Yurtdışından Gelen Telefonların Vergisi 3 Katına Çıktı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yurtdışından Gelen Telefonların Vergisi 3 Katına Çıktı!

0

Yurtdışından gelen yolcunun beraberinde getirdiği cep telefonu maktu harç tutarı tam 3 katına çıktı.

Bugün itibarı ile resmi gazetede yayınlanan kararla birlikte 170.70 TL olan maktu harç tutarı tam 500 TL'ye çıkarıldı. 2017 yılında 149.20 TL olan vergi, 2018 yılında 170.70 TL'ye çıkarılmıştı.

Resmi rakamlara göre, 2017 yılıdna 800 bin adet olan yolcu yanında gelen cihaz sayısının, bu sene dalgalı döviz kurları sonrasında akıllı telefonların fiyatları fırlayınca 1 milyon seviyesinde olduğu düşünülüyor. Yurtdışı dönüşünde 120 günü geçmemiş telefonlara her pasaport için iki yılda bir IMEI kaydı yapılabiliyor.

Böylelikle yurtdışına gidip geldikten sonra ülkemizdeki fahiş fiyatlardan biraz olsun etkilenmemek için cep telefonu satın alan kişiler için %200'lük bir zam yapılmış oldu.

webtekno

Geçenlerde birisinin elinde camı kırık bi akıllıya rastlamıştım. Nası idare ediyon bunla dedim. Adam bana:
bişeyi yok ki, sadece camın kırıklığından biraz görüntü kirliliği var 5-6 senelik telefon, dokunmasına kadar herşey şıkır şıkır demişti.
markası ne dedim. Adam venüs ün ilk modellerinden dedi 6 aydır falan böyle, yenisini almaya kalksam 2.5-3 milyarı çöpden mi topluyoz dedi gülerek...

Üst Alt