Yunus Yıldırım = Futbol Tıkacı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yunus Yıldırım = Futbol Tıkacı

Cevap: Yunus Yıldırım = Futbol Tıkacı

cogu gazete de yaziyordu zaten Y.Yildirim ile Gs'nin işi zor diye, cidden oyle oldu

Öncelikle Yunus Yıldırım' ın bugünkü performansına değineyim. Rezaletti. Ne yaparım ederim de bu maçı berabere bitirebilirim, ne yaparım ederim de bu maçta gol olmasını engellerim der gibiydi. Senelerdir maç izleyen bir futbol seyircisi olarak Yunus Yıldırım bugün art niyetli değildi diyemem. Yönetimi midemi bulandırdı.

Gelelim Yunus Yıldırım' ın genel performansına, daha doğrusu hakemlik stiline. STSL' de böyle bir hakemin görev yapıyor olması bu lige hakarettir. Hücum oyuncularına çaldığı faullerin hiçbirini savunma oyuncularına çalmıyor. Kararlarında adalet ve denge yok. Futbolu bilmiyor ve katlediyor. MHK Başkanı olsam bu adama amatör liglerde bile maç yönettirmem.

Ne garip değil mi, geçen yıl şampiyonluğu ve lig sıralamasını belirleyen hakem hatalarının yine aynı hakemler tarafından bu yıl da tekrarlanması?Ama "biz yine de çok gururluyuz çünkü şike soruşturmasında hakemlerimizin adı geçmiyor" :confused:

En güzel yorumu Tolunay hoca yaptı..

Yunus Yıldırım futbolun kurallarını kendine göre değiştirmeye calısıyor

Belki "Türkiye liginde sadece bir takımın lehinde sonuç alacak şekilde değiştiriyor" demek daha doğru bir yaklaşım olur.Yapılan hatalar hangi takımın maçı olursa olsun nedense sadece Fenerbahçe'ye yarıyor.Sezon içinde arada bir toplumun gazını almak için Fenerbahçe aleyhine de hata yapılıyor ama sonraki haftalarda mutlaka bu hatalar telafi ediliyor.Hedef; şike yaptığı iddiasıyla toplumun gündeminde yer alan Fenerbahçe'ye yenilmezlik rekoru kırdırarak "Fenerbahçe'nin şampiyon olmak için şikeye ihtiyacı yok" algısı oluşturmak.Sonuçta yıllar sonra tarih Fenerbahçe'nin kazandığı, rakiplerin kaybettiği maçlardaki hakem hatalarını yazmayacak.İstatistiklere bakanlar "adamlar şikeden sonra da takır takır maç kazanmış" diyecek.Biz ne yaparsak yapalım haksızlık, adaletsizlik hep bir adım önde olacak:mad:

Belki "Türkiye liginde sadece bir takımın lehinde sonuç alacak şekilde değiştiriyor" demek daha doğru bir yaklaşım olur.Yapılan hatalar hangi takımın maçı olursa olsun nedense sadece Fenerbahçe'ye yarıyor.Sezon içinde arada bir toplumun gazını almak için Fenerbahçe aleyhine de hata yapılıyor ama sonraki haftalarda mutlaka bu hatalar telafi ediliyor.Hedef; şike yaptığı iddiasıyla toplumun gündeminde yer alan Fenerbahçe'ye yenilmezlik rekoru kırdırarak "Fenerbahçe'nin şampiyon olmak için şikeye ihtiyacı yok" algısı oluşturmak.Sonuçta yıllar sonra tarih Fenerbahçe'nin kazandığı, rakiplerin kaybettiği maçlardaki hakem hatalarını yazmayacak.İstatistiklere bakanlar "adamlar şikeden sonra da takır takır maç kazanmış" diyecek.Biz ne yaparsak yapalım haksızlık, adaletsizlik hep bir adım önde olacak:mad:

:005::005:

2-3 hafta önce Fenerbahçe'nin deplasman galibiyeti serisi rekoru kırdığı, rekoru sürdürdüğü yazıyordu. Ben de benzerini söylemiştim. Yıllar sonra "Fenerbahçe ** maçla en uzun süre deplasmanda galip gelen takım" istatistiği dururken, kimse bu maçların büyük kısmının şikeyle kazanıldığını, kalan kısmında da hakem hatalarının yardımcı olduğunu bilmeyecek bilinçli taraftarlar haricinde.

Ya adam akşam her ceza sahasına topumuz girdiğinde daha top havada süzülürken düdük ağzına gidiyordu.Hayatımda hiç bu kadar salak bir 90 dakika izlememiştim.

Galatasaray kaptanı Sabri maç sonu hakemden yakındı.

Sabri şöyle konuştu: “Hedefimiz seriyi devam ettirmekti ama olmadı. Etkisiz kaldık. Lig uzun, ilerleyen haftalarda puan kaybını telafi ederiz. Olmayınca olmuyor. Belki biz tepkimizi hakemlere fazla veriyoruz ama onlardan da biraz anlayış bekliyoruz. Hakemle aramızda geçen bir diyalog var. Onu söylemek istemiyorum. Kariyerimde bana verilen böyle bir cevap görmedim.Hakemlerin konuşulmadığı bir lig istiyoruz.

Bu maçtaki kadar da bana faul yapıldığını hatırlamıyorum. Hakemler biraz daha dikkat etmeli” dedi.

Sabri'nin hakem için söylediği 'Böyle bir cevap görmedim' sözünün arkasında yatan dialog ise oldukça ilginç...

Maçın bitiş düdüğüyle beraber hakemin yanına giden milli oyuncu, Yıldırım’a verdiği kararlar için sitem ederken “Hocam her hava topuna faul kararı verdiniz. Avrupa’da da maçlara çıkıyorsunuz, orada böyle kararlar fazla alınmıyor”diyerek sitemini dile getirdi.

Ancak bu söz karşısında Sabri'nin aldığı cevap çok tartışılacak cinsten. Türkiye’ye UEFA Kupası ileSüper Kupa’yı kazandıran sarı-kırmızılıların kaptanına hakem Yıldırım: “Biz de sizi Avrupa’da görüyoruz” oldu. Sabri bu yanıtın ardından uzaklaşırken Yıldırım da milli oyuncuya hem uzun süredir Avrupa’da mücadele etmedikleri hem de orada daha dikkatli oynadıkları mesajını verdi.

kulübün artık sesini yükseltmesi lazım bir daha bu şerefsizi maçlarımıza istemiyoruz diye

ishal olan arkadaslari bu hakem denen yaratigin maçlarina göndersinler tedavi icin

hepsi kabiz olarak evine gider

Bu hakem bozuntusunun düdüğünü astırmalıyız. Ben bu adamın hata yaptığını düşünmüyorum; isteyerek ve art niyetli olduğu çok belli. Zaten şike soruşturmasında Aziz'in köpeği olduğu ortaya çıkmıştı. Artık ne yapıp ne edip bu Yunus'tan kurtulmalıyız.

antalyaya 1 bize 4 sarı kart cıktı. bize yapılan kritik fauuler verilmediki kart olsun o da var. allah belalarını versin bunların. hele son dakkalarda caldıgı düdükler aman gol atmasın GS DİYEYDİ. ARTIK BİZİM YÖNETİM CIKIP bişeyler söylemeli. gecen hafta hüseyin göcük bugün bu dallama. milletin gole giden topunu elle kesen adamlara devam derler. bizim pozisyonları görmezler. siz nasıl rahat uyuyorsunuz onu merak ediyorum. şerefsiz soyları.

Yunus Yıldırım'ın yönettiği hiçbir maçın iyi geçtiğini görmesim zaten.Bünyamin Gezer gitti sıra buna geldi.Bir de Hüseyin Göcek var onu unutmuşum:)

Üst Alt