Yurtdışından Telefon Getirmenin Bedeli 1838 TL Oldu!

yurt dışı telefonu kaçak mazotla eşdeğer gören arkadaşın mantığında hatalı kısımlar var.
1- vatandaşın yurt dışından almasın istiyorsan o zaman fahiş ötv-kdv koymayacaksın .
2- yurt dışı sınırına yakın yerlerde vatandaş sırf deposunu doldurmak için günlük gir çık yapıyor. neden ? devlet kazığı budaklı soksun istemiyor.
3- devlet esnafı düşündüğü için vergiyi 1500 tl yapmadı teker döndürecek sıcak paranın sızıntılarının dahi ülke dışına çıkmasına tahammül edecek ekonomi kalmamış.
 
Tr den gezmeye cikan herkese gittigi ulkeden vergi almak lazim , lan boyle ulke mi olur markalardan daha cok kazanan bir devlet
 
Yurt dışından cep telefonu getirmek daha da zorlaştı. Türkiye’ye ülke dışından getirilen telefonlardan alınan harçların ücreti son bir yılda arttı. Türkiye’ye ülke dışından getirilen telefon harçlarına yılbaşından itibaren yüzde 22.58 zam yapılacak. Buna göre; Türkiye’ye ülke dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarının kayıt ücreti bin 838 lira 70 kuruş olacak.
Asgari ücretliyi enflasyona yedirmeyen Hökümet is basinda @Keramettin TANRIVERDİ Muhtemelen asgari ücretlilerin tükettikleri ucuz ürünler bile minimum %20 zam görecek.
 
yanılmıyorsam 1838'e ek olarak 20 euro da bandrol ücreti alınacak. Euro olmasına bakmayın yerli ve milli para birimimizi getirecek halleri yoktu
 
Üst Alt