Koronavirüs Hakkında Önemli Bilgiler

Şüphelendiğiniz durumlarda 184'ü arayın!

Yönetimden Zorunlu Açıklama!

Alınmış seçim kararı sonrası camiamızdaki yorumlar nedeniyle meselenin hukuki dayanakları ve gerekçeleri hakkında açıklama yapmak gereği hasıl olmuştur.

T.C Medeni Kanun ve Dernekler Kanunu’na uygun olarak kabul edilip yayınlanan Tüzüğümüze göre:

Toplantı türleri, Tüzüğümüzün 25.maddesinde 3’e ayrılmıştır.

Bunlar: Yıllık olağan toplantı, Seçim toplantısı ve Olağanüstü toplantıdır.

Yine tüzüğümüzün 27.maddesine göre seçim toplantılarının gerek olağan gerekse de olağanüstü olmak üzere yapılması mümkündür.

Olağanüstü seçim toplantısı her zaman yapılabilir, tüzüğümüzde bir süre kısıtlaması yoktur.

Tüzüğümüzün 28.maddesine göre, Olağanüstü toplantı;

1- Yönetim Kurulu kararı,
2- Denetim Kurulu’nun yazılı isteği,
3- Kayda açık üyelerin 1/5’inin (beşte birinin) yazılı isteği,


üzerine yapılır.

Bu maddeleri hep bir arada değerlendirdiğimizde yönetim kurulunun olağanüstü seçim genel kurul toplantısı kararı almak yetkisinin olduğu açıktır.

Tüzüğün 60.maddesine göre yapılacak seçimde seçilecek tüm organların (yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetim kurulu ve sicil kurulu) görev süresi 3 yıldır.

Seçimli genel kurul kararı alan yönetim kurulunun ve diğer kurulların müstafi sayılması iddiasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Madde 92 ‘de kulüp başkanlığı herhangi bir nedenle boşalırsa hükmü, Başkanın ya istifası ya da vefatı halinde uygulanma alanı bulacaktır.

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla

Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu 
Son düzenleme:
Hukukçularla oturmuş hesaplamış işte... Bütün ağırlığının kaybolacağına, medyada artık zerre önemsenmeyeceğini bilmesine rağmen FT hamlesini yapma sebebi de buydu. Anladı tabi tarihin en rezil başkanı olarak anılacağını.
 
Dursun seni yollamayan genel kurul uyeleri iyi niyetli değildir.

Ben bunu bilir bunu soylerim !
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Terimle uzun bir planlama düşündüklerini düşünüyorum şimdiye kadar geçen 2.5 senede sportif olarak kötü yönetildik umarım bundan sonra ki süreçte ekibini daha sağlam kurup basketbol gibi bir branşı da can topsakal denen herifin elinden alırsa sportif başarılar kulübe akmaya başlar. Tabi gönül gitmesini istiyor fakat başkan adayı yok ki gitsin zaten vizyonlu bir başkan adayı çıkarmadıkça kalması daha iyi olacaktır çünkü giden genellikle geleni aratıyor
 
Terimle uzun bir planlama düşündüklerini düşünüyorum şimdiye kadar geçen 2.5 senede sportif olarak kötü yönetildik umarım bundan sonra ki süreçte ekibini daha sağlam kurup basketbol gibi bir branşı da can topsakal denen herifin elinden alırsa sportif başarılar kulübe akmaya başlar.
Zaten kovmak istese de kovamaz :D Dursun kim hocayı yollamak kim, uzun vadeli plan yapmamış olsa bile fiilen öyle olacak. Memnuniyet verici bir durum.
 
Üst Alt