Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı Yaktı


Şampiyonlar Ligi'nde sahasında APOEL ile karşılaşan Zenit'te taraftarlar maçın ikinci yarısında KKTC bayrağını ateşe verdiler.Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda mücadele eden Rusya temsilcisi Zenit, dün grubun 5. karşılaşmasında sahasında Güney Kıbrıs ekibi APOEL ile karşı karşıya geldi.Saint Petersburg Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Zenit ile APOEL golsüz berabere kalırken, taraftarlar oyuna müdahaleleriyle karşılaşmaya damga vurdu.Maçın ilk yarısında yakılan meşalalerden dolayı oyunun 3-4 dakika durmasına neden olan Zenit taraftarları ikinci yarıda da aynı durumu tekrarlayınca hakem iki takım oyuncuları da soyunma odasına gönderdi.Bu sırada Zenit taraftarları ''Kıbrıs, Yunanlıların'' pankartı açarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını yaktı.UEFA'nın çıkan olaylardan dolayı Zenit'e ağır bir ceza vermesi bekleniyor.Sporx
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıBu işte bir gariplik var. Normalde bir takımın taraftarları yaksa yaksa rakibinin bayrağını yakar. Rakibinin 'düşmanının' bayrağını değil. Bir bilen varsa bu Rus taraftarların psikolojisini bir açıklasın, ben anlamadım doğrusu.Dünya tersine döndü galiba bizde fb derbisinde Trabzonspor flaması yakarız herhalde.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıBu işte bir gariplik var. Normalde bir takımın taraftarları yaksa yaksa rakibinin bayrağını yakar. Rakibinin 'düşmanının' bayrağını değil. Bir bilen varsa bu Rus taraftarların psikolojisini bir açıklasın, ben anlamadım doğrusu.Dünya tersine döndü galiba bizde fb derbisinde Trabzonspor flaması yakarız herhalde.Türkiyenin en sinsi düşmanı rusyadır, pkkya en çok silah yardımı yapan ülkede rusyadır, karşılarında kendileri gibi şerefsiz bir ülke daha görünce düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla hareket etmişler.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıBu Leningrad'lı (şimdi Sankt Petersburg) rusların batıya karşı kompleksi olmuştur hep. Bir dönem domuz çifçiliği yaparken Deli Petro bunları eğitmiş sözde Avrupalı yapmış. Bu komplekslerini Türkleri her defasında hedef alarak gidermeye çalışıyorlar. Ay Yıldızlı KKKTC bayrağını yakmışlar! Ne alakasa? Yoksa Rusya gaz meselesinde yanınızdayız mı demek istiyor.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıTürkiyenin en sinsi düşmanı rusyadır, pkkya en çok silah yardımı yapan ülkede rusyadır, karşılarında kendileri gibi şerefsiz bir ülke daha görünce düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla hareket etmişler.Karabağ'ı aslında işgal altında tutan Ermenistan değil Rusyadır. Diğer yanda İran'ın yardımları olmasa Ermenistan çoktan bitmişti. Bizde ise İran'ın gönüllü asker olacak milyonlarca gönüllü çıkar. Bunlar senin 1 milyon soydaşını yerinden yurdundan evinden kovmuş umurlarında olmaz.Benim bu konuda anlamadığım. Bir taraftar grubu nasıl rakibinin 'düşmanının' bayrağını yakar. Hadi Türk takımına karşı oynasalar orada KKTC bayrağını yaksalar anlarım. Demekki düşmanlık o biçim boyutta.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıKKTC dünyada resmen tanınmıyor ama. KKTC yöneticleri yerinde olsam bu olayı protesto ederdim. En azından dünyada sesini duyurmak için bir başlangıç olur. Sen bu olaya sessiz kalırsan, o zaman sende inanmıyorsun özgür bir ülke olduğuna.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıYok nefreti anlıyorum biliyorumda...

Amma velakin yırtık don mevzusuna dönmüş la bu...

bizde sevmiyoruz misal ingilizleri...

amma velakin tunus'a gidip ingiliz bayrağı yakmıyoruz ki...Mal bu zenit taraftarı...
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıRusların en çok nefret ettiği millet Türk milletidir. Biz bunu bilmediğimiz için her zaman Ruslar ile aramız iyi zannederiz. Ondan sonra çıkar üç dört onun bunun çocuğu Fenerbahçe taraftarı CSKA Moskova - Trabzonspor maçında CSKA tribününde Rus takımı destekler.
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıYok nefreti anlıyorum biliyorumda...

Amma velakin yırtık don mevzusuna dönmüş la bu...

bizde sevmiyoruz misal ingilizleri...

amma velakin tunus'a gidip ingiliz bayrağı yakmıyoruz ki...Mal bu zenit taraftarı...Tahmin ettiğim kadarıyla bu iki millet (Ruslar ve Yunanlar) ortodoks hristiyan oldukları için bize karşı akıllarınca birlik olmak istemişlerdir herhalde
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıBu resmen siyaseti futbola sokmaktır. ve de (bence) FIFA/UEFA gözünde büyük suçtur. Acaba bırakın bir devlet bayrağını malum pisliklerin bez parçasını herhangi bir maçta yakmaya kalksak eminimki cezanın en kallavisini verirler bize; " siyaseti futbola karıştırdınız " diye ... ben buradan büyük bir ceza çıkacağını sanmıyorum. en çok bir uyarı bilemedin para cezası ile geciştirirler...ayrıca başka bir konuya dikkat çekmek isterim;madem böyle bir olay oluyor. hemen UEFA/FIFA olaya şu pencereden de bakmalı;maç sonucu: 0-0...bu sonuç 2 takımada yaradı mı evet sayılır... ne şiş yandı ne kebap... eğer bir galip çıksaydı mağlup olan sekteye uğrarmıydı: evet...buyrun o zaman şikenin alası... UEFA/FIFA bunuda değerlendirmezse yazık derim...Şampiyonlar Ligi'nde sahasında APOEL ile karşılaşan Zenit'te taraftarlar maçın ikinci yarısında KKTC bayrağını ateşe verdiler.Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda mücadele eden Rusya temsilcisi Zenit, dün grubun 5. karşılaşmasında sahasında Güney Kıbrıs ekibi APOEL ile karşı karşıya geldi.Saint Petersburg Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Zenit ile APOEL golsüz berabere kalırken, taraftarlar oyuna müdahaleleriyle karşılaşmaya damga vurdu.Maçın ilk yarısında yakılan meşalalerden dolayı oyunun 3-4 dakika durmasına neden olan Zenit taraftarları ikinci yarıda da aynı durumu tekrarlayınca hakem iki takım oyuncuları da soyunma odasına gönderdi.Bu sırada Zenit taraftarları ''Kıbrıs, Yunanlıların'' pankartı açarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını yaktı.UEFA'nın çıkan olaylardan dolayı Zenit'e ağır bir ceza vermesi bekleniyor.Sporx
 
Cevap: Zenit Taraftarı KKTC Bayrağı YaktıBize ne Kıbrısın derdi bizimi gerdi? Kıbrıs bayrağını, Türkiye cumhuriyeti bayrağını Kıbrısta yakanlara anlatın bunları.
 
Üst Alt