Yusuf Günay: ''Verilen cezalara bakıyoruz ki, vicdana uygun olmayan kararlar'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yusuf Günay: ''Verilen cezalara bakıyoruz ki, vicdana uygun olmayan kararlar''

Oğulcan Çağlayan

"Oğulcan Çağlayan'ın Rizespor'la olan sözleşmesi 2019-20 sezonu sonunda sona eriyordu. Rizespor, Oğulcan'ın sözleşmesini tek taraflı, Oğulcan'ın mutabakatını almadan, bir sezon daha uzatıyor ve bunu TFF'ye bildiriyor."

''Oğulcan, TFF'ye başvuruyor. Sözleşmenin uzatılması konusunda rızam yok diye bildiriyor. TFF de, opsiyonlu sözleşmeyi değil de tüm sözleşmeyi iptal ediyor. Bir hatayı, Oğulcan çekiyor."

"Bu konuyu hem Oğulcan hem avukatları hem de kulübümüz sunmaları rağmen, itiraz kabul edilmiyor. Rizespor'un, Galatasaray'dan herhangi bir tazminat talebi olmamasına rağmen, Oğulcan'a verilen para cezasından Galatasaray da sorumlu tutuluyor."

"İlk defa böyle bir kararla karşı karşıya kalıyoruz. Benzer kararlar, UEFA'dan geri dönmüş durumda. UEFA, 'Futbolcu, kulübün kölesi değil' diyor. Burada Rizespor miktarı belirlemiş ve Oğulcan'ın sözleşmesini kendilerince uzatmıştır."

"Pazartesi günü bölge adli mahkemesine başvuracağız. Gerekirse UEFA'ya götüreceğiz. Karar, hukuka uygun değildir."

Derbi

"PFDK'nın cezalarını hep beraber gördük. 6 Şubat'ta oynanan derbide, Türkiye'nin gözü önünde, herkes gördü. Usulsüz şekilde stadyuma giren birçok kişi var ki, bir TFF yetkilisi 3 bin kişi olduğunu bana söyledi."

"Bu şahısların kimler tarafından, nasıl, ne şekilde stadyuma alındığı mutlak şekilde açıklanmalıdır. Biz, Galatasaray olarak her zaman kurallara uygun davranmayı kendimize ilke edindik."

"Verilen cezalara bakıyoruz ki, vicdana uygun olmayan kararlar. Herkesin gözü önünde, oradaki olayları yaşadık. Stadyuma, sağlık çalışanı adı altında çok sayıda militan taraftar yerleştirildi."

"Arda Turan'a verilen ceza... Bu, Türkiye'de bir ilktir. Bir insan, içeriğini tasvip edip etmeyin. Kendi aralarında yaptıkları bir sevinçte, kaynağı belirsiz şekilde sosyal medyada yayınlanması suretiyle yayıldı. Temsilci raporunda yok."

"Biz, her dönemde ve olayda, hukukun yanında olacağımızı söylemek isteriz. Tabii ki, Galatasaray'ın düşmanı çok. Çünkü başarının düşmanı çok. Biz de bunun farkındayız. Sonuna kadar, hukuk içinde mücadelemizi sürdüreceğiz."

1613133136144.png

Mustafa Cengiz: "Tüm camialara sesleniyorum. Doğru yoldan ayrılmayın. Yasalar içinde kalın. Aksi takdirde kaos egemen olur."

Bizimkiler itlere “ aman ha, ısırmayın bizi” diyorlar. İt lan bu, ısırmaz mı hiç? Tabiatında var. Sen o itin ağzına ağzına vurup sindiremiyorsan, ya da en azından kolay lokma olmadığını gösteremiyorsan görevini yapamıyorsun arkadaş. Yav biraz aktif şekilde savunun kulübü. Ne pasif adamlarsınız ya!

bizde kasımpaşa maçına 2500-3000 kişi alalım ceza yersek fener maçını örnek gösteririz 72000 tl den fazla veremezler.

Abdül: Alo Cumhurbaşkanım çupayı vermiler da
Rte: Tamam Abdül ben talimatı veriyorum
Abdül: Allah şizdcen razi olsun Cumhurbaşkanım

Böyle bir dialog bekliyorum ben Abdülden, yoksa ne diye ikinci başkanlık yapıyorsun orada.

Gscimbom mobil

Üst Alt