zeitgeist | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

zeitgeist

Hakkında yorum yapamıyorum,çünkü yapmak çok tehlikeli,tartışma çıkma potansiyeli epey yüksek olan forumumuzda olay yaratabilir,izleyenler bilir.Özellikle Zeitgeist The Movie'nin din ile ilgili bölümünden bahsediyorum.

bkz : zeitgeist the movie

bkz : zeitgeist addendum

Cevap: zeitgeist

İzlenildiği takdirde her şeyin aslında ne kadar farklı olduğunu anlatır. Bir çok kişi izlemeye cesaret edemez. :)

Ama izledinmide şüphe falan bırakmaz. ;)

Hadi lan diyemeceğiniz kadar kanıt sunuyor önünüze.. Özellikle din alanında :)

Gerçekten inananların iki kere düşünmesi laızm izlemeden önce

Gerçekten izlemeyenlerin çok şey kaybettiği bi belgeseldir.En azından yaşadığımız dünya'da dönen idari,ekonomik bütün oyunları çok ciddi kanıtlarla bizlere gösteren harika bir belgeseldir.

İzlemeden önce birçok arkadaşımın aman ha izlersen ateist olma ihtimalin var deyip korkuttuğu ama izledikten sonra ee ateist olmadım dediğim, ekonomik ve idari anlamda tahmin ettiğim şeyleri kanıtlar sürerek anlatmaya çalışan ilginç bir belgesel.

İki üç yıl oluyor izleyeli tekrardan izlemeyi düşünüyorum. Belki bu sefer ateist oluruz. :rolleyes:

Öne sürdüğü kanıtların epey mantıklı olduğu belgeseldir,İsa ile ondan önceki ilahi figürler arasındaki benzerlik,12 havari,25 Aralık,3 Kral vs vs ...

İzlemediğimden soruyorum,din ile ilgili bölüm sadece hristiyanlık la ilgili mi yoksa bütün dinleri mi kapsıyor?

Sözlük formatından çıktığım için kusura bakmayın,merak ettim :eek:

Öne sürdüğü kanıtların epey mantıklı olduğu belgeseldir,İsa ile ondan önceki ilahi figürler arasındaki benzerlik,12 havari,25 Aralık,3 Kral vs vs ...

Bunlar, bu belgeseli izlemeden de bulabileceğiniz gercekler. Roma imparatorlugunun Hristiyanlıga gecmeden önceki Pagan dini gelenek ve bayramları ile suanki Hristiyan bayram ve gelenekleri birbirine okadar yakındır ki, şaşırıp kalırsınız.

Çok güzel bir belgesel, dünya ekonomisi (dolardaki piramit :D) ve din hakkında çok çarpıcı bilgiler veriyor. Yine de benim bakış açıma göre eninde sonunda bir belgesel, dini inancımı etkileyecek güce sahip birşey değil.

İzledim.. Hiçte şaşırmadım. Çünkü mantığımın beni götürdü durumları kanıtlayarak bizlere sunmuş olan bir belgeseldir. Ateist olmazsınız merak etmeyin. Sadece izleyin ve anlamaya çalışın yeter.. Kesinlikle tavsiye ederim..

Film hakkında araştırma yaparken şu yorumu buldum.

Arkadaşlar.Adamlar bu belgeselle en büyük kozlarını oynayuyorlar.Filimde izlediğimiz Rockefeler ve diğer dünya zenginleri Tapınakçılar tarikatına mensup masonlardır Bu tarikatlar sadece şu zamanda değil yüzyıllar boyunca bu yöntemleri kullanarak ,faizle,dolandırıcılıkla ülkeler üzerinde hakimiyet kurmaya çalımışlardır.Bu tarikat 1099 yılında haçlı seferleri sonunda kudüste kurulmuştur.Bu tarikat üyeleri kendilerine kılavuz olarak bir pagan yani putperest öğretisi olan kabbalayı almışlardır .Asıl amaç ve istekleri satanizmi ve putperestliği düm dünyaya hakim kılmaktır .Tüm İlahi dinlere düşmandırlar.Bunlar kiliseye savaş açmış bir örgüttür.Fransız ihtilalinin arkasında bunlar vardır.Fransız Devriminde binlerce rahibi ve monarşi yandaşını idam ettirmişlerdir.Sebebi de Fransa kralı ile Papalık bir olup bu tarikatı yok etmeye çalıştığı içindir.Avrupadaki gotik kiliseler ,onların pagan sembolleri ile dolup taşan ve onların kitabı kabbalaya uygun olarak inşa ettikleribinalardır. Sonuç; adamların en büyük amacı insanlığın tek serveti olan imanını yok etmek.Ve adamlar bu belgeselle, çok büyük gerçekler vermekle beraber ,karşılığında insanlardan en değerli hazinelerini istiyorlar.İnançlarını.Kanmayın.Hiç şüphe yok ki bu en büyük oyunlarından biri.

Buda ilginç bir teori.

İsa'ya iman etmeyen müslümanda olamaz...İsa peygamber hakkında anlattıkları doğru olabilir diye düşünürseniz bütün ilahi dinleri inkar etmiş olursunuz..Farkındasınızdır bunun ama yine de söleyeyim dedim..

İsa'ya iman etmeyen müslümanda olamaz...İsa peygamber hakkında anlattıkları doğru olabilir diye düşünürseniz bütün ilahi dinleri inkar etmiş olursunuz..Farkındasınızdır bunun ama yine de söleyeyim dedim..

Hz.İsa ya iman etmek ile, suan hristiyanların kutsal kitap olarak sundugu İncil'e inanmak ve dogru oldugunu kabul etmek, birbirinden ayrı seylerdir. Karıstırmayalım.

Üst Alt