ZTK 13/14 B Grubu 2.Maç | MP Antalyaspor 1-1 Galatasaray | M.S. |19 Ocak - Sayfa 81 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ZTK 13/14 B Grubu 2.Maç | MP Antalyaspor 1-1 Galatasaray | M.S. |19 Ocak

Ayrıca, dünyada her yerde kupa maçlarında böyle sonuçlar çıkıyor.

Takımlar lig ve Avrupa maçları gibi konsantre olmuyorlar fazla.

Hocam gorende antalya gibi anadolu takimlarini deplasmanda hep tokatliyoruz sanir. Zaten mactan once forumun yarisi galibiyet beklemiyordu normal sonuc. Su halimizle kimseyi eze eze yenecek kalitede bir takim degiliz. Yeni transferler bir adapte olsun ondan sonra bakmak lazim

Hocam gorende antalya gibi anadolu takimlarini deplasmanda hep tokatliyoruz sanir. Zaten mactan once forumun yarisi galibiyet beklemiyordu normal sonuc. Su halimizle kimseyi eze eze yenecek kalitede bir takim degiliz. Yeni transferler bir adapte olsun ondan sonra bakmak lazim

Yerli-yabancı lisans misans hepsini bir an önce halletmemiz lazım.

Hoca sorunun gol yememekte degil atmakta oldugunu anladıgı zaman bi yerlere gidebiliriz.. Ne yaparsak yapalım gol yemeyi basaran bi takıma sahibiz ne yazıkki

Sorun sadece bizde değil. Türkiye Ligi'nin tablosu bu. Hangi takım çok iyi bir mental alt yapı ve defans anlayışına sahip ki bu ligde.

Tek gerçek şu bu lig yediğinden fazlasını atma ligi. Yıllardır bunun üzerine kafa yoran kimse o başarılı olur.

Bu nedenledir ki Fatih Terim Galatasaray ile o kadar iyi takımlara rağmen Avrupa da UCL seviyesinde 1 sezon hariç gruptan çıkamamıştır. (Ki o da seviye olarak çok yüksek bir grup değildi)

Ama Mancini de defansa bu kadar takıntı derecesinde kafa yormak yerine bunun üzerine çalışmak zorunda işte bu nedenle. Taktik tabi ki önemli. Ancak lig de taktikten çok istek, mücadele ve oyunu öne yıkan kazanır. Avrupa da ise daha zeki olan, boşluk yaratabilen, onu değerlendirebilen, daha güçlü mental alt yapıya, fiziksel mücadeleye, daha yüksek tempoya sahip olan.

Burada yüksek tempo bile gerekmeyebiliyor istedikten sonra, tabi hakemler biraz da önünü açarsa.

Yazmıyayım diyorum ama,

iğrenç oynadık. İğrençten kastım "yetersiz". Yok yani. Sene başından bir fark yok. aynı tas aynı hamam. Umarım düzeliriz. Kaçan goller yine böyle rahatlık vs.. lakayıtlık.

Son olarak, rakibe tekme sallayan oyuncu sayımız artıyor hergün hoş değil.

Sorun sadece bizde değil. Türkiye Ligi'nin tablosu bu. Hangi takım çok iyi bir mental alt yapı ve defans anlayışına sahip ki bu ligde.

Tek gerçek şu bu lig yediğinden fazlasını atma ligi. Yıllardır bunun üzerine kafa yoran kimse o başarılı olur.

Bu nedenledir ki Fatih Terim Galatasaray ile o kadar iyi takımlara rağmen Avrupa da UCL seviyesinde 1 sezon hariç gruptan çıkamamıştır. (Ki o da seviye olarak çok yüksek bir grup değildi)

Ama Mancini de defansa bu kadar takıntı derecesinde kafa yormak yerine bunun üzerine çalışmak zorunda işte bu nedenle. Taktik tabi ki önemli. Ancak lig de taktikten çok istek, mücadele ve oyunu öne yıkan kazanır. Avrupa da ise daha zeki olan, boşluk yaratabilen, onu değerlendirebilen, daha güçlü mental alt yapıya, fiziksel mücadeleye, daha yüksek tempoya sahip olan.

