ZTK 13/14 Y.F | Bursaspor 2-5 Galatasaray | M.S | 16 Nisan - Sayfa 73 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ZTK 13/14 Y.F | Bursaspor 2-5 Galatasaray | M.S | 16 Nisan

Telles çevirdi zaten maçı. İkisi de 2 golü el birliği ile yedirmiş en kritik maçta. Telles'in kanadı her maçta otoban oluyor sonra kes.

Adımız çıktı Terimspor'lu ya inmez Aysalsaray'a.

Burası ikisinin de takımı değil Galatasaray. Siz büyüklük gösterip hatalı gördüğünüzde eleştirin Aysal'ı ve bazı icraatlerini Terim diyen bir kişi çıkarsa önce ben derim kes diye senin bana dediğin gibi.

Gerçek hayatta beraber 1 maç bile izlemediğim beni tanımayan adamlar taraftarlığımı sorguluyor. Gel o zaman izle bir sezon boyunca benimle birlikte maç ondan sonra de terimspor taraftarısın diye.

Yani helal olsun . Yine olay bir şekilde Mancini Terim tartışmasına gelmiş. Bana göre Terim'in gonderilisi doğruydu, gonderilis şekli yanlıştı. Yerine Mancini''nin getirilmesi daha büyük yanlıştı.

Ne Terimsporlu ne Mancinisporluyum Galatasarayliyim. Skor 2-0 ken de yazdım şimdi de yazıyorum bence seneye Mancini bu takımın teknik direktörü olmamalı...

Aynen öyle. Olay tam da budur.

İstediklerini desinler ben evde her golden sonra sevinçten girdiğim şekilleri kendim biliyorum. Bilmeden, görmeden gol attıkça üzüldüğümü(zü) varsayanlara da her türlü ön yargılana rağmen buyursun ne zaman isterlerse yüz yüze görüşelim, tanışalım; klavyede söylediklerini tanıdıktan sonra da söylerlerse haklısın o zaman der geçerim.

Yorumlara bakiyorum da yine ifrat ve tefritte kalinmis.

Rahat mac olacagini gunler oncesnden hissettigimi soyledim. Mantiken de rahat olmaliydi. Oyun, form olarak demiyorum sadece isim olarak Selcuk bile elestiriliyorsa o ve diger futbolcular bundan etkilenmistir. Sezonu kurtarmaya yonelik iki hamle var; kupa ve ikincilik. Bursa yeni hocasiyla cok.acik oynuyordu onceki maclar da bol golluydu. Zaten savunma yapmakta da zorlaniyorlardi.

Maca gelince ilk golun zamanlamasi harikaydi, penalti ile de rakibin fisi cekildi. Dogru sablonla dogru isler yaptik.

Kalan lig maclari icin pek umutlu degilim. Bjk puan kaybetmeli, sans faktoru yanimizda olmali. Galibiyet moral oldu, masabasi haberlere inanmak icin cabalayan taraftarlara karsi oyuncular mesaj verdi. Dunku hirs ve istegin daha fazlasi lazim. Mancini bu takima daha fazla guvenmeli ve guven vermeli.

Tapatalk

Neyin kapağıymış o. Öyle maçtan 4 saat sonra olmaz o işler. Ilk yarı ne hissettin bakalım anlat hele.

Bu arada senden daha çok Galatasaraylıyım. Sizin gibi haklı olunca ergen gibi davranmam. Sivas maçından sonra nerelerdeydiniz peki ?

Bu kadro kalitesiz değil. Başkan ve td kalitesiz. Siz bunu anladığınızda geç olacak ya neyse.

Bu arada ilk mağlubiyette ben size kapak bıdıbıdır yapmayalım çünkü eşik ergen değilim. Galatasaraylıyım.

Kusura bakma cezalısın ama yazmadan duramayacağım.Birine eleştiri yaparken mantık sınırlarını zorlamana gerek yok.Senden daha fazla Galatasaraylıyım lafını neye dayanarak söyledin merak ettim ?

Galatasaray futbol takimi dün aksam herkese Drogba'siz bile neler yapabilecegini göstermistir. Su ligi vermemizin iki nedeni var..

