Yurt Dışında Eğitim - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yurt Dışında Eğitim

Cevap: Yurt Dışında Eğitim

Yalniz bu da olmayabilir :) Ya yeter falan deniliyor eminim de cok iyi bir programdi. Benim girdigim sitede bir ara girmistim arama falan yapilmiyordu direk ulkeler ve altlarindaki sehirler ordaki projeler ve hangi tarihler arasinda oldugu falan yaziliydi. Tabi sonradan bu formata getirdilerse bilmiyorum ya da o daha farkli idi.

Makedonya.

Türkiye'den üniversite için buraya gelen tanıdıklarım var.

-Özel üniversite yıllık 2000 euro. (South East European University)

-Yaşam şartları uygun (Avrupanın en ucuz ülkesi).

-Yukarıda yazmış olduğum üniversitede mezun olduğun takdirde o diplomayla tüm Avrupa ülkelerinde kullanabilirsin.

Sırf yurtdışı olduğu için de gitmemek gerek.Tabii mesele öss puanının düşüklüğüyse o başka.

Bu konuyu her görüşümde kötü oluyorum ya ne güzel Amerika'da okumak vardı.Şimdi kıçıkırık İtü-Odtü için yırtınıyoruz :(

Yalniz bu da olmayabilir :) Ya yeter falan deniliyor eminim de cok iyi bir programdi. Benim girdigim sitede bir ara girmistim arama falan yapilmiyordu direk ulkeler ve altlarindaki sehirler ordaki projeler ve hangi tarihler arasinda oldugu falan yaziliydi. Tabi sonradan bu formata getirdilerse bilmiyorum ya da o daha farkli idi.

Ben de aynı siteyi inceliyordum biraz önce ve tam mesaj olarak gönderecektim ki aynı site ismini gördüm.

Sanırım aynı site...Projenin başlangıç tarihleri ve hangi ülkelerin yer aldığı burada var : Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı

Sırf yurtdışı olduğu için de gitmemek gerek.Tabii mesele öss puanının düşüklüğüyse o başka.

Bu konuyu her görüşümde kötü oluyorum ya ne güzel Amerika'da okumak vardı.Şimdi kıçıkırık İtü-Odtü için yırtınıyoruz :(

Yok farklı bir deneyim yasamak istiyorum, sınavdan dolayı degil ama türkiyede ki sistemi begenmiyorum o dogru.:)

Rusya'da denklik varsa benim icin en mantıklı yer orası simdi bilgi edinmek icin bakınıyorum .:)

Yurtdışında okumak ufkunu açar insanın. Sadece alacağınız eğitim açısından düşünmeyin. Vizyon katar insana,özgüven verir gelecek için...Yao Ming bile basketbolu bıraktıktan sonra o yaşında öğrenimine kaldığı yerden devam ediyormuş : )

Yurtdışında okumak ufkunu açar insanın. Sadece alacağınız eğitim açısından düşünmeyin. Vizyon katar insana,özgüven verir gelecek için...Yao Ming bile basketbolu bıraktıktan sonra o yaşında öğrenimine kaldığı yerden devam ediyormuş : )

Ya ufkunu açar ama o eğitime de bağlı.Ülkenin düzeyine de bağlı.Oradaki öğrenci kalitesine de bağlı bana göre :) Ayrıca sonra iş bulma olayı da var.Onun için de olabilcek en iyi alternatifi seçmesi gerek...

Ben de aynı siteyi inceliyordum biraz önce ve tam mesaj olarak gönderecektim ki aynı site ismini gördüm.

Sanırım aynı site...Projenin başlangıç tarihleri ve hangi ülkelerin yer aldığı burada var : Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı

Orada proje gelistiriyorsun herhalde. Digerinde var olan projelerden birisine katiliyorsun tam basvuru sekli nedir o kadar arastirmadim. Mesala surda varlar.

https://ec.europa.eu/youth/evs/aod/hei_list_from_query.cfm

Burdan da gene arama yapiliyor ulkeler ve projeler cikiyor.

EUROPA - Youth - European Voluntary Service - Accredited organisations

mimarlik güzel :D eger almanya'yi düsünürsen ve yardima ihtiyacin olursa,mesaj atabilirsin. yardimci olmaya calisirim. almanya bayagi pahali. egitim kalitesi yüksek. ama sana tavsiyem mimarlik okumak istiyorsan gittigin ülkenin en iyi üniversitesinde okuman. almanya'da mesela yurt disindan gelen ögrencileri kapma yarisi var. fazla yabanci ögrenci fazla para demektir. devlet'ten daha cok para aliyor üniversiteler. yani o üniversiteye giremem korkun olmasin. nedense Türkiye'den gelen arkadaslarimiz bizim burayi hic begenmiyorlar.

Okuduğun ülke ve üniversite ileride uluslararası bir şirkette çalışma fırsatı da sağlayabilir sadece Türkiye'de ki şirketleri düşünmemek lazım :)

o tabi ki öyle. Benim anlatmak istediğim de oydu aslında. Yeni kültürleri tatmak,hele ki bunu üniversite düzeyinde yaşamak alternatifli düşünme olanağı sağlar.

Ben üniversite olayını sadece beyinsel gelişimi sağlaması yönünden görmüyorum. Sosyal yönü de çok kuvvetli olmalı. Türkiye'de de yavaş yavaş o düzeye gelen üniversiteler çoğaldı fakat Avrupa'da belirli bir standart var. Anlatmak istediğim bu.

Üst Alt