GSC Haber - Okan Buruk: "Hem takımın hem de benim performansım iyi değildi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Hem takımın hem de benim performansım iyi değildi"

1716144695071.png

Okan Buruk: "11'e 10'luk bölümde daha çok üretmemiz lazımdı ama rakibimiz çok iyi kapandı. Bireysel yeteneklerimizi iyi kullanamadık. Biraz daha sakin olup oynamamız gerekirdi. Maçtan önce oyuncu şunu düşünüyor, 'Maç bitecek, şampiyon olacağız. Bu iş bitti.' Belki bunun baskısı veya rahatlığı ortaya çıkıyor. Hem takımın hem de benim performansım iyi değildi. Şampiyonluğumuzu son haftaya bıraktık."

Okan Buruk: "Kaybettiğimiz için üzüntülüyüz, özür dileriz. Konya deplasmanında şampiyonluğumuzu ilan etmek için bekleyeceğiz. Konyaspor'un da durumu belli. Önümüzdeki hafta yine zor bir maç olacak. Ben oyuncularıma ve camiama güveniyorum. Bu bir kaza ve bu tür kazalar oluyor futbolda. Ben bunu 2000 yılında da kendi sahamızda Fenerbahçe'ye kaybederken yaşadım. Ana hedefimiz şampiyonluktu. Haftaya inşallah buraya şampiyon döneceğiz. Bunun için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Çok daha iyisini yapıp şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz."

Okan Buruk: "Bu sene kim şampiyon olamazsa onu başarısız sayamazsınız. Çok emek var. Bu emeğin karşılığında da güçlü ve başarılı bir Galatasaray var. Bunu da ligde oynadığımız karşılaşmalarda gösterdik."

Okan Buruk: "İsmail hoca soyunma odasına geldi bana farklı konuştu. İki takımın da çok başarılı olduğunu söyledi. Ben de hep bunu söylüyorum. İki takımda çok başarılı."

Okan Buruk: "Zaten maç öncesi 6 puanlık avantaj da bu tür kazalara karşı bizim için bir güvenlikti. Geçen sene de deplasman da şampiyonluğumuzu ilan etmiştik. Bu sene de öyle olacak inşallah. Gelecek hafta Konya deplasmanında bugünün çok saha iyisini yapacağız."

Okan Buruk: "Çok erken 11'e 10 oyun oldu. Maçın genelinde rakibimizin de bizim de çok az pozisyonumuz var. İki takımda birbirine pozisyon vermedi. İlk maçta da bunu görmüştük. O yüzden bir takım diğerine üstünlük kurdu veya taktik zeka konusunu iki takım için de ortaya koyamam. Çünkü 11'e 10 oyun oynandı."

- Takımda rehavet mi vardı?

Okan Buruk: "İkinci yarı iyi başladık aslında. Oyunu rakip yarı sahaya yıktık. Ondan sonra üretme sıkıntısı çekerken Kerem Aktürkoğlu'nu düşündük. Kerem Demirbay 2 hafta önce kasık sakatlığı geçirdi ve eski performansına bir türlü dönemedi, o yüzden onu da çıkardık.

Rakibe pozisyon vermemiştik ve duran toptan gol yedik. Risk aldık, 2 forvet ve 2 kanatla oynadık ama sonuç gelmedi. Kendi performansımızın altında kaldık. Önümüzdeki hafta daha iyisini yapacağız."

Takimi hazirlayamayan sen, düzgün taktik veremeyen sen, oyunu okuyamayan sen, oyuncu degistirmesini bilmeyen sen. Sen suclusun sen. Seni bugün kovsalar gram üzülmem. 75 dk on kisi oynayan takima yenildin. Pizisyonun yok dogru düzgün

Hocam her türlü şampiyonduk zaten. Gerek yoktu kontrolü oyuna ya. Bu gece kupayı kaldıralım diye garanti oyun oynayayım dedin ama maçı fenere hediyen ettin..

Üst Alt