1. deplasmanlardaki ruhsuz oyunumuz, 2. ise hoca tercihleri. Burak ve Sneijder gibi adamlardan kanat yaratmaya calisma sevdamiz bize ligi kaybettirdi.

Burak'in tek forvet, Sabri'nin kanat oynadigi Galatasaray bile 2-0'dan 5-2'ye getirebiliyorsa gerisini siz düsünün. Su takima alinacak 4 tane adam var, insallah o transferler yapilir ve gelecek sezon rahat bir sampiyonluk aliriz.

Bu arada her kupanin elbet bir öyküsü olur. Bu da öyle bir macti iste. 4.turda Gaziantep Belediye'ye neredeyse eleniyorduk, dün de neredeyse eleniyorduk.

Süper Kupa'yi kazanan, Sampiyonlar Ligi'de gidebilecegimiz maksimum yere kadar giden, ZTK'yi alan ve ligi 2.bitirip Sampiyonlar Ligi'ne INSALLAH gidecek olan takimimiz bu seneyi de iyi kötü kurtaracak böylece.

bazıları dün tek forveti görünce 4-2-3-1 zannetmiş hemen ama farklı birşey oynadık

Muslera

Veysel-Semih-Balta

Sabri-Selçuk-Melo-Yekta-Telles

Sneijder

Burak​

şeklinde oynadık hatta zaman zaman Melo stoperlerin arasına geldi ve Veysel öne etkili çıkışlar yaptı. bu sistemi oturtabilirse Mancini bence daha iyi bir takım izleyebiliriz

Yalnız bazı yorumlar yine hayal kırıklığına uğratıyor beni. Uzun süredir devam eden kötü tablo tek maçla her şeyi mükemmel yapmış vaziyette. İşte bu yanlış. Böyle düşünceler sorunları halının altına süpürmekten öteye gitmez.

Bu maç 2-0'dan 2-5'e döndü diye ne bu kadro kalitelidir, ne antrenör güven vermiştir. Ama bakıyorum da, istersek oluyormuş, bizim takım müthiş kaliteliymiş, istese herkesi 5'lermiş gibi yorumları gördükçe, inşallah başımızdakiler böyle anlık düşünmüyordur diye umut ediyorum.

Yani Sabri bu maçla birlikte aslında Maradona'mıymış? Burak boş kaleye 2 gol atınca Ronaldo'mu olmuş? Dünkü maç bu hale geldiyse bunun mimarı Sneijder olmuştur. İlk yarı bittiğinde yazmıştım, Şu ilk 11'den Sneijder'i çıkar, bu kadro küme düşmeye oynar. Ama Sneijder dün böylesine bir takımı bile şahlandıracak kadar büyük oyuncu olduğunu gösterdi. O yüzden sene sonunda bu adamı elimizde tutmamız zor. Seneye o da olmayınca Burak, Selçuk, Sabri ilk 11'de çıksınlar bakalım her maç ondan sonra görün şenliği.

Bırakın artık anlık tepkilerle gaza gelmeyi. Geçen sene yok şampiyonuz, yok CL'de çeyrek finalistiz diye yarısından fazlasının değişmesi gereken kadroyu bozmadılar ve sonuç ortada. Şimdi de bu kadar saçma sapan geçen bir sezondan sonra bu sonuç yine her şeyin aynı kalmasını sağlayacaksa, bu kupa finali hayır değil şer getirmiş olur. İnşallah ligde 2.liği ve kupayı alırız ama umarım bu yine duygusal davranıp aynı hataları yapmamıza neden olmaz. Yoksa seneye fenerin 4.yıldızı takışını hep beraber seyretmek zorunda kalırız.

Yalnız bazı yorumlar yine hayal kırıklığına uğratıyor beni. Uzun süredir devam eden kötü tablo tek maçla her şeyi mükemmel yapmış vaziyette. İşte bu yanlış. Böyle düşünceler sorunları halının altına süpürmekten öteye gitmez.

Bu maç 2-0'dan 2-5'e döndü diye ne bu kadro kalitelidir, ne antrenör güven vermiştir. Ama bakıyorum da, istersek oluyormuş, bizim takım müthiş kaliteliymiş, istese herkesi 5'lermiş gibi yorumları gördükçe, inşallah başımızdakiler böyle anlık düşünmüyordur diye umut ediyorum.

