GSC Haber - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir"

Bu projeyi kulüp kendi başına yapmaya kalkarsa ve ilerleyen süreçte finansman konusunda zorluk yaşarsa daha büyük kaos olur. Ülke ekonomisi malum. Satış yapmak da o kadar kolay değil. Bir de sportif başarı olduğu için kimse bir şey demiyor belki ama biraz tökezlesek inşaat firması mıyız biz, spor kulübüyüz diye başlayacak herkes. Enine boyuna iyice düşünmek lazım bu işi. Peşkeşe karşıyım ama güvenilir bir yüklenici varsa işi ona vermek daha garantili yol olabilir.

Adam da Florya'yı ben yapmayacağım (Nef) ve cemaatçi değilim o ziyaret neydi anlattı işte

Dursun Özbek de anlatsın abi çürütsün iddiaları bu kadar zor değil ki

Bu kadar Dursuncu olman sağlıklı değil rtaş. Bu adama bu kadar güvenme
Sizin de sırf sevmediğiniz biri diye atılan her iftiraya tuzla koşmanız pek sağlıklı değil. Özbek'te dedi işte Genel Kurul'da nasıl yetki alındıysa o şekilde olacak diye. Her neyse uzatmaya gerek yok konuyu bana Dursuncu dediğine göre benimde sana Süheylci dememde sorun yok herhalde.

Bu projeyi kulüp kendi başına yapmaya kalkarsa ve ilerleyen süreçte finansman konusunda zorluk yaşarsa daha büyük kaos olur. Ülke ekonomisi malum. Satış yapmak da o kadar kolay değil. Bir de sportif başarı olduğu için kimse bir şey demiyor belki ama biraz tökezlesek inşaat firması mıyız biz, spor kulübüyüz diye başlayacak herkes. Enine boyuna iyice düşünmek lazım bu işi. Peşkeşe karşıyım ama güvenilir bir yüklenici varsa işi ona vermek daha garantili yol olabilir.
Bu süreçte vazgeçilen gelir 300-400m dolar bandındaysa buna değmez. Finansman bir şekilde bulunur. Kaldı ki yüklenici firma da parayı satışlardan sonra veriyor önden vermiyor, enflasyona karşı koruma açısından pek bir artısı yok. Önden verirse de total ödemeden kırarak veriyor.

Eğer bu fark 50m civarında ise bu açıklanır, makul bir durum olarak kabul edilir. Fakat bize ne bu rakamlar açıklanıyor, ne yüklenici firmaların teklifleri.

Sizin de sırf sevmediğiniz biri diye atılan her iftiraya tuzla koşmanız pek sağlıklı değil. Özbek'te dedi işte Genel Kurul'da nasıl yetki alındıysa o şekilde olacak diye. Her neyse uzatmaya gerek yok konuyu bana Dursuncu dediğine göre benimde sana Süheylci dememde sorun yok herhalde.
İftira değil ki bu

Soru soruyoruz

Cevap vermezse ne düşünmeliyiz

Çok fazla bir cevap vermesine de gerek yok

Kendimiz inşaatı yapsak maliyeti şu olur, satış bedeli şu olur, net gelir şu olur, bu şu kadar sürede elde edilir diyecek

Yüklenici firmalar şu teklifleri verdi ödeme takvimleri şudur diyecek

Bitti gitti yani bu sorunu çözmesi bu kadar kolay

Eğer Süheylcilik kulübün assetlerini başkanların insafına bırakmamaksa evet ben Süheylciyim

Bu süreçte vazgeçilen gelir 300-400m dolar bandındaysa buna değmez. Finansman bir şekilde bulunur. Kaldı ki yüklenici firma da parayı satışlardan sonra veriyor önden vermiyor, enflasyona karşı koruma açısından pek bir artısı yok. Önden verirse de total ödemeden kırarak veriyor.

Eğer bu fark 50m civarında ise bu açıklanır, makul bir durum olarak kabul edilir. Fakat bize ne bu rakamlar açıklanıyor, ne yüklenici firmaların teklifleri.

