Nikahta Duaya İzin Vermeyen Memur Hakkında Soruşturma | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nikahta Duaya İzin Vermeyen Memur Hakkında Soruşturma

1715072264950.png

İzmir'de Karşıyaka Belediyesi bünyesinde bulunan Zübeyde Hanım Nikah Sarayı'nda ilginç bir olay yaşandı.

Nikah törenine katılan bir kişi, mikrofonu eline alarak dua etmek istedi ancak bu durum nikah memuru tarafından engellendi. Yerinden kalkarak dua okuyan kişinin yanına gelen nikah memuru, "Burası resmi daire, burada buna izin vermiyoruz. Burası resmi daire, evde yapabilirsiniz. Bu bir resmi nikah töreni, duayı evinizde yaparsınız." dedi. Daha sonra nikah memuru, dua okuyan kişinin elinden mikrofonu alarak yerine oturdu.

SORUŞTURMA AÇILDI

Sosyal medyada tepki toplayan görüntülerin ardından Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Nikah memuru hakkında "halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama" suçundan soruşturma açıldı.

[DHA]

bu tarz hamleler hareketler kutuplastırıyor insanları. mevcut hükümet bu kadar süre kaldıysa bu embesiller yüzünden kalıyor işte. bırakın insanları bi salın ya duasını mı ediyo, ayinini mi yapıyor sanane.
bayılıyorsunuz insanların inanclarına, doğrularına karısmaya. bu tamamen anlayışsızlık, mutsuzluk, kendi doğrularını en doğru bilmekten, kibirden geliyor. karakter de oturmayınca böyle absurd yerlerde absurd konusmalarla sıvıyorlar.

Evli olanlar bilirler, o masa örnek veriyorum duruşma salonundaki kürsü gibi çok ciddi bir yer. Nikah memurunun sorusuna evet yerine şakasına bilemiyorum ki felan desen memurun nikahı kıymayıp kalkıp giderse hiçbir şey yapamazsın. Dua ciddiyetsizliktir demiyorum, her yerin bir adabı var. Sosyal medya tepkisinden dolayı saçma bir bahaneyle soruşturma açılmasını kınıyorum.

Bence gereksiz bir tepki olmus

Ben yurt disinda yasiyorum ve davetli oldugum bir nikah töreninde aile büyügü ayni sekilde dua okudu,müdahale eden olmadi

Bu yüzden gereksiz buluyorum böyle bir tepki’yi

Hristiyan bir ülke de bu tarz konulara müdahale edilmiyorsa herhangi bir yasagi yoksa bir zahmet ülkemizde bu konularda biraz daha serbestlik tanisin insanlara

"Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler" demek en iyisi. İsteyen dua etsin, isteyen ayin yapsın, isteyen hiçbir şey yapmasın. Rahat bırakmak gerek artık insanları.

Orada dua edenin duasının da bana zararı yok, inanmayanın inançsızlığının da. Milletin boğazına çökmeye gerek yok böyle.

Resmi nikah sırasında böyle bir aşama yok
Nikah memurunun devam edeceği nikahlar, sırada bekleyen çiftler ve bir prosedür var
Dua okumak isteyen, dini nikah kıyıp akabinde okuyabilir
Bunun hoşgörü ile bir ilgisi yok
Yorumlar üzücü maalesef

Resmi nikah sırasında böyle bir aşama yok
Nikah memurunun devam edeceği nikahlar, sırada bekleyen çiftler ve bir prosedür var
Dua okumak isteyen dini nikah kıyıp akabinde okuyabilir
Bunun hoşgörü ile bir ilgisi yok
Yorumlar üzücü maalesef
bu konunun zamanla ve prosedürle alakası olmadıgını ikimizde biliyoruz

tamam mikrofonu alırsın ama müzik acması herşeyi acıklamakta

dini değerleri aşağılama ne olm. Dua ettirmedi diye dini değer mi aşağılanmış oluyor.
Taşşak geçse, bakara makara dese hadi dersin aşağılamış.

Üst Alt