Yönetimden Beklediğimiz Vizyoner Hareketler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetimden Beklediğimiz Vizyoner Hareketler

Galatasaray bir dünya markasıdır diyoruz, o zaman ona göre yönetilmemiz lazım. Galatasaray şu an sadece yerel bir kulüptür. Yönetimden beklenen sadece açıklama yapmak veya transfer yapmak değildir.. Galatasaray markasının değerini yükseltmektir. Bunu ne yazık ki göremiyoruz. İşte beklediğim bazı vizyoner hareketler;

1-Logo. Beyaz arka plan çok kötü duruyor. Bence Juve'nin yaptığı tipte bir logo bize gayet uyar. Mevcut logo buna müsait. Doğru bir tasarımcı lazım.

2-Youtube. Günümüzde değeri iyice arttı bu mecranın. Sizin tek yaptığınız açıklama vermek. Bu şekilde doğru dürüst izlenme olmaz. Özgün içerik şart. Bizden çok daha alt seviye takımlar müthiş içerikler üretirken, bir zahmet şuraya biraz önem verilsin.

3-Twitter'da yabancı dil. Mutlaka Arapça,Çince,Japonca hesaplar açılmalı. En azından arapça açılmalı. Çok büyük pazar var. Bir ara japonca açıldı ama 3 ay sonra bırakıldı. Demek ki doğru planlanmamış.

4-Twitter'da özgün içerik. Yavaştan yapılmaya başlandı ama çok çok nadir görüyoruz. Daha samimi dil olmalı. Eskisi gibi resmi dil minimum seviyede kullanılmalı. Artık en resmi yabancı hesaplar bile samimi dil kullanıyor.

5-Sezon açılışı. Bir dönem yapılırdı ama şu anda hiç yok. "Metin Oktay Kupası" gibi bir şey yapılsa, her sene bir takım davet edilse ve o gün tarihimizde forma giymiş pek çok isim stada çağırılsa, yeni transferler ve formalar taraftara tanıtılsa efsane olmaz mı? Hem ekstra gelir de elde edersin, hem taraftar heyecana girer..

6-Şampiyonluk kutlaması. Stadda kutlama bana göre yeterince coşkulu olmuyor. Hep aynı şeyleri görüyoruz. Meydanda yapılırsa miting havası verir,müthiş coşku olur. Bir çok ülkede meydanda kutlama oluyor,bizde neden olmasın? 2002 Dünya Kupası kutlamaları da güzel bir örnek. Kimse bana güvenlik bahanesi de sunmasın. Siyasi mitingler,konserler oluyorsa şampiyonluk kutlaması da gayet iyi olur.

7-Belgesel. Pek çok kulüp artık Netflix'te falan kendi belgeselini çektiriyor.. Bizde buna benzer bir şey yaptırmalıyız. Gayet iyi hikayeler çıkar.

Bunlar sadece ufak tavsiyeler. Koca kulüp mutlaka ekip kurup daha farklı şeyler de çıkarabilir.. Ancak ben şu anki yönetimden hiç memnun değilim. Taraftarın %98'i yönetimden transfer döneminde transfer, lig döneminde ise sadece "çık,konuş" dediği için bu dediklerimi söyleyen olmuyor. Söyleyenler de hep gözardı ediliyor. Dünya kulübü olmak sadece başarı ile veya taraftar sayısı ile olmaz. Çok geride kaldık çok..

Varsa öneriniz sizde söyleyin.. Benim görüşlerimde de doğru-yanlış bulduklarınızı söyleyin. (y)

Son düzenleme:
bi kulüp şampiyonluk kutlamasını stadında yapması kadar doğal bişey olamaz
güvenlikle pek alakası olmasa gerek

Ünal başkan bu konularda baya seviye atlatmıştı. Emirates kupası olsun, Bernabeu Kupası'na kupasına katılmak olsun.. Drogba,Sneijder'de bu evrensel tanınırlığı geliştirmek için önemliydi. CNN'de açıklamaları hala aklımda.

Yeterince destek görmedi ne yazık ki. Ah ah.

Roberto Mancini ve Cesare Prandelli gibi 2 dahiyi kulübümüze kazandirarak vizyon kelimesinin vucud bulmus hali oldugunu kanitlamisti. Ahh baskanim. :(

Türkiye soziolojik şartlarına uyumlu şekilde üst seviye alt yapı modeli.
Ajax, Barça seviyesinde.

Benim için tek kulüp visyonculuk Türkiye kulüpleri adına budur. Gerisi fasa fiso boş işler veya süslemeler.

Ha bide belki bir yerden ilerde büyük para edebilecek arsa alımları da olabilir tabiki.
Riva örneğinde olduğu gibi.

Türkiye soziolojik şartlarına uyumlu şekilde üst seviye alt yapı modeli.
Ajax, Barça seviyesinde.

Benim için tek kulüp visyonculuk Türkiye kulüpleri adına budur. Gerisi fasa fiso boş işler veya süslemeler.

Ha bide belki bir yerden ilerde büyük para edebilecek arsa alımları da olabilir tabiki.
Riva örneğinde olduğu gibi.
Selahaddin Beyazıt baba sağolsun

beyaz arka plan çok hoş

bir ara siyah vardı sanki paintte yapılmış gibiydi

logomuz değişemez

değişmesi teklif dahi edilemez

O 100.yıl için yapıldı ama gerçekten rezildi, tutmadı. Doğru bir tasarımcı ile değişmesinde sakınca olmaz. Chelsea,ManC,Juve,Atletico gibi takımlar hep değiştirdi logosunu. İlk başta insanlar tepki verir ama gözü alışınca beğenmeye başlar.

Üst Alt