Yoksa bu günleri görmeyi hakkettik mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yoksa bu günleri görmeyi hakkettik mi?

Cevap: Yoksa bu günleri görmeyi hakkettik mi?

Rıjkaard takım kalitesiz deyince medya adama 'nasıl olur da sen takıma kalitesiz dersin' diye giydirip duruyordu. Adamın dedikleri çıktı işte. O zaman keita, santos, elano falan vardı ama o adamlar sakatlanınca yerine kim oynuyordu bir düşünün. Birde şu var ki, türk medyasından nefret ettim lanet olsun ya. Ne biçim karaktersiz onursuz insanlardan kurulu bir medya bu. Öve öve bitiremedikleri beşiktaş'la aramızda 3 puan var. Bu hafta son 5 dakikada 2 gol yemeseydik puanlar eşitti. Bizi yerin dibine sokuyolar (ki haklılar) ama beşiktaşa dokunan yok. Konuşan yok beşiktaşı. Hep Galatasaray'a vuruyorlar. Bu da bizim büyüklüğümüzle alakalı onu biliyorum ama insaf kardeşim.

Sarp, Balta ve Ayhan hatta Barış kaç maça çıkmış Rijkaard varken ?

kimse cikip arsiz arsiz Rijkaard'i savunmasin total futbol yok kalitesiz takim ayagina. adam 50 mac on liberoda mehmet topal onunde elano ve mustafa sarp ikilisini oynatti zerre kadar birsey degistirmeden. insan ya elanoyu forvet arkasina koyar, ya da sarp yerine ayhani oynatir de mi? yok arkadas, adam medet umdu o formasyondan. daha bir suru hatasi var da linc edilirim diye birsey demiyom

Hayri Rijkaard'ın hataları zaten vardı, yok diyen yoktur sanırım. Ama bu adamın haksız yere tepe taklak yollanması ayıptır. Şuan kovulmasa, burda olsa, şuan ki durumdan daha iyi olacağımız kesindi. Bundan kötüsü olmazdı. Benim gibi çoğu kişi, zamansız gönderilmesine tepkili. Ee o konulara da girmek isteiyorum ama, bu adama ikinci senesinde adam almadılar. Hadi ilk geldiği seneyi tartışalım da, ikinci yılında adama eziyet ettiler resmen. İlk sene de, Mustafa Sarp'ı bedava alıp, al sana yerli İniesta diyen biz değildik yine. Rijkaard 10 defa suçluysa, yönetim 100000 defa suçlu bu konuda.

Hayri Rijkaard'ın hataları zaten vardı, yok diyen yoktur sanırım. Ama bu adamın haksız yere tepe taklak yollanması ayıptır. Şuan kovulmasa, burda olsa, şuan ki durumdan daha iyi olacağımız kesindi. Bundan kötüsü olmazdı. Benim gibi çoğu kişi, zamansız gönderilmesine tepkili. Ee o konulara da girmek isteiyorum ama, bu adama ikinci senesinde adam almadılar. Hadi ilk geldiği seneyi tartışalım da, ikinci yılında adama eziyet ettiler resmen. İlk sene de, Mustafa Sarp'ı bedava alıp, al sana yerli İniesta diyen biz değildik yine. Rijkaard 10 defa suçluysa, yönetim 100000 defa suçlu bu konuda.

