Yurt Dışında Eğitim


Student-Registration.jpg
Yurt dısında egitim icin önerebileceginiz uygun ve güzel bir ülke var mı ?Forumda bir cok gurbetci abilerimiz kardesleriimiz var onların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum, rusya olur ukrayna olur almanya olur farketmez.:)

(Dayım rusya'da yaşadıgı icin benim adıma daha cazip fakat diploma denkliği var mı onu bilmiyorum)Yasam sartları okul harcları ve diploma denkliği önemli benim icin.:)Aylık ortalama ne kadar harcama yapılır, ortalama kira fiyatları vs yardımcı olursanız cok sevinirim.:)İnternette de bir takım bilgiler var fakat burada samimiyetine güvendigim kisilerden bilgi almak daha iyi olur diye düsündügüm icin bu konuyu acmak istedim.:)
 
Cevap: Yurt Dışında Eğitimİspanya. :DŞaka bir yana, okumak istediğin bölüme göre ülke veya okul değişebilir. Gideceğin okul Türkiye'dekilerde iyi değilse hiç uğraşma bence.
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimReis gel Kanadaya. Ben seni Kanadada istedigin Universiteye sokarim rahat ol.Onemli tek sey ; Inglizce onuda kolayca halledersin zaten gerisi kolay :).Toronto Universitesinde okumak istemezmisin reis.?
 
Cevap: Yurt Dışında Eğitimrusyanin egitimi cok iyidir bi arkadasim orda okumustu yarim donem de ezik ezik yh yh rusyada okuyalim ahpi mantigi olusmasin pls
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimKafamı taşlara vuruyorum.Keşke zamanında İngilizce çalışıp Amerika'da okusaydım.Arkadaşım gitti Michigana ve çok mutlu.Zaten en iyi üniversitelerden.Ah ah !
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimUkrayna'nın eğitimi çok iyi,diploma denkliği de var diye biliyorum.

Ukrayna'nın diploma denkliği varsa oraya gitmek isterim ama denklik yok sanırım o önemli.:)

İspanya. :DŞaka bir yana, okumak istediğin bölüme göre ülke veya okul değişebilir. Gideceğin okul Türkiye'dekilerde iyi değilse hiç uğraşma bence.Mimarlık okumak istiyorum lise'de okudugum bölüme devam edecegim yani. Yurt dısında okumak istiyorum reis uygun güzel bir yer bulursam.Reis gel Kanadaya. Ben seni Kanadada istedigin Universiteye sokarim rahat ol.Onemli tek sey ; Inglizce onuda kolayca halledersin zaten gerisi kolay :).Toronto Universitesinde okumak istemezmisin reis.?Gidecegim yer farketmez. Aradıgım sey güzel bir yer olması sartlarının bir ogrenciye uygun olması birde diploma denkligi.:)Az bucuk var ingilizce o benim icin sorun olmaz kolay ogrenirim.:)Kafamı taşlara vuruyorum.Keşke zamanında İngilizce çalışıp Amerika'da okusaydım.Arkadaşım gitti Michigana ve çok mutlu.Zaten en iyi üniversitelerden.Ah ah !Bende kafamı duvarlara vurmamak icin önceden arastırmak istedim reis.:)
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimEgitim falan ønemli de bence firsat varken programin ismini unuttum calisiyorsun bir sosyal projede ve yemegini falan karsiliyorlar kalacak yer de veriyorlar hatta bazi programlarda para da veriyorlar az da olsa. Ismini hatirlamadim simdi. Bence bu programlara katilin unide okuyanlar yaz tatilleri icin.Ayri bir deneyim ekstra cogu ulkeden ayri insanlar. Ekstra cv icin +si olur eksisi olmaz. Hatta bazi yerlerde dil kursu da veriyorlar bu program dahilinde ucretsiz olarak.
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimEgitim falan ønemli de bence firsat varken programin ismini unuttum calisiyorsun bir sosyal projede ve yemegini falan karsiliyorlar kalacak yer de veriyorlar hatta bazi programlarda para da veriyorlar az da olsa. Ismini hatirlamadim simdi. Bence bu programlara katilin unide okuyanlar yaz tatilleri icin.Work & Travel mı?
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimWork & Travel mı?Degil. Avrupa Birligi projesi herhalde. Ismini unuttum. Genclik projesi daha cok. Belirli yas araligindakiler katiliyorlar. Daha cok sosyal projeler. Mesala gøcmen entegrasyonundan tut bir bølgedeki iste dogal tarima kadar olan projeler. Cok fazla ulke var programlar var ve secenekler var.
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimDegil. Avrupa Birligi projesi herhalde. Ismini unuttum. Genclik projesi daha cok. Belirli yas araligindakiler katiliyorlar. Daha cok sosyal projeler. Mesala gøcmen entegrasyonundan tut bir bølgedeki iste dogal tarima kadar olan projeler. Cok fazla ulke var programlar var ve secenekler var.İyiymiş..
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimEgitim icin de para coksa Ingiltere degilse Avrupa iyi bir tercih olur. Arti burs veren kurumlar da var onlari da arastirmak gerekiyor. Zaten Ingilizce egitim verilen cok fazla bølum var Avrupa'da da. Mesala tarih falansa Almanya ya da Viyana universitesi olmazi lazim. Turkoloji enstituleri var. Eger antropoloji ya da arkeoloji ise gene Almanya'da iyi uniler var. Danimarka'daki uniler de iyidir. Isvec'te falan var cok fazla. Fakat Iskandinavya pahali iste eger burs alamazsan. Yani gidersin simdi Oslo'ya burssuz falan cok pahali olur. Kopenhag gene pahali. Ekstra onun icin belirli dønemlerde basvuru yapiyorsun ki cogu dil ister. Yani en azindan Ingilizce bildigini kanitlamalisin uluslararasi sinavlar ile gerci dil kursu verenler de var uniye baslamadan ønce. Arastirmak gerekli. Gerci su an revacta olan business management. Hatta øyleki arastirma yaptigin yere ve ulkeye gøre bir sure de oraya gidersin o bølgede arastirma yapiyorsun. Ekstra iki egitim alma sansin var ayni zamanda. Gene Isvec ve Almanya iyidir muhendislik alanlarinda.
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimTamam reis ozaman gel Canadaya. Inglizcende varmis zaten kolayca girersin istedigin universiteye. Denkligi felan var ben YOK'ten baktim. York Universitesinin Bogaziciyle felan var yani. Burda clublarda mevcuttur reis. Kizlar fena. :D Mekanda guzel soguk bi ulke ama iyidir iyi yani.
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimÜlke sınırları içerisinde eli-ayağı düzgün bir üniversiteye girmeye maçanız yemiyor mu lisans boyzz..
 
Cevap: Yurt Dışında EğitimPolonya'daki Varşova Üniversitesinde okuyan bir tanıdığım var. Hem eğitimi, hem kaldığı yer hem de kızları on numaraymış... :) Tabi orada mimarlık ile ilgili bir bölüm var mı bilmiyorum.
 
Üst Alt