Yöneticiler Hacca Gitti - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yöneticiler Hacca Gitti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yöneticiler Hacca Gitti

Madem okadar meraklisiniz siz gidip doyurun fakirleri? Adam gitmis haccini yapiyor, nerden biliyorsunuz fakirlere yardim etmedigini?

reyis, hayri cund haklı. millet acı cekerken onlara yardım etmektir insanın gorevi, nokta. haccı herzaman yaparsın, once insan olmanın sorumluluklarını yerine getir, niyet onemlidir niyet niyet.

edit : hassasiyet demissinde sen git o yardıma ihtiyacı olanlara de bakiyim bir "hassasiyet" ne cevap verecekler sana. :ka21:

Ben ne diyorum sen ne diyosun.Önce mesajları oku idrak et sonra yaz be kardeşim.Hayri'nin farz yoktur lafına yazdım ben sen başka bir yerden dem vurmuşsun.

beyler isim vermeden alıntı yapmadan yazayım.önce fakirleri doyur hacca sonra gidersin hac herzaman yapılır demek çoooook yanlış.Hac yerine fakirleri doyur hac yerine sayılsın vb ayet gösterirseniz bu dediğinize eyvallah denebilir.Ama hacılık görevini yerine getirmek için arabistana gidenler in kime ne yardım yaptıgını hangi fakiri doyurdugunu veya doyurmadıgını bilmeden sallamak günahtır.He inanmıyorsanız zaten günah kavramı sizin için birşey ifade etmez.Bu söylediğiniz şuan Türkiyeden her hacca giden için aynı şey olmuş oluyor.İyi dedem gidiyor ama sizin mantıgınıza göre boşa gidiyor.Vandaki depremzedeler aç vs.Böyle bişey olur mu :)

burda haca giden fakirleri doyurmuyor diye bir yargı var sanırım .. hacda durumu olana farz ki zaten ona gidebilenin yardımları vs hak getiredir ..

Yav arkadaş Cundmudur nedir adam dine hakaret etti, dindara hakeret etti, inananları küçük gördü, ondan sonrada kendini çok çağdaş zannediyor. Yazık böyle insanlara. İnanmıyorsan bari inananlara saygı göster. Bırak, saygısız ve kibirli olmayı.

bunlar Hacca değil bu resimdekini canlı görmeye gitmişler

nkfvas_130178.jpg

Karşılıklı hoşgörü birbirimize tahammül sınırımızı genişletir.Tek yapmamız gereken bu! Ayrıca sizlere naçizane binlerce yıldır kandırılıp kandırılmadığımızı anlamak için dinler tarihini okumanızı önereceğim.

Madem okadar meraklisiniz siz gidip doyurun fakirleri? Adam gitmis haccini yapiyor, nerden biliyorsunuz fakirlere yardim etmedigini?

hacca gitmesine lafımız yok reyiz. fakat gidis sekli sakıncalı. zira hac olayı bir tur arınma olayıdır. parayla pulla riya ile yahut otellerle bir alakası yoktur. malesef insanlar bunu anlayamaz, anlamalarını da beklemiyorum zaten. siz zannediyorsunuz ki Allah oraya gidip orada fırıldak gibi donun istiyor belli bir zamanda. hac bu kadar basit bisey olsa idi... ama oyle degil.

insanın hacca gidisi basına yansır mı yahu ? ne bicim bir dunyada yasıyorsunuz ? insan hacca gidip luks otelde kalır mı oğlum ? İbrahim jakuzide mi yıkanıyordu hac yaparken ? yahut 3000 euro business class'mı bayıldı ?

insanın icinde inanc varsa en basta ihtiyac halindeki insanları dusunur.

Dediğim gibi, bisikletle git hacca madem okadar samimisin. Nasıl milletin arabalara yüzbinlerce euro para saymasına karsıysam, nasıl salak salak yapılan harcamalara karsıysam, bunada karsıyım. Bu benim dusuncem, kusura bamyayın.

beyler isim vermeden alıntı yapmadan yazayım.önce fakirleri doyur hacca sonra gidersin hac herzaman yapılır demek çoooook yanlış.Hac yerine fakirleri doyur hac yerine sayılsın vb ayet gösterirseniz bu dediğinize eyvallah denebilir.Ama hacılık görevini yerine getirmek için arabistana gidenler in kime ne yardım yaptıgını hangi fakiri doyurdugunu veya doyurmadıgını bilmeden sallamak günahtır.He inanmıyorsanız zaten günah kavramı sizin için birşey ifade etmez.Bu söylediğiniz şuan Türkiyeden her hacca giden için aynı şey olmuş oluyor.İyi dedem gidiyor ama sizin mantıgınıza göre boşa gidiyor.Vandaki depremzedeler aç vs.Böyle bişey olur mu :)

Hangi fakiri doyurduğu gibi bir durum yok reyis. Şunu doyurdum artık rahatım yok. Elinde var ise, ihtiyacı olana vereceksin, hayat boyu. İsa'nın sözu bu benim değil.

hacca gitmesine lafımız yok reyiz. fakat gidis sekli sakıncalı. zira hac olayı bir tur arınma olayıdır. parayla pulla riya ile yahut otellerle bir alakası yoktur. malesef insanlar bunu anlayamaz, anlamalarını da beklemiyorum zaten. siz zannediyorsunuz ki Allah oraya gidip orada fırıldak gibi donun istiyor belli bir zamanda. hac bu kadar basit bisey olsa idi... ama oyle degil.

insanın hacca gidisi basına yansır mı yahu ? ne bicim bir dunyada yasıyorsunuz ? insan hacca gidip luks otelde kalır mı oğlum ? İbrahim jakuzide mi yıkanıyordu hacca giderken ? yahut 3000 euro business class'mı bayıldı ?

insanın icinde inanc varsa en basta ihtiyac halindeki insanları dusunur.

