Yunanlılardan Akdeniz Ligi Teklifi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yunanlılardan Akdeniz Ligi Teklifi

Arkadaşlar basketbol haber sitelerini dolaşırken bir yunan basketbol yetkilisinin Yunan ligi(heba 1) ilerde bir akdeniz ligi oluşturabileceği ile ilgili bir röportaji okudum.

Bununlada kalmadım yunanlıların girdigi basket forumlarını dolastım.(İnterbasket ve Basketforum.gr biri iki tane daha var adı yunan alfabesi ile yazamiyorum burdan yunancamı biliyon sen diyenler cıkmasın yunancayi ingilizce çeviride %95 dogruyu garanti eden siteler programlar var allaha sükür ingilizcem var ingilizce bolumu okudum 3 yıldır.)

Buralarda (özellikle basketforum.grde)Liglerinin (14 takımlı ligleri var Panellinion lisans alamadı parasizliktan 13'e indi) iyice zayıfladıgını ekonomik kriz nedeniyle takımlardan yabancı oyuncularının kactıgını(paoktan corey magette selanike gelip sozlesme yapmadan gitti.Panionous abdli bir oyuncusu kampi terk ederek ulkesine gitti.vb)ekonomik krizden dolayı büyük takımların bile küçüldügünün,Ligde 13 takımdan 5inin 2 bin kişilik salonları bile olmadıgını( 5 tane takım 1.5 1.750 bin kişilik salonu arası degisen salonları var)lig playofflarınında yarı final başlayacagı(yunan milli takımı olimpiyat icin ligi erken bitircekler ligden daha onemli olimpiyatlara gitmek)yeni bir ligi kurulması gerektiğini soyluyorlar.Bunu soyleyen pao oli(%80 demek zaten)Pao ve Olynin Adriatic ligine katılmasını veya Akdeniz Ligi kurularak sponsorlukların,heyecanin,maç biletlerin satıslarının artacagını belirtiyolar.

Adriatic liginde Maccabinin antreman maçları gibi maçları olmasından dolayı o ligde pek sıcak gelmiyor onlara.

Geriye kaldı tek seçenek Akdeniz Ligi.

Akdeniz Ligi 14 takımlı düşünüyorlar ilk etapta

Yunan 5 takım Pao,Oli,Aris,Paok,Rodos

Türk 5 takım Efes,Gs,Fb,Bjk (Banvit veya Karşıyaka)

İsrail 2 takım (Maccabi ve Hapoel Jerusalam)

Bulgaristan:Lukoil Akademik

Guney Kıbrıs:Şampiyon olan takım.

14 takımlı ligde ilk 4ü alan final foura katılacak ve şampiyon orada belli olacak.

Tabi ilk görünüstü Akdeniz liginden cok Doğu Akdeniz ligi gibi gorunuyor.

ligin marka değeri,kalitesi artarsa daha sonraları Fransa,İtalya,İspanyadanda lige takım katılabilir.

Bu fikre forumlardan anladığım kadarıyla Yunanlilar istekli İsrail Maccabili taraftarlarda Adriatic liginde 3 mactada ortalama 20 sayi fark attiklari icin onlarda bu lige katılmaları cok mumkun gozukuyor.

Bu yapılmış veya olcak bir şey henüz değil.Bu olay daha fikir aşamasında ve şimdilik bu konuda kulislerde konuşalan konulardan biri.Belkide ilerde Galatasarayımızın Akdeniz Ligi Şampiyonlugu kutluyacaz...[/B]

Takımları yazan yazıyı ve ustundekini sitelerden buldum ben kendi kafama gore oraya takım yazmadım.Türk Telekom neden yok demeyin...

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz.Ayrica Türkiye Liginin kalitesi artarken böyle bir durumun olmasının şahsen istemem ama olursada benim için farketmez biz heryerde Yenilmez Armadayi destekleriz...

Cevap: Yunanlılar Akdeniz Ligini istiyorlar!!!

Bunu daha önce bende düsünmüstüm.

Yunan-Türk ligi karisik yapilabilir Basketbol'da, cok da güzel olur ve ilgi artar.

İlk okuduğumda heyecanlandırdı.

Güzel bir proje olabilir. Fakat şampiyonluk şansımız azalır :)

Çok güzel bir düşünce lig için cingıl müzik önerim eğer diğer ülkelerde kabul ederse şudur

[video=youtube;ntVtN3g6ERM]https://www.youtube.com/watch?v=ntVtN3g6ERM[/video]

Köprünün iki yakasanin adam gibi gecinemedigi bir ülkede,sinirdaki iki düsman devletin gecinecegini düsünjmek cok hayalcilik olur.Israili saymiyorum bile.Yukarida bir arkadasinda yazdigi gibi,savas nedeni olur,aman ha...

Türk takımları, Yunan takımları ve Güney Kıbrıs takımları..

Anlıyorum.. Ambulansı eksik etmesinler maçlarda ;)

Yunanistan- Türkiye - Güney Kibris - Israil - Bulgaristan?!

Bu 5 ülkeden uymayani bulun. :D

işlerine gelmeyince bizi düşman gören yunanlar işlerine gelince bizi hep dost görüyorlar. Kendileri zor durumdalar diye şimdi Türkiye'ye yalakalık yapma peşindeler istemez biz böyle iyiyiz kendi ülkelerinde birbirlerini yesinler ne halleri varsa görsünler. Türkiye ekonomik krizdeyken dalga geçiyorlardı Türkiye ile şimdi Türkiye'den kredi isteyecek hale düştüler

Olay saçma da size nooluyor Macabi buraya geldi de noldu sanki macabi gol atsa attığınız gol başı tazminat verin mi diyecektik hey allahım

Bazı şeyleri aştığımızı düşünmüyorum. Kendimize bile tahammülümüz yok, Yunanlılarla iş çığırından çıkabilir.

Nasip olanlar olmuştur,olmayanlara da nasip olursa böyle uzun süreli yurtdışına çıktığınızda ortamda varsa en iyi anlaşabileceğiniz adamlar Yunanlılardır.Millet basının,siyasilerin gazına geliyor sanki adamlar 90 yıl öncesinin hesabını soruyorlar gibi zannediyorsunuz.1'i öyleyse 10'u değil,aşmanız lazım bunları.Kendisiyle,çevresiyle ve tarihiyle barışık olmayan toplumlar asla yükselemez.

Üst Alt