Burada yüksek tempo bile gerekmeyebiliyor istedikten sonra, tabi hakemler biraz da önünü açarsa.

Terim konusu haric katılıyorum..

Terimli zamanda gruptan cıkmaya 2 kez yaklaşmıştık fakat o zamanki cl statüsü farklıydı..

Yazmıyayım diyorum ama,

iğrenç oynadık. İğrençten kastım "yetersiz". Yok yani. Sene başından bir fark yok. aynı tas aynı hamam. Umarım düzeliriz. Kaçan goller yine böyle rahatlık vs.. lakayıtlık.

Son olarak, rakibe tekme sallayan oyuncu sayımız artıyor hergün hoş değil.

Kelimesini duyunca aklıma hemen drogba geliyor gecen sene sezon öncesi yememesine ragmen ne kadar iyidi bu sene bi sacmalıyor aklı transferde galiba

Kelimesini duyunca aklıma hemen drogba geliyor gecen sene sezon öncesi yememesine ragmen ne kadar iyidi bu sene bi sacmalıyor aklı transferde galiba

Bence misyonunu tamamladığını düşünüyor. Eğer değilse de, maç seçiyor. Başka açıklaması yok. Büyük oyuncu büüyük isim ama artık ben sıkıldım bize böyle oyuncuların bu yaşlarda gelmesi sinir bozucu.

Suan elimizdeki kadro ile sampiyon olamayan yada soyle diyeyim fenerden fark yiyen hoca basarisizdir. Ancak real madrid ve juventusun oldugu gruptan cikartan hocada basarilidir. Manciniyi degerlendirmek icin cok erken bence. Bu sene 2.lik basarisizlik degildir. Sezon ortasi hoca degistiren ve yeni sistem oturtmaya calisan bir takim olarak 2.lik ne basaridir ne de basarisizliktir. Seneye mancinin kendi kadrosu sampiyon olamazsa iste o zaman basarisizdir ve hep beraber saydiririz burada. Ama adama bir sans vermek lazim iyi kotu birakalim kendi oyununu oynatsin denesn

Gruptan çıkma başarı hikayesini geçmek zorundayız.

Senin kadron da sene de 8 Milyon Euro alan Drogba, ve 5 Milyon Euro alan Sneijder gibi ücretler konuşuluyorken, ve bu grupta ki en büyük rakibin Juventus'un bile çıkamadığı bedeller iken çok fazla abartmaya da gerek yok.

Gruptan çıkmak başarı değil , zorlu sayılabilecek bir gruptan çıkmak o an için başarı evet, ama Kopenhag'a deplasman da yenildiğimiz maç ve R.Madrid'e yine un elenmişken farklı yenilmemiz de kabul edilemez belli ölçüde.

Kopenhag maçı bu takımın CL'de Süper Lig'i ve deplasmanlar da çizilen kötü tabloyu test edebileceği, korku eşiğini (pasif oyun) aşabileceği bir maçtı. O şekilde oynanarak bu eşikten geçemedik.

R.Madrid maçı da her ne kadar iş son maça kalacak olsa da , YİNE LİG DE MAKUL SEVİYENİN ÜZERİNE ÇIKTIĞINDA FARK MENTAL AÇIDAN DÜŞÜP 2.LİK HEDEFİNİ BİLE KOVALAMAK KONUSUNDA KARARLI DURUŞ GÖSTEREBİLİP GÖSTEREMEYECEĞİMİZİN TESTİYDİ.

2'sinden de kaldık bence. Tamam final olunca hazırlık kupası bile olsa almak belki geleneğinde var bu takımın. Ama bu takım bu ülke de ya şampiyon ya da en iyi 3. oluyorsa, 2.lik sayımız çok az, bunun sebebi de her şeyi önde götürdüğü yarışa endeksleyen kırılganlığı.

