Yurt Dışında Eğitim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yurt Dışında Eğitim

Cevap: Yurt Dışında Eğitim

İspanya'da İngilizce gözüken yerlerde İspanyolca veriyorlarmış dersi.Türkiye stayla

Arkadaş yarım dönem sonra kaçarak geldi.

Ülke sınırları içerisinde eli-ayağı düzgün bir üniversiteye girmeye maçanız yemiyor mu lisans boyzz..

Hepsinin hakki var gitmeye. Ne oldugu belirsiz sacma bir sinav var Turkiye'de ve hic bir seyi ølcmuyor. Mesala diyorki devlet sen zeka olarak yeterli degilsin devlette su bølume giremezsin diyor. Sonrasinda o kisi øzel uniye gidiyor. Devletin yeterli gørmedigi kendi universitesi icin ordaki birey devletin yeterli gørdugu bireyden daha kolay is buluyor øzel universiteyi bitirince. Sacma sapan bir sinav sistemi var Turkiye'de. Kisacik bir zaman diliminde insanlarin gelecegini belirliyorlar.

Mimarlık eğitiminde İtalya öne çıkar. Bologna Üniversitesi bu konuda gayet söz sahibi diye biliyorum.

Zaten sloganı "önce sanat"mış...

Hepsinin hakki var gitmeye. Ne oldugu belirsiz sacma bir sinav var Turkiye'de ve hic bir seyi ølcmuyor. Mesala diyorki devlet sen zeka olarak yeterli degilsin devlette su bølume giremezsin diyor. Sonrasinda o kisi øzel uniye gidiyor. Devletin yeterli gørmedigi kendi universitesi icin ordaki birey devletin yeterli gørdugu bireyden daha kolay is buluyor øzel universiteyi bitirince. Sacma sapan bir sinav sistemi var Turkiye'de. Kisacik bir zaman diliminde insanlarin gelecegini belirliyorlar.

Var tabi, bişey demiyoruz zaten. Dalga amaçlı yazdık her zamanki gibi; politik cevabı yapıştırdın hemen Selen The Daughter of Asgard..

Odin çarpsın sizi emi.

Odin carparsa tam carpar ama :)

odin-vs.-jesus.jpg

Şuan bilgisayar programcılığı okuyorum. Sene sonu okulu bitirdiğimde sofia'ya gitmeyi düşünüyorum. Sofia teknik üniversitesine. Organizasyonu yapan kişilerle konuştum.

Sofia'da okulu bitirdikten sonra bitirdiğin okulun diploması geçerli olabilmesi için bir sınava giriyormuşsun. Sınavı geçersen geçerli oluyormuş. Sınav fazla zorlamıyormuş.

Şuan kafamda orası var ama sene sonu gelsin bi daha düşünürüm. Ama sene sonu, ya sofia'ya yada bakü'ye gitmeyi planlıyorum. En azından şuanki düşüncem o yönde.

Güç yetirebilmek zordur ama.Ben burada lisemi bile şehir dışında olduğu için okuyamadım parasızlıktan.Sana gelince Yeni Zelanda'yı ço çok övüyorlar.Diploma denklik sorunu da asla yaşamıyormuşsun.

Degil. Avrupa Birligi projesi herhalde. Ismini unuttum. Genclik projesi daha cok. Belirli yas araligindakiler katiliyorlar. Daha cok sosyal projeler. Mesala gøcmen entegrasyonundan tut bir bølgedeki iste dogal tarima kadar olan projeler. Cok fazla ulke var programlar var ve secenekler var.

Erasmus diyorsun sanırım.

Erasmus diyorsun sanırım.

Degil :) Simdi yeter be falan denilecek de o da degil. Erasmus øgrenci degisimi. Dedigim daha farkli. Mesala basvuruyorsun ørnegin Ingiltere ya da Isvec falan neresi ise oraya gidiyorsun. Mesala hayvanat bahcesinde gønullu calisiyorsun ekstra dil kursu da veriyorlar. Ya da organik tarim yapan bir yerde calisiyorsun ki cogu da dil kursu masrafini karsiliyor karsiliginda. Cok genis bir alandi. Hatta sitelerine de girmistim bir ara. Ulkeler ve sehirler ordaki projeler falan yazili idi fakat hatirliyamiyorum ve surekli ismini dusunuyorum simdi. Neydi neydi diye :) Cok fazla para vermiyorlar sadece cogu yiyecek ve yatacak yer masrafi olursa dil kursu masraflarini karsiliyor ve az bir miktarda da harclik gibi birsey veriyorlar.

Üst Alt