Yani Sabri bu maçla birlikte aslında Maradona'mıymış? Burak boş kaleye 2 gol atınca Ronaldo'mu olmuş? Dünkü maç bu hale geldiyse bunun mimarı Sneijder olmuştur. İlk yarı bittiğinde yazmıştım, Şu ilk 11'den Sneijder'i çıkar, bu kadro küme düşmeye oynar. Ama Sneijder dün böylesine bir takımı bile şahlandıracak kadar büyük oyuncu olduğunu gösterdi. O yüzden sene sonunda bu adamı elimizde tutmamız zor. Seneye o da olmayınca Burak, Selçuk, Sabri ilk 11'de çıksınlar bakalım her maç ondan sonra görün şenliği.

Bırakın artık anlık tepkilerle gaza gelmeyi. Geçen sene yok şampiyonuz, yok CL'de çeyrek finalistiz diye yarısından fazlasının değişmesi gereken kadroyu bozmadılar ve sonuç ortada. Şimdi de bu kadar saçma sapan geçen bir sezondan sonra bu sonuç yine her şeyin aynı kalmasını sağlayacaksa, bu kupa finali hayır değil şer getirmiş olur. İnşallah ligde 2.liği ve kupayı alırız ama umarım bu yine duygusal davranıp aynı hataları yapmamıza neden olmaz. Yoksa seneye fenerin 4.yıldızı takışını hep beraber seyretmek zorunda kalırız.

Kaliteli kadromuz var diyen tiplerin profilleri hemen hemen aynı zaten.

Beş para etmez bir kadromuz var hele ki bu yabancı kuralı tepemizdeyken.Bursa gibi bu sezon totalde 14 gol attığımız bir takım kalite için ölçü değildir.

Geçen seneden de bir farkı yok takımın zaten

Kadro 3. bitirecek kadar kötü değil ama şampiyonluk yarışında kalmak için kalitesiz olduğu açık. FB'lilere sorsan kimi istersin bu takımdan diye, en fazla 3 kişiyi alır.

bazıları dün tek forveti görünce 4-2-3-1 zannetmiş hemen ama farklı birşey oynadık

Muslera

Veysel-Semih-Balta

Sabri-Selçuk-Melo-Yekta-Telles

Sneijder

Burak​

şeklinde oynadık hatta zaman zaman Melo stoperlerin arasına geldi ve Veysel öne etkili çıkışlar yaptı. bu sistemi oturtabilirse Mancini bence daha iyi bir takım izleyebiliriz

Takım şablonu top bizde iken farklı karşı tarafta iken farklı oluyordu Sneijder 2. forvet gibi oynadı adeta yani top bizde iken yazdığın gibi 3-5-1-1 gibi top bursa sporda iken 4-4-1-1 gibi idi sabri geri gelmiyordu fakat telles defansa destek veriyordu Selçukta ataklarda özellikle 2. yarıda ofansa yardım ediyordu.

Komiksiniz. Boşuna Terimsporlular denmiyor insanlara. Yenilince veya hatta yenilirken Mancini'yi eleştirebilirsiniz, şunu kötü yapıyor, şunda hatalı, ve hatta istifa etmeli bile diyebilirsiniz. Ben yorumunuza katılmayabilirim ama o zaman katılmasam da maç döndü diye böyle bir mesaj atmama gerek olmaz. Ancak fırsatını buldunuz diye tamamen farazi bir şekilde alakasız alakasız Terim kıyaslaması yapıp "Terim olsa 2-4 olurdu" yazarsanız ve sonunda o maç 2-5 biterse komik duruma düştüğünüzü kabul etmeniz gerekir. Çünkü yaptığınız şeyin "Mancini'nin bir açığını yakalayıp Terim'le kıyaslayarak Terimciliğinizi haklı çıkarmak" olduğu ayan beyan ortada oluyor. Yoksa Terim 2 maçı 2-0'dan çevirince her zaman çevirecek anlamına gelmediğini siz de biliyorsunuz. Sırf Terim bunu 2 kere yaptı diye maçın dönmeyeceğine güvenip Terim üzerinden Mancini'ye laf sokmaya çalışırsanız ve Mancini iddia ettiğiniz skordan daha iyisinin altına imza atarsa biraz makaraya alınmayı sineye çekip susmasını bilmelisiniz. Ne zaman eleştirinizi varsayımlar üstüne kurmadan, Terim'le gereksiz şekilde kıyaslamadan, sadece sahada olana yönelik ve objektif biçimde yapmayı öğrenirsiniz, o zaman görüşlerinize saygı kazandırır, Terimsporlu yaftasından kurtulur ve makaraya alınmama hakkını kazanırsınız.

