Yusuf Yazıcı, Türk Futbol Tarihine Geçti! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yusuf Yazıcı, Türk Futbol Tarihine Geçti!

yusuf-yazici-lille-05112020_vjdyo9cekkhy1qumbvvb9zzgn.jpg
Ajax filelerini havalandıran Yusuf Yazıcı, Avrupa Ligi'ndeki 7. golünü kaydetti ve bir sezonda en çok gol atan Türk oyuncu unvanını eline geçirdi.​
Lille ile müthiş bir sezon geçiren Yusuf Yazıcı, rekorlarına bir yenisini ekledi.​
Ajax maçının 78. dakikasında penaltıdan bir gol kaydeden genç oyuncu, bu sezon Avrupa Ligi'ndeki gol sayısını yediye çıkardı. Bu sayede UEFA Kupası ve Avrupa Ligi'nde bir sezonda en çok gol atan Türk oyuncu unvanını eline geçirdi.​
Yusuf'un takımı Lille, Ajax'a iki maçta da 2-1'lik skorlarla yenilince turnuvada ilerleme şansını kaybetti. Böylece Yusuf'un rekorunu geliştirme ihtimali de ortadan kalktı.​
Yusuf Yazıcı bu sezon Avrupa Ligi'nde iki deplasman maçında hat-trick yaptı. Grup aşamasındaki Sparta Prag ve Milan maçlarında üçer gol kaydeden 24 yaşındaki oyuncu, Ajax filelerini de Amsterdam Arena'da havalandırdı.​
Başarılı oyuncu, ligde oynadığı 22 maçta ise yine 7 gol kaydetti.​
Şampiyonlar Ligi'nde bir sezonda en çok gol atan Türk futbolu unvanı da Yusuf'un Lille'deki takım arkadaşı Burak Yılmaz'da bulunuyor. Golcü oyuncu, 2012-13 sezonunda Galatasaray formasıyla çıktığı Şampiyonlar Ligi maçlarında sekiz gol kaydetmişti.​

Şampiyonlar Ligi'nde bir sezonda en çok gol atan Türk futbolu unvanı da Yusuf'un Lille'deki takım arkadaşı Burak Yılmaz'da bulunuyor. Golcü oyuncu, 2012-13 sezonunda Galatasaray formasıyla çıktığı Şampiyonlar Ligi maçlarında sekiz gol kaydetmişti.

:love::love::love:

Burak'ın Chelsea, Real Madrid gibi takımların defansları karşısında ne kadar çaresiz kaldığını hatırlatırım. Burak'ı savunmak çocuk oyuncağı
Dönemin Real ve Chealsea defansının kucaktan kucağa gezdirmeyeceği forvet sayısı bir elin parmağını geçmez ama Şerafettin bey. Burak'ın oyunculuğundan gram hazzetmem. Bana göre Gomis Burak'ı her türlü yer ama o dönemki Burak farklıydı.

Burak'ı ben de beğenmiyordum oyun içinde, mevzu o değil mevzu Gomis'i önermen.

K3g3.gif

Üst Alt