yüksek seçim kurulu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

yüksek seçim kurulu

[FONT=&quot]''Bazı sandık kurullarının seçmene oy pusulası ve zarflarını sandık kurulu mührüyle mühürlemeden verdikleri yolundaki yoğun şikayetler üzerine bugün toplanan Yüksek Seçim Kurulu sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına karar vermiştir.
[/FONT]
[FONT=&quot]
Sayım döküm işleminin buna göre yapılması gerekmektedir.
[/FONT]
[FONT=&quot]
Kamuoyuna, il ve ilçe seçim kurullarımıza, sandık kurullarına ve siyasi partilere duyurulur.''

Böyle bir açıklama yaparak resmen anayasayı ihlal etmiş ve suç işlemiş olan kurumdur.

[/FONT]

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.4.298.pdf

Madde 98 – (Değişik: 8/4/2010-5980/19 md.)

Bütün zarflar sayıldıktan sonra, geçerli olup olmaması yönünden kontrol edilir.Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü bulunmayan,tamamı yırtılmış olan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü dışında herhangi bir mühür, imza, yazı, parmak iziveya herhangi bir işaret bulunan zarflar geçersiz sayılır.

YSK Başkanı Sadi Guven | Basın Toplantısı | 16 Nisan 2017 - YouTube

kanunlarından bir haber başkana sahip kurul*

Lan yürüyün gidin, kanuna karşı yapılan eski yanlış içtihatı gerkçe göstermek milletin iradesini yok saymaktır. Teşbihte hata olmaz diyerek; Mesela adamın biri kız çocuğun birine tecavüz etse hakimin biri de çocuk südyen giymemiş diye gerekçe gösterip adam suçsuzdur dese, içtihat yaratıp tahliye etse bütün çocuk tecavüzcüleri serbest mi kalacak?

[FONT=&quot]''Bazı sandık kurullarının seçmene oy pusulası ve zarflarını sandık kurulu mührüyle mühürlemeden verdikleri yolundaki yoğun şikayetler üzerine bugün toplanan Yüksek Seçim Kurulu sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların dışarıdan getirilerek kullanıldığı kanıtlanmadıkça geçerli sayılmasına karar vermiştir.
[/FONT]
[FONT=&quot]
Sayım döküm işleminin buna göre yapılması gerekmektedir.
[/FONT]
[FONT=&quot]
Kamuoyuna, il ve ilçe seçim kurullarımıza, sandık kurullarına ve siyasi partilere duyurulur.''

Böyle bir açıklama yaparak resmen anayasayı ihlal etmiş ve suç işlemiş olan kurumdur.

[/FONT]
Anayasa tek bir bireyin eline verildiği için hiç bir işlevi kalmadı

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.4.298.pdf

Madde 98 – (Değişik: 8/4/2010-5980/19 md.)

Bütün zarflar sayıldıktan sonra, geçerli olup olmaması yönünden kontrol edilir.Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü bulunmayan,tamamı yırtılmış olan, üzerinde ilçe seçim kurulu ve sandık kurulu mührü dışında herhangi bir mühür, imza, yazı, parmak iziveya herhangi bir işaret bulunan zarflar geçersiz sayılır.

YSK Başkanı Sadi Guven | Basın Toplantısı | 16 Nisan 2017 - YouTube

kanunlarından bir haber başkana sahip kurul*

Bu nasıl konuşma arkadaş. Tvdede izledim odaklanamıyorum.

Derhal istifa etmelidir böyle saçmalık olamaz benim kardeşimin kullandığı oydada maalesef YSK nın mührü yokmuş alt tarafı yapacağınız bir seçim ya yazık degil mi miletin oylarına emeklerine nasıl güveneceğiz biz bu seçimin sonucuna.

Hayır çıksa da aynı tepkiyi gösterecektim

Sonuçların milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Kutuplaşmadan da uzak durmalıyız

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer gerçekten Türkiye'nin bekası düşünülüyorsa seçim iptal edilip hemen tekrar seçime gidilmelidir. Hayır çıkacağından falan değil adım gibi biliyorum seçime gidilirse mağdur edebiyatıyla %55'lere falan çıkacak Evet oyları ama kesinlikle tekrar edilmelidir.

Ne olursa olsun mühürsüz oylar geçerli sayılamaz. Sandık görevlilerinin hatası denilip geçiştirilemez. Böyle kritik ve başa baş giden bir seçim sonucunun kimsenin kafasında soru işareti kalmaması lazım. Sabah burada bir iki video paylaşılmıştı bende biri şov amaçlı yapmış pusulada mühür yok demiştim. Cevap olarak da sandık başında bu videoyu çeken onları oylamaya da katar demişti. Şuan o oyların katılıp katılmadığını bilmiyorum mesela.

İnsanlar sokağa dökülmeye başladı bile, bilmiyorum nerelere gider ama %50'yi evde zor tutuyorum noktasına varmasından endişeliyim. Ülke tam olarak 2'ye bölünmüş bir seçimde alenen yapılan bir eylem, hem seçimin meşruluğunu sorgulatır, hemde zaten yeterince dorukta olan kutuplaşmayı son noktasına getirir.

Belki 30-35 sene gidecek bir sistemi kafada soru işaretleriyle kabul etmeyin. Gerek yok korkmayın bu halk mağdur oldunuz diye Evet oylarını arttırır gelin seçimi tekrar edin

Üst Alt