Okan Buruk | Teknik Direktör - Sayfa 439 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk | Teknik Direktör

Stres düzeyi yüksek maçlarda duvara tosluyor. Açık biçimde stresi yönetemediğini düşünüyorum artık. Şu maçta korkak futbolun ve geç gelen oyuncu değişikliklerinin izahı olamaz.

Bu yıl oynadığımız bütün kritik finalleri kaybettik. Maharet Siltaş Yapı Pendikspor'u yenmek mi?

70 dakika 10 kişi oynayan ezeli rakibine kendi sahanda isabetli şut çekememek nedir hocam bir anlatsana.