Not: Cezalı olduğun için bu mesajı ne zaman görebileceğini bilmiyorum, umarım eninde sonunda okursun. Okuduğunda bu başlık gündemden düşmüş falan olursa mesaj atarak cevap verebilirsin, tabi uygun bir üslupla olmak kaydı ile. Bunu cezalı olmana rağmen yazma sebebim de mesaj sana hitaben gibi görünse de aslında Terimsporluluk yapan herkes için geçerli olduğundan burada yer almasını faydalı görmemdir.

Her maçi böyle çeviremeyiz. Bu kadar kolay gol yediren defansla istedigimiz basari gelmez. 5 gol atsak bile forvetlerde yetersiz. Sneijder ve Melo olmasa bu takim ilk 5''e giremez bana göre.

Kadronun çok kalitesiz olduğuna katılmıyorum ama çok plansız oluğu aşikar.

Bunu Fatih Terim başlattı, Mancini de çözmek için ciddi bir hamle yapmadı. Suç ayırmaya gerek yok.

Kaliteli kadromuz var diyen tiplerin profilleri hemen hemen aynı zaten.

Beş para etmez bir kadromuz var hele ki bu yabancı kuralı tepemizdeyken.Bursa gibi bu sezon totalde 14 gol attığımız bir takım kalite için ölçü değildir.

Geçen seneden de bir farkı yok takımın zaten

Forvet, sag acik ve stoper haricinde iyi kadromuz var. Zaten bu yuzden Avrupa'da turladik. Sag aciga bi Yarmolenko, bi Alessio Cerci, veya yerli olacaksa bi Gokhan Tore.. Stopere Alex gibi baba bir isim.. Forvete Villa, Balotelli, Pato falan mis gibi kadromuz olur. Bu kadronun en elzem sorunu Burak Yilmaz herseye ragmen. Gol atsa bile takima zarar veren bir adamdan bahsediyorum. Sirf Burak gitseydi ve hic kimse gelmeseydi tek forvette Drogbali bir sistemle muhtemelen sampiyonduk.

Kadro 3. bitirecek kadar kötü değil ama şampiyonluk yarışında kalmak için kalitesiz olduğu açık. FB'lilere sorsan kimi istersin bu takımdan diye, en fazla 3 kişiyi alır.

fenerden kötü değil bence kadromuz ama alternatif yok 3 kulvarı kaldıramıyor, fener mevcut sistemi kadrosu ile bizim şmp ligi grubunda olsa muhtemelen sonuncu olurdu

Kadronun çok kalitesiz olduğuna katılmıyorum ama çok plansız oluğu aşikar.

Bunu Fatih Terim başlattı, Mancini de çözmek için ciddi bir hamle yapmadı. Suç ayırmaya gerek yok.

En büyük sorun zaten takimin maçlari hayati bulmamasi. "Fight or flight" reaksiyonu gösteremiyorlar. Genelde kaçma reaksiyonu gösteriyorlar. Dün oldugu gibi maçlarin önemini idrak ederlerse gerekli reaksiyonu gösteriyorlar. Halbuki rakipler bize fena konsantre oluyorlar.

Fb bu reaksiyonu bizim takimdan daha çabuk gösteriyor. Taraftarin ve Aziz'in baskisindan oluyor. Bizim takima baski yaramaz, daha beter olurlar. Kendi hallerine birakiyoruz. Genelde reaksiyon gösterdiklerinde iş işten geçmiş oluyor.

Kadronun düzensizligi cidde sorun yaratiyor. Yabaci kurali oldugu için her bölgeye bir yerli alternatif gerekiyor. Bir Tarik Çamdal bile elimizi rahatlatirdi. Kanatlara koyacak yerli oyuncu yok A7'yi saymazsak.

Üst Alt