O zaman çok uçurum vardı bizim ile Avrupa arasında. Ayrıca üstte arkadaşın dediği gibi daha farklı idi. Grup sayısı daha azdı bir kere. Yani bu cl'deki grup sonuncuları ve bazı 3.leri çıkarıp grup oluşturmak gibi birşey.

demeden gecemeyecegim, Eray kadar capsiz birini daha görmedim. Kalede öyle bi güvensiz sekilde duruyor ki, gelin bana gol atin diyor resmen. Biktim artik Eray'i kalede görmekten.

Espri değil dostum, Hakan'ın stoper özelliği de var ve hâlâ ligde iş yapabileceğini, kullanılabileceğini düşünüyorum. Hakan hızı olmamasına rağmen nerede durması gerektiğini bildiği için iş yapıyor. Yedekte oturabilir.

[Tapatalk]

Hakanın hiçbir futbolcu özelliği yok..Herkese saygı duymak gerekir salında ama kusura bakma konu Hakan balta olunca saygı duyamıyorum.. BU adam bildğin bitmiş halı saha topçusu olur en fazla..Bak PTT 1.lig bile demiyorum almaz hiçbir takım..

Savunma sıfır, taktik sıfır, konsantrasyon sıfır, ciddiyet 0. Bu kafayla, bu maç seçmeyle, bu taktiksizlikle, Yıl sonunda elde var 0.

Gruptan çıkma başarı hikayesini geçmek zorundayız.

Senin kadron da sene de 8 Milyon Euro alan Drogba, ve 5 Milyon Euro alan Sneijder gibi ücretler konuşuluyorken, ve bu grupta ki en büyük rakibin Juventus'un bile çıkamadığı bedeller iken çok fazla abartmaya da gerek yok.

Gruptan çıkmak başarı değil , zorlu sayılabilecek bir gruptan çıkmak o an için başarı evet, ama Kopenhag'a deplasman da yenildiğimiz maç ve R.Madrid'e yine un elenmişken farklı yenilmemiz de kabul edilemez belli ölçüde.

Kopenhag maçı bu takımın CL'de Süper Lig'i ve deplasmanlar da çizilen kötü tabloyu test edebileceği, korku eşiğini (pasif oyun) aşabileceği bir maçtı. O şekilde oynanarak bu eşikten geçemedik.

R.Madrid maçı da her ne kadar iş son maça kalacak olsa da , YİNE LİG DE MAKUL SEVİYENİN ÜZERİNE ÇIKTIĞINDA FARK MENTAL AÇIDAN DÜŞÜP 2.LİK HEDEFİNİ BİLE KOVALAMAK KONUSUNDA KARARLI DURUŞ GÖSTEREBİLİP GÖSTEREMEYECEĞİMİZİN TESTİYDİ.

2'sinden de kaldık bence. Tamam final olunca hazırlık kupası bile olsa almak belki geleneğinde var bu takımın. Ama bu takım bu ülke de ya şampiyon ya da en iyi 3. oluyorsa, 2.lik sayımız çok az, bunun sebebi de her şeyi önde götürdüğü yarışa endeksleyen kırılganlığı.

Bu bir tercih meselesidir. Juventus o paralari veremeyecegi icin degil vermedigi icin almadi drogba ve sneijderi. Sonucta kadro degeri olarak bri 2 digeri 3 katimiz olan kluplerin arasindan 2. cikmak tarihi bir basaridir. Nasil gecen sene ceyrek finale kalmamiz tarihi bir basariysa. Dunyanin hicbiryerinde her takim her sene sampiyon olamaz bu futbolun dogasina aykiri. O nedenle 2.lige basarisizlik demem. Galatasarayin sampiyonluk disinda baska hedefi yoktur gibi klise laflara da inanmam. Stratejik olarak o an ne gerekiyorsa oyle davranilmalidir. Sampiyon olamiyorsan 2. olucaksin bu kadar basit.

Üst Alt