarak nitelendirildi.

Uzmanlar "Asidik peyniraltı suyunun jet yakıtından hayvanların da yiyebileceği bir hammaddeye kadar işlevsel hale getirilmesi, sürdürülebilirlik için önemli bir örnektir" ifadelerine yer verdi.

Bizde talan var

Yetim hakkı gaspı var

İranlı ajanların önüne yatan bakanlar var

7/24 yalan konusan siyasiler var

başına cuval gecirilen askerleri için kılını kıpırdatmayan kartondan ordu var

Su faturasına 5 çeşit , elektriğe 4 çeşit vergi var

Ülkenin maddi kaynaklarını kendilerine çevirip doymak bilmeyen devlet adamları var

Ya çok var aslında yazacak derin derin incelenecek çok şey var bizde.

He ne yok dersen ,

Üretim adına hiçbirşey yok.. Üreten insanları vergileriyle boğan bir hükümet var.

Çok şükür freni patlak kamyon gibi gidiyoruz ama herkes kafasını dışarı çıkarmış körler sağırlar birbirini ağırlar oynuyoruz.

Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Narlıca Hz. Ayşe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde velilere yönelik verdiği konferansta, kız çocuklarının ergenlik çağında evlendirilmelerini istedi. Skandal açıklamada ' Buluğ çağı, İslâm âlimlerinin çoğunluğuna göre kızlarda 9-15, erkeklerde 12-15 yaşları arası olarak belirlenmiştir.' denildi.

Üst Alt