İftira değil ki bu

Soru soruyoruz

Cevap vermezse ne düşünmeliyiz

Çok fazla bir cevap vermesine de gerek yok

Kendimiz inşaatı yapsak maliyeti şu olur, satış bedeli şu olur, net gelir şu olur, bu şu kadar sürede elde edilir diyecek

Yüklenici firmalar şu teklifleri verdi ödeme takvimleri şudur diyecek

Bitti gitti yani bu sorunu çözmesi bu kadar kolay

Eğer Süheylcilik kulübün assetlerini başkanların insafına bırakmamaksa evet ben Süheylciyim
Süheyl çakal birine benziyor

Bu süreçte vazgeçilen gelir 300-400m dolar bandındaysa buna değmez.
Bunun kaynağı nedir? Yav bence çok büyük bir bilgi kirliliği var ve herkes inanmak istediğine inanıyor. Yönetimin de suçu bu tabi. Kulüp iletişimi çok zayıf. Şu şampiyonluk tantanası bitince konuşur umarım işin içindeki herkes. Ortada bir yanlış varsa da en başta Erden Timur'un konuşması gerekir.

Süheyl çakal birine benziyor
Siyasi kaygıları olduğu çok net

Asla güven vermiyor ne kendisi ne ekibi
Bunun kaynağı nedir? Yav bence çok büyük bir bilgi kirliliği var ve herkes inanmak istediğine inanıyor. Yönetimin de suçu bu tabi. Kulüp iletişimi çok zayıf. Şu şampiyonluk tantanası bitince konuşur umarım işin içindeki herkes. Ortada bir yanlış varsa da en başta Erden Timur'un konuşması gerekir.
Kaynağı Süheyl Batum

Doğru olmadığını göstermek çok basit, o da yönetimin sorumluluğu

Muhalefet olması iyi işte bunlar konuşuluyor. Yoksa dursun ozbek kuzu gruba peşkeş çekecek. Biz bunlar boeyin parası sponsorluk cl geliri derken para biriktirip çıkar derken floryadan gelen parayla çıkacakmış şaka gibi.

BB anlaşmasından çıkma işini haddinden fazla abartıp kulübün beka sorunu olarak lanse etmemek gerekiyordu belki de; bugün ekstra para lazım olsa daha uygun şartlarla borçlanamazsın zira. Şimdi o edilen lafların sıkıntısı çekiliyor.

Anladığım, biraz da tahmin ettiğim konu şu; proje için alınacak peşinat miktarı yükselsin diye yüklenici firmaya birtakım tavizler verilmesi gerekiyor ve spekülasyonlar da bundan kaynaklanıyor.

Nasıl ki şu anda Dursun Başkan' ın yaptığı her işin tertemiz olduğunu iddia etmek mümkün değilse; kulübün menfaatlerini birilerine peşkeş çektiğine dair iddialar da tamamen havada asılı kalıyor.

Bu rakamlar elbette ortaya çıkacak ve neyin ne olduğu anlaşılacaktır.

''Yüklenici firma ile yapılan anlaşma ile kulüp şu kadar gelir elde etmiş olacak; oysa arazinin rayiç bedeli de dikkate alındığında, başka şöyle bir poje ile şu kadar daha fazla gelir elde etmek mümkündür'' şeklinde somut bir söylemde bulunmadan ve bu minvalde somut bir teklif getirmeden, karşı tarafın iddiaları 'masal' dan öteye gitmez.

Projeye dair yapılan ilk açıklamalarda kulübün elde edeceği toplam net gelir için şimdikinden daha düşük rakamlar konuşulurken niye hiç kimsenin itiraz etmediği sorusunu kritik buluyorum; o zaman Galatasaraylı değil miydi bu beyler?..

adamlar dursunu sevmedigi icin atılan her iddiaya inanıyor inanılır gibi degil

o zaman ali kocun iddialarınada inanın

Ben Süheyl Batum ' un inşaat işlerini Edem Timur kadar iyi bildiğini sanmıyorum. Hukukçu bir adam. Madem yönetime almak istiyorsun, güvenmek zorundasın ona.

Bu adam Dursun gitsin, ben yerine geçip Erden Timur ile ben devam edeyim demek istiyor.

Aynen Özbek'in listesinde akrabası olan snob heriften nutuk dinleyelim ve Tostos'a güvenelim

Tostos beyin tek yapması gereken kendi hesabındaki rakamları bizlere anlatmak

Üst Alt