Dediğim gibi, bisikletle git hacca madem okadar samimisin. Nasıl milletin arabalara yüzbinlerce euro para saymasına karsıysam, nasıl salak salak yapılan harcamalara karsıysam, bunada karsıyım. Bu benim dusuncem, kusura bamyayın.

yöneticilerin çagırdıgını nerden biliyoruz ki ?? sanmıyorum şarkıcalar gibi öyle şey yapıcaklarını ..

ayrıca adamın parası varsa belli yaşam standartı varsa istedigi yerde kalır .. gidipte döküntü yerlerde 10 kişi falan mı kalmalarını istiyosun ben anlamıyorum ?

sende heralde amishlik var ..

Ne Hacca giden nede fakirleri doyuranın ibadeti kabul olacak diye birşey yok zaten.İçki içiyorsan, helal lokma yemiyorsan yani haramla işin varsa 365 gün Hacda yatmak birşeyi değiştirmez.Hayri eğer inanıyorsan Allah sanada nasip etsin.

hacca gitmek bişey kazandırmaz. yüzsüzlüktür sadece. ALLAH ta yüzünü ters döner onlara .

yöneticilerin çagırdıgını nerden biliyoruz ki ?? sanmıyorum şarkıcalar gibi öyle şey yapıcaklarını ..

ayrıca adamın parası varsa belli yaşam standartı varsa istedigi yerde kalır .. gidipte döküntü yerlerde 10 kişi falan mı kalmalarını istiyosun ben anlamıyorum ?

sende heralde amishlik var ..

Adamın parası varsa belli yasam standardında istediği yerde kalamaz iste. Hem Allah'a ibadet etmeye git (goya) hem Allah'ın seni denemek icin sana verdiği seylerin zevkini cıkarıp ihtiyac halindekileri dusunme oylemi ? <-- Bu cinayettir kardesim. Herkes uyuyor okadar.

Neyse buradan dunya sistemine/insanlıga uzar konu gecmiyim simdi oralara :)

Birisi herhangi bir dine hakaret etti diye ne o din değer kaybeder, ne de inanan kişi inancını. Gereksiz hassasiyetler gösterip birbirinizi kırmayın derim.

Adamın parası varsa belli yasam standardında istediği yerde kalamaz iste. Hem Allah'a ibadet etmeye git (goya) hem Allah'ın seni denemek icin sana verdiği seylerin zevkini cıkarıp ihtiyac halindekileri dusunme oylemi ? <-- Bu cinayettir kardesim. Herkes uyuyor okadar.

Neyse buradan dunya sistemine/insanlıga uzar konu gecmiyim simdi oralara :)

ben adamın lüks otellerde belli hayat standartında kalması ile Allahın bizi denmek için verdigi şeyler arasındaki baglantıyı tam çözemedim ?

olayın çıkmazı burda.. adam orda kalıyor diye fabrikatör kötü amca olarak mı görüyorsunuz ? herkesin hayat standartları aynı degil , olmazda ..

yani evet girmeyelim

ben adamın lüks otellerde belli hayat standartında kalması ile Allahın bizi denmek için verdigi şeyler arasındaki baglantıyı tam çözemedim ?

olayın çıkmazı burda.. adam orda kalıyor diye fabrikatör kötü amca olarak mı görüyorsunuz ? herkesin hayat standartları aynı degil , olmazda ..

yani evet girmeyelim

Neyi cozemedin anlamadım ?

Hayat standardı ne oğlum ? Geberdigimizde hayat standardı dusunmeyecez :ka21: Haccın amacı butur seyleri hatırlatmaktır, nefsi koreltmektir zaten. Neymis cıkmaz ? Allah sana niye veriyor o seyleri ? Luks otelde sauna'ya git diye degil, acıdan sıkıntıdan caresizlikten nefes alamayan insanları bul, onlara yardım et diye. Ki Allah'ta sana merhamet etsin.

Sen bunları dusunmeyen biriysen hacca gitmissin ne olmus, birde gazetede cıkıyorsun, tebrikler :ka21: Fabrikator kotu amca degildir, zira kazandığı herseyi canlıların yararına kullanıyorsa, yoksa evet, kotu amcadır. Hayat standardı dediğin sey bos havadan bir aldanmadır okadar.

Gercek olan nedir biliyormusun ? Gercek olan acıdır ve merhamettir. Sen merhametsizsen istediğin kadar git hacca, anca topac gibi donersin okadar. :ka21:

Bu sozlerim sırf hac icin değil, yapılan tum harcamalar icin gecerli. Dunyada bu kadar sıkıntı olmasının sebebi, yine insanların vicdansız olusu cunku.

Bu ülkede hiç kimse samimi değil! Adam hacca gider tv kameralarını çağırır, muhtaçlara yardım eder tv kameralarını çağırır...İnsanlar benim tam ekmeğimi çalıp sonra bir dilim uzatıyorlar ve benden minnet etmemi bekliyorlar.İnsanlar bu iki yüzlülüğü hala farketmiyor. Binlerce yıldır hakları gasp ediliyor ama hala farkında değiller kendine bir dilim ekmek uzatana dua ediyor! Kimin malını kime bahşediyorsun diye sormuyor!!! Bu sadece bizde böyle değil ,bütün üçüncü dünya ülkelerinde durum aynı.Bence Nihat Özdemir olanlardan sonra çok büyük bir travma yaşıyor ve oraya arınmak amacıyla gitti.Yap yap sonra arın, bu işte sizce de biraz tuhaflık yok mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt