Zizou vs Gaucho - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Zizou vs Gaucho

Cevap: Zizou vs Gaucho

Messi daha 24 yaşında, futbolu bırakana kadar demiyorum 3-4 sene sonra bile baktığımızda Ronaldinho'dan çok daha fazla şey başarmış olacak Messi.

arjantin yıllardır copa america alamıyo aldırabilcek mi onu ya da dünya kupasını? ronaldinho bunları yaşamış bir oyuncu messi de bu başarıları görsün tmm eyvallah diyelim o vakit..

Messi 24 yaşında.Messi maradonanın 24 yaşındaki hali dışında diğer bütün oyunculardan iyi zidane iyi ama zidane ilah diyenlerin yaşı genelde 20.30 arası çünkü onların çocukluk kahramanı bende 21 yaşındayım ama Messi izlediğim zidanedan her türlü daha iyi messi sakatlanmazsa daha çok konuşulacak.

Ama olmadi su ana kadar. Messi'nin kendisini nasil gelistirdigine bagli ve o sezon nasil oynadigina bagli. Eger Arjantin'i finale tasirsa DK'da R10'dan daha iyi diyebilirim rahatlikla.

Ama halen Xavi ve Iniesta'siz birsey basaramadi (Kobe-Shaq stayla)

Ronaldinho'nun da hiçbir DK başarısı yok. 2006'yı herkes biliyor. 2002'de de Ronaldo-Rivaldo arkasında anca 3. silah olabilen silik bir Ronaldinho vardı, İngiltere'ye attığı gol dışında hiçbir maçta öne çıkmadı. Zaten o maçta da 10 dakika sonra kırmızı görmüştü.

Hatta boyle diyim; Messi Brezilyadaki Dünya kupasini kazanirsa efsane ötesi birsey olur.

Her sokak kösesinde bir posteri heykeli olur. Hersey kendisinin elinde. Gidip yine rezil olursa Total Futbol'un yarattigi bir topçu olur.

Messi 24 yaşında.Messi maradonanın 24 yaşındaki hali dışında diğer bütün oyunculardan iyi zidane iyi ama zidane ilah diyenlerin yaşı genelde 20.30 arası çünkü onların çocukluk kahramanı bende 21 yaşındayım ama Messi izlediğim zidanedan her türlü daha iyi messi sakatlanmazsa daha çok konuşulacak.
Aynen öyle.Adamlar Zidane ile büyüdükler için onu en iyi futbolcu ilan ediyorlar.Dünyada yılın futbolcusu ödülüne falan baktığın zaman Messinin önünde daha 10 yıl olmasına rağmen Zidane'ı geçmiş. 10 yıl sonra bireysel ödüllerde fark açacak

[video=youtube;txTk3UM9_ZQ]https://www.youtube.com/watch?v=txTk3UM9_ZQ[/video]

bu adam mı dk 2002 de silikti afedersiniz ama bi taraflarıyla gülerler buna :eek: gördüğünüz gibi rivaldo nun bütün gollerinde asist ronaldinho dan :)

Ronaldinho'nun da hiçbir DK başarısı yok. 2006'yı herkes biliyor. 2002'de de Ronaldo-Rivaldo arkasında anca 3. silah olabilen silik bir Ronaldinho vardı, İngiltere'ye attığı gol dışında hiçbir maçta öne çıkmadı. Zaten o maçta da 10 dakika sonra kırmızı görmüştü.

Messi için DK basarisi bu açidan önemli: Kendisinin Xavi&co'ya bagimsiz bir winner oldugu kanitlamasi için gerekir. Ve kagit ustunde R10'un kupasi var 3'u silah olsa bile.

Hepsi muhteşem futbolcular(dı). Birini överken diğerini itin boşaltım organına sokmaya luzüm yok. :)

Kariyerinin sonuna doğru yaşı ve takımının durumu itibariyle kötü maçlar çıkarmış olabilir ama bütün futbol hayatını düşünürsek Zidane'daki teknik, duruş diğerlerinden daha farklı benim gözümde. Adam muhteşemdi ya. Tek başına takım oluyordu bazı maçlarda.

Aynen öyle.Adamlar Zidane ile büyüdükler için onu en iyi futbolcu ilan ediyorlar.Dünyada yılın futbolcusu ödülüne falan baktığın zaman Messinin önünde daha 10 yıl olmasına rağmen Zidane'ı geçmiş. 10 yıl sonra bireysel ödüllerde fark açacak

Saçma tespitler yapmaya inatla devam ediyorsun.Zidane ile büyüdüğümüz için onu en iyi futbolcu ilan ettiğimiz yok.Sen liseli filansın heralde ki bu adamı izleyememişsin,o döneme şahit olamamışsın.Leverkusen maçı vardır misal aç izle Zidane'ı.Çok iyi futbolcu olmakla büyük futbolcu olmak arasında fark vardır.Alex çok iyi futbolcudur ama Hagi büyük futbolcudur.Sen hala istatistikten ödüllerden filan bahsediyorsun.Bu kadar kötü tespitler,bu kadar kötü yorumlamalar filan hakikaten anlamıyorsun bu işten,alternatif sporlara yönel benden sana tavsiye.

Saçma tespitler yapmaya inatla devam ediyorsun.Zidane ile büyüdüğümüz için onu en iyi futbolcu ilan ettiğimiz yok.Sen liseli filansın heralde ki bu adamı izleyememişsin,o döneme şahit olamamışsın.Leverkusen maçı vardır misal aç izle Zidane'ı.Çok iyi futbolcu olmakla büyük futbolcu olmak arasında fark vardır.Alex çok iyi futbolcudur ama Hagi büyük futbolcudur.Sen hala istatistikten ödüllerden filan bahsediyorsun.Bu kadar kötü tespitler,bu kadar kötü yorumlamalar filan hakikaten anlamıyorsun bu işten,alternatif sporlara yönel benden sana tavsiye.
Bahsettiğin Leverkusen maçını canlı izlemiştim ve hala hatırlarım yaşım o zamanlar küçük olmasına rağmen.Yani Zidane'ı uzun yıllar izlemiş biriyim

Anlamadığım birşey R10' u izlerken bırak tuvalete gitmeyi gözünü bile kırpmayan insanlar şimdilerde R10' u yerden yere vuruyorlar. :D

Eğer yetenek bakımından ve bireysel etki açısından kıyaslama yapıyorsak -ki ben öyle kabul ettiğim için oyumu R10' a verdim R10 > Zizou

Yok liderlik vasıfları ve takımı oynatıp zirveye çıkarmak olarak kıyaslıyorsak Zizou > R10

Bana göre R10, R9 ve Zizou (Daha eskileri işin içine katmıyorum.) > CR7 >= Messi

Yanlış kupayı seyretmişsin, senin adına üzüldüm.

Zidane'nın son dönemlerine yetiştiğim için ve de R10 bana futbolu sevdiren , benim efsane adamım olduğu için Ronaldinho'ya verdim.

Birisi o dönem dünyanın en iyi futbolcusu olarak üstelik bir önceki turnuvanın galibi ve yenisinin de favorisinin yıldızı olarak geldi 2006 dünya kupasına. Diğeri emekli olmak için bir önceki turnuvada 0 puan almış Fransayla.

Ne mi oldu?

[video=youtube;tvZwirDVouI]https://www.youtube.com/watch?v=tvZwirDVouI[/video]

Üst Alt