Yusuf Altıntaş


rambo-yusuf-.jpgYusuf Altıntaş

Galatasaray Eski Futbolcusu07.08.1961 yılında Köseköy-Kocaeli 'de doğdu.Futbola Köseköy Belediyespor 'da başladı. Hızla yükselen futbol kariyeri sonucunda her futbolcunun kariyere başlangıcında olduğu gibi kendi yöresinde sivrildi ve Kocaelispor'a transfer oldu. 1984-1985 sezonunda Teknik Direktör Jupp Derwall döneminde Galatasaray'a transfer olmuştur. Genellikle defans da görev yapmasına rağmen sağlam fiziği ve top tekniği sayesinde zaman zaman orta sahada da oynamıştır. Tatlı-sert agrasif futbolu, Mücadeleci yapısı, hırsı ve sinirinden dolayı Galatasaray camiası olarak Yusuf'a "Rambo Yusuf" lakabı takılmışve bu isimle özdeşleşmiştir. Galatasaray'ın kazandığı şampiyonluklar da hırsı ve attığı kritik gollerle de önemli rol oynamıştır. Galatasaray'da 4 lig, 3 Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan Yusuf Altuntaş 39 defa millî formayı giyip 2 gol kaydetmiştir. 2006-2007 Sezonunda Bülent Korkmaz'ın Yardımcılığını yapmıştır.

Sevgili Rambomuzu bu vesile ile anmış ve yad etmiş olduk.

Sevgiyle kalın.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Yusuf Altıntaş39 kez milli formayı giydi ve aralıksız 10 yıl Galatasaray’da top oynadı. 1994 yılında Kocaelispor’a transfer olan Altıntaş 1996 yılında futbolu bıraktı. Şu an bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.
 
Cevap: Yusuf AltıntaşOnu hep Fenerli Arap İsmail'e attığı Osmanlı tokadı ile hatırlarım. İyi çakmıştı :D
 
Cevap: Yusuf AltıntaşOnu hep Fenerli Arap İsmail'e attığı Osmanlı tokadı ile hatırlarım. İyi çakmıştı :D

o tsyd maçını dün gibi hatırlıyorum ne çakmıştı arap ismaile tokadı:Dyeni nesile şöyle bir kaç yusuf anısı anlatalım eğlensinler.92 yılnda kendisi devre arasında arkadaşları ile ısınmaya çıkmış.ortada sıçan oyununda ortada fazla kalınca sinirlenerek, okan a tokat atmış topu almıştır.tribünleri güldürmüştür.

kaleye geçen nezihi ye şut çekmek üzere gerilen yusuf 18 in dışından attığı ilk şut ile korner direğinin arkasında ki megafonlardan birini kırmıştır.2. atışında ise polislerin oturduğu bank ı kırmıştır.(evet aynen çotaaa diye ortadan kırılmıştır bank)3.atışında ise sonunda kaleyi tutturmuş fakat top direğe çarpmış, sekmiş kafasını çevirmiş olan nezihinin suratında patlamıştır.nezihi bayılmış.sahaya doktor gelmiş, bir görevli yusuf u omzundan tutup kibarca saha kenarına davet etmiştirbir galatasaray-ankaragücü maçında abisi yaşar'ı sakatlayan ve uzun süre sahalardan uzak kalmasına sebep olan topçubir fenerbahçe galatasaray maçında kıvrak hareketlerle galatasaray ceza sahasına giren rıdvan dilmen'i kolundan çekip o kolu rıdvanın eline vermiştir.omzu çıkan rıdvan can havliyle kendini yere atmış takım arkadaşları ise yusuf'a bulaşmamayı tercih etmişlerdirkaburgasında çatlak, burnunda kırık, bacaklarının çeşitli bölgelerinde ezilmelerle haftalarca maça çıkarak alnının hakkıyla rambo vasfını almış olan galatasarayın bülent korkmaz'dan sonraki en büyük ilahı...1991 yılında, galatasaray, banik ostrava ile yaptığı ve ilk ayağında 1-0 yenildiği kupa maçını hatırlamadığım bir nedenle inönü de oynuyordu. bu maçta rambo yusuf taç sahasına yakın bir yerden topu öyle bir hışımla taca atmıştı ki, top kapalının üstünde sektikten sonra arkadaki yola düşmüştü1992 senesinde yanlı$ım yoksa oynanan stahl eisenhuttenstadt macında kendisine nadir olarak yapılan faul hakem tarafından verilmemi$, yusuf'a faul yapan alman oyuncu 3 pozisyon sonra orta sahaya yakın bir mevkide sakat olarak görülmü$tür.. olayı ne hakem, ne kameralar, ne de taraftarların yakalayamamı$ olması herkesi korkutmu$tur, yusuf'un i$ini ne kadar temiz yaptıgı hakkında da fikir vermi$tir..

son olarak 1994 senesi bursaspor $ampiyonluk macında hayrettin'i ısındırmak icin ceza sahası dı$ından cektigi $utlardan birisi saha komiserinin kafasına carpmi$, adamcagız yuvarlanarak soyunma odalarına dü$mü$tür..87-88 sezonunda adanademirspor maçında müsait pozisyonda topu boş kaleye dürtmeyip tanju çolak'a "gel ulan bu da benden olsun" dercesine golü attırarak tanju'nun metin oktay'ın rekorunu kırmasında ve 39 golle avrupa gol kralı olmasında tuzu olan eski g.saraylı futbolcu
 
Beton gibi adamdı derler ya aynen öyleydi. Sahada ki futbolcular ona pek bulaşmazdı. Zaten inanılmaz sağlam bir fiziğe sahipti. Bir de sinirliydi ki sormayın. Bu Eagle'a tokadı bastığında kahkaha atmıştım. :D
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt