Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol Programı


Pazar gecesi Kanaltürk TV kanalında yayınlanan "Telegol" programında, programı hazırlayan ve sunanların Galatasaray Camiası'na, Galatasaray Spor Kulübü'ne, Galatasaray futbolcularına karşı bilinen ön yargılı tutumları bir kez daha açığa çıkarılarak, rating uğruna bir yayıncılık skandalına yol açılmıştır.Galatasaray-Eskişehirspor karşılaşması sırasında misafir tribünlerinden atılan bir cisimle yaralanan küçük taraftarımız Batuhan Sağır'ın üzerinden duygusal bir oyun perdelenerek, Camiamıza, kulübümüze ve kaptanımıza ağır ithamlar yapılmıştır.Eğer sözkonusu olan nesnel ve tarafsız bir gazetecilik olsaydı, bu tek taraflı, gerçeklerden bihaber yayıncılık komedisi gerçekleştirilmeyecekti.Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından bugüne kadar Kulübümüz tarafından açıklanmasına gerek duyulmamış olan bazı gerçeklerin artık bilinmesi gerekmektedir.Küçük taraftarımız Batuhan Sağır'ın yaşanan olay sonrası sağlık ve hastane süreci kulübümüz ve sağlık ekibimiz tarafından yakından takip edilmiştir.Batuhan'ın ameliyatı sonrasında Medikal Park hastanelerinde tedavisinin ve kontrollerinin devam ettirilmesi önerilerimiz Aile tarafından “kulübümüze dava açma ihtimalleri bulunduğu” açıkça ifade edilerek reddedilmiştir.Buna rağmen, Batuhan Sağır’ın bundan sonraki yaşamında kullanabileceği sağlık sigortası derhal hazırlanmış, gerekli temaslar yapılarak bundan sonraki bütün eğitim masraflarının Şişli Belediyesi tarafından karşılanacağı aileye bildirilmiştir.Ancak Batuhan Sağır'ın ailesi, Batuhan'ın sağlık süreci hastane koşullarında devam ederken küçük taraftarımızı uzmanların itirazlarına rağmen hastaneden 1 gün önceden taburcu ettirmiş, bir süre sonra da Kulübümüze bir ev satın alınması ve nakit para verilmesi taleplerini Kulübümüz Avukatına bildirmişlerdir.Kulübümüz, başından itibaren her türlü katkıyı yapmış, yaşanan olayın faillerinin bulunması için kamera kayıtları güvenlik birimlerine teslim edilmiş, Batuhan Sağır'ın geleceğine ilişkin gerekli işlemleri de yapmış olmasına rağmen, Aile tarafından iletilen adeta şantaj niteliğindeki bu aşırı talepler, gelecekte sadece Galatasaray Spor Kulübü'nün değil, bütün spor kulüplerinin de önünde bir şantaj nesnesi olarak kullanılabileceği müteaalası ile reddedilmiştir.Nitekim, bu kararımızda ne kadar haklı olduğumuz, Pazar gecesi televizyon kanalında yaşanan adeta danışıklı döğüş niteliğindeki yayın ile ortaya çıkmıştır.Galatasaray Spor Kulübü, camiası, oyuncusu ve sevenleri ile birlikte, bir talihsiz olayı fırsat bilerek kullanmaya çalışanları da, bunu rating için, kulübümüze ve oyuncumuza saldırmak için bir fırsat kabul ederek sömürenleri de farkında olarak izlemektedir.Bu yayın, yayında kullanılan ağır hakaretler ve ithamlar ile ilgili hukuki çalışmalar derhal başlatılacaktır.Kamuoyunun bilgisine sunulur.Galatasaray Spor Kulübühttps://www.galatasaray.org/kulup/haber/9708.php
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıKonudan bağımsız olarak;

iyi güzel demişsiniz "programı hazırlayan ve sunanların Galatasaray Camiası'na, Galatasaray Spor Kulübü'ne, Galatasaray futbolcularına karşı bilinen ön yargılı tutumları bir kez daha açığa çıkarılarak" bu lafları da, bir ay öncesine kadar başkanından,sportif direktörüne,yöneticisinden muhalefetine kadar bu programda cirit atmıyor muydunuz?

Madem biliyordunuz da bu heriflere neden müdahale olmuyordu.Pes
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıSimdi akillandiniz demek :) 1-2 senedir neredeydiniz diye sorarlar adama. Biz sizden böyle hakkimizi korumanizi istemistik sadece. Giderayak bunu görmüs olmam gözlerimi yasartti acikcasi.Olaya gelince. Sonuna kadar haklisiniz. Ev, para filan cok cok abarti isteklerdir. Verelim ya nolcak denilcek talepler degildir. Böyle birsey var mi? O zaman kulüp her kafasi yaralana ev alsin anasini satayim. Hatta ben arkadasimdan rica edeyim, seve seve agzimi burnumu kirdirtayim. Hatta fakir insanlar komalik dövülmeyi bile göze alir bir ev icin :) Böyle sacma bir program olabilir mi ya? Bide Galatasaray camiasini ayipliyorlar. Siz kendinizi ayiplayin be. 3 kurus beyniniz yok, televizyona cikiyorsunuz ahkam kesiyorsunuz. Haysiyetsizler
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıKulübümüze bir ev satın alınması ve nakit para verilmesi taleplerini Kulübümüz Avukatına bildirmişlerdir.Çocuğun ailesinin derdi budur. Tamam çocuğa herkes üzüldü ama, Galatasaray veya başka bir kulüp, kimseye durduk yere ev almak zorunda değildir. O zaman yarın bizde gidelim, bi arkadaşım benim kafaya geçirsin şişeyi, ben Galatasaray'a ev al bana diye dava açayım. Böyle saçma bir şey olabilir mi?Ayrıca kulüp olarak artık böyle oyunlara, böyle varoş programlara ve Galatasaray adını unutmuş olan kepazalere artık, sert tepkiler gerekiyor. GALATASARAY bu GALATASARAY Türkiye'nin en köklü kulübü. İte çakala, laf olacak bir isim değil. Herkes haddini bilecek. Adnan Polat gittikten sonra, zaten artık kolay kolay kimse sallayamayacak bu kadar arkamızdan.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıKadının para peşinde koştuğu belliydi zaten.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıNeden nefret ediyor insanlar Adnan Polat´tan? Sportif basarisizlik ve ekonomiyle alakasi bile yok. Sportif basarisizlik biraz etken oldu tabi sadece. Ama en büyük neden bizi sahipsiz birakmasidir. Gurumuzla ve onurumuzla oynanmasina sesini cikarmamasidir. Korkak olmasi, yüreksiz olmasi, camiaya yakismamasi. Levent Tüzemen ne güzel söylemis. Eger Arda´nin arkasinda Aziz Yildirim olsaydi, böyle serefsizce yayinlar yapabilirmiydi Telegol Arda hakkinda? Fenerbahce´ye hakaret edebilirler mi böyle? Allahtan kurtuluyoruz senden Adnan Polat.

O köylü kurnazi kariya da bi kac lafim olurdu ya neyse. Cocugunun durumunu kullanarak hayatini kurtarmaya calisan zavalli sefil.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol Programıçocuğa allah sabır versin. cro magnonlar tarafından büyütülmek zordur herhalde.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıHaberi görünce şaşırdım bı an bu ne hız diye.. :) neyse gereken seyler açıklığa kavuşmuş.. Umuyorum en kısa sürede ahmet cakarin "boyle batiya acilan kulubun icine ediyim" sözlerine de bir cvp gelir..
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıAma bu Telegol programi mutlaka yayindan kaldirilmalidir. Böyle bir serefsizlik yok. Gazetecilik adi altinda acik acik canli yayinda hakaretler savurmak kimsenin haddi degildir. Siddet yasasi falan diyorlar, artik böyle yayin yapmak yasak diyorlar, ee simdi de geregini yapsinlar. Bu program provokatör bir programdir. Türkiye´de piskopattan cok ne var? Gördükleri yerde bunlari döve döve öldürecek cok insan vardir Türkiye´de. Ondan sonra suclu yine holiganlar mi olacak? Peki bu insanlari provoke eden, bir camiaya acikca hakaret eden bir program suclu degilmidir? Bu program derhal yayindan kaldirilmalidir. Hemde gelecek haftayi beklemeden.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıKardeşim RTÜK'e girin sitesinden şikayet mektubu yazın. Telegol'ü şikayet edin. Yalan haber yapıyorlar, provakasyon yapıyorlar diye. Ciddiyim çoğunluk şikayet ederse, en azından ceza fln yerler.
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıHaber ajanslarınada Zorunlu açıklama yapın...Haberlerde hep bu haber vardı..
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıGalatasaray Spor Kulübü, camiası, oyuncusu ve sevenleri ile birlikte, bir talihsiz olayı fırsat bilerek kullanmaya çalışanları da, bunu rating için, kulübümüze ve oyuncumuza saldırmak için bir fırsat kabul ederek sömürenleri de farkında olarak izlemektedir.Bu yayın, yayında kullanılan ağır hakaretler ve ithamlar ile ilgili hukuki çalışmalar derhal başlatılacaktır.Farkında olarak ta devam edin artık bir zahmet..
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıKardeşim RTÜK'e girin sitesinden şikayet mektubu yazın. Telegol'ü şikayet edin. Yalan haber yapıyorlar, provakasyon yapıyorlar diye. Ciddiyim çoğunluk şikayet ederse, en azından ceza fln yerler.Ben sikayetimi yaptim. Camiamiza sahip cikmak isteyen, tepkisini dile getirmek isteyen Telegol programini RTÜK´e sikayet etsin. El birligi ile bu programi yayindan kaldirabiliriz eger inanilmaz bir sikayet yagarsa. Destek olunBurda tepkinizi gösterin arkadaslarRadyo Televizyon Üst Kurulu
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıBen sikayetimi yaptim. Camiamiza sahip cikmak isteyen, tepkisini dile getirmek isteyen Telegol programini RTÜK´e sikayet etsin. El birligi ile bu programi yayindan kaldirabiliriz eger inanilmaz bir sikayet yagarsa. Destek olunBurda tepkinizi gösterin arkadaslarRadyo Televizyon Üst KuruluBu programin derhal yayindan kaldirilmasi gerektigini, yeni cikarilan siddet yasasina aykiri davranislar sergilediklerini, holiganizmi tetikldiklerini yazin. Bombardimana tutun RTÜK´ü. Lütfen destek verin
 
Cevap: Zorunlu Açıklama: Kanaltürk Telegol ProgramıYuuhh bee.Aileye bak.Kulüp yapması gereken herşeyi yapmış zaten.Ev ve para talep etmek ne demektir yahu.Varmı böyle bir saçmalık.Her stadda kafası yaralanana ev ve para verilecekse kulüpler stadlara seyircileri almasın daha iyi o zaman.
 
Üst Alt