Ikinci senesinde adam almadilar lafina mudahil olurum. Misimovic, Cana, Insua ve Pino'yu adamdan saymiyon mu? Keita'nin satilmasi hata, tamam da adama yine de iyi bir kadro verildi. Ve de bu Rijkaard nasil bir adam ki 3 transfer sezonunda istedigi kadroyu kurduramadi? Ilk sene Mustafa Sarp demissin. Sana hic yakis tiramadim. Skibbe zamaninda BAM dediginiz adamlarin BA'si gayet iyiydi. Ne hikmetse Rijkaard'la BAM oldular. Ayrica arkadas, bu adamlar kotuyse niye yerine adam aldirmadi Rijkaard? Hagi geldi ilk transfer sezonunda takimda eksik gordugu yerlere adamlari tak tak aldi. Stancu ve Zapo haric kotu transfer diyecegin adam yok. Olmasi gereken kalitede olmasalar da islerini yapan adamlar. Rijkaard'in kovulmasina gelince, adam Servet'le falan o kadar sorun yasamasa gonderilmezdi. Futbolcularin adamdan illallah ettikleri belliydi. Rijkaard da sahadaki oyun degissin diye hic bir hamle yapmadi. 70 mac ayni takimi cikardi. Boyle teknik direktorluk mu olur arkadas? Ha, simdi geriye bakinca en azindan sezon sonuna kadar kalsaydi diyorum. Hagi para harcadi baya ve oyuncularla da sorun yasadi. Oyuncular konusunda o hakli su haksiz demiyorum, ama sorun yasandigi gercek. Rijkaard olsa belki o sorunlar yasanmazdi ve daha iyi oynayabilirdik.

Mesela Hagi'ye kiziliyor milleti yerinde oynatmiyor diye. Lan herkes yerinde oynadi da takim 9.'ydu hrbolar :eek: En azindan adam birseyler deniyor Rijkaard'in aksine, basarili ya da basarisiz.

Ne hagi'den ne Rıjkaard'dan olmaz arkadas. Hayri senin yazdıkların dogru kardeş. Olmadı olmaz. Rıjkaard sistemde sistem diyor. Hagi'nin sistemi yok çok fazla değişiklik yapıyor.

BAM derken, Ayhan'ı genelde bende ayırırım. Hatta Skibbe döneminin Barış'ı da iyidir. Hala da söylerim, iyi bir takım kurulduğunda, Barış son 20 dakika için iyi bir yedek oyuncu olur diye. O konu ayrı. Şuandan itibaren tabi ki gitmesini isterim. Ayhan zaten emekli olsun. Neyse orası ayrı. Rijkaard adam istemedi diye bir olay yok be Hayri reyis sen de biliyorsun. Adam futbolcu istedi ama söylediği adamların 5 farklı alternatifi yaratılıp onlardan birileri geldi. Mesela, Cana-Pino-Misimovic transferlerini Rijkaard'ın istediğine inanmam. Adamın sistemine aykırı oyuncular; dikkat kötü demiyorum. Zaten Misimovic'de transfer döneminin son günü gelerek ve 2 ay sonra kovularak göz boyama transferi olduğunu belli etti.

Rijkaard'ın maçlara hamlesi yok diyorsun ama, Arda'yı santrafor oynatan bu adam. Adam koca 1.5 sezonu nerdeyse santraforsuz götürdü. Nonda'yı saymazsak. Rijkaard'ın hatası, takımı güçten düşürmesiydi. Mücadeleci oyunu sergileyemedi. Ama takımın bir yerinde var arıza, bunu artık herkes görüyor. Yani olay, Hagi veya Rijkaard'dan çıkalı çok oldu. Ama yine belirteyim ki, Rijkaard'ın sezon ortasında kovulmasına gerçekten karşıyım hala. Çünkü çok gereksiz oldu ve efsane diye tabir ettiğimiz Hagi'de zarar gördü bundan.

Kim vardi ki baska oynatacak ? sanki Yekta, Selcuk Inan, Hamit Altintop, Nuri Sahin yedek te Rijkaardi bekliyorlardi. Mecburen...

mesele o zaten oynatmayacaksın bunlardan bir şey olmaz diye bazılarının gözüne sokacaksın bunlarlada yenilirim bunların küçükleriylede yenilirim ne farkeder diyip A2 takımından bir kaç kişiyi oynatacaksın ben bunları oynatmam diyeceksin ki o zaman ben sana iyi hocaydın diyeyim.

Ben onu bunu bilmem arkadaş. Bizim kadromuz kaliteli değil eyvallah. Ama ligde şu anda 11. olacak kadro da değil. Değil arkadaş değil. En azından ilk 4'ü kovalar bu kadro. Tamam ilk 4 hedef değil ama şimdi hedef oldu o nasıl olacak. Takımı yerle bir ettik hep beraber. Hem yönetim, hem teknik adamlar, hem medya, hem taraftar. Sonuna kadar bu durumu hak ediyoruz. Tamam Adnan Polat'ın hataları çoktur ama kimse ihaleyi sadece Adnan Polat'a yıkıp aradan sıyrılmasın.

Bana göre, bu günleri yasiyoruz ya, bence bizde iyicene hak ettik bunlari yasamaya. Taraftar olarak son zamanlar cok igrenc tik bana göre.

Yok su gelcek, bu gelcek, bu futbolcu mu, yok bunu istemeyiz, yasi 30. Ronaldinho da topcu mu filan sözler bile geldi.

Ne Skibbe döneminde, nede Rijkaard döneminde, Takima cidden destek olduk, yada olmaya calistik.

Gecen Sezon Fener macinda, kalecmiz hatali bir gol yedi, dünyada okadar cok olmus, ingiltere de bu sezon nun basinda da oldu, Dünya Kupasinda da oldu, ve kimse onlari yuhalamadi. Biz yaptik bunlari, destek olacagimiza, kendi takimizi isliklamaya calistik.

Jo dogum günü Partisi verdigi icin, sonraki maclarda küfür ettik. 16 Mac 3 Gol.Yas 23.

Giovani Dos Santos cok calisti, gol atamadi > Bal yapmayan ari koyduk. 18 mac 3 Assit Yas 21.

Bugünlere bi bakalim. Leo Franco yu begenmedik, durmadan Ufuk u kaleye davet ettik, ee ne oldu ? Bi bildikleri varmis neden Leo kalede. Söylein gecen sene de aptalca gol yiyorduk. Ama her mac yiyormuyduk ? Normal bisey olmus artik bizde.

Keita ya da begenmeyenler cikip diyordu, Ali Sami Yen Topcusu ne yapcaz onlan.

Noldu Ali Sami Yen bile bize deplasman oldu.

Gio hadi almadik, gittik Pino yu aldik, zaten gecen sene öldük geberdik sakat Oyuncular yüzünden, gittik yine bir sakat Adam aldik. Akil Mantik nerde bu devirde ?

Bu mudur Taraftarlik ? Rijkaard gelince binlerce kisiler ilen gidip Haavalanina, öööö Rijkaard bagirmaya, sonra da istifa ya davet etmeye. Nerde bizim sabirimiz, okadar da iyiz de hep herkesin gitmesini bekliyoruz. Gelen de sanki hep Dünya adami cikti bizim basimiza...

Tabi böyle bir Yönetim de görülmemistir zaten. Gidiyorsun dünyaca bir Asci getiriyorsun, eline de veriyorsun tek peynir iglen yumurta ve bekliyorsun ki, bize 3 Yildizli Ana yemek yapsin... Herkes gördü bu takimdan kimler gitmeli diye, gidenler bizim takimin iyileri. Kalan lar ayni halt. Gelenler de ayni halt.

O yüzden artik kim gelirse gelsin, hic sevinmicem, cünkü burdaki ömrü 1,5 senden fazla degildir. Gelenlerin de yanlis olaylari olmustur tabiki, ama yinede en büyük hatayi bizde görüyürum. Yönetim ve Tarafatarda.

Kusura bakmayin, Türkcem pek iyi sayilmaz, Almanyada yasiyorum o yüzden affedersiniz.

Ayni düsüncedeyiz....

Ya anlamadigim sey var burda, Skibbe yi begeniyorsun Rijkaardi begenmiyorsun. Simdi anlat niye ? Skibbe sanki okadar daha iyidi. Iki mac var aklinda diye. Adam ilk sezonda bile kovuldu...

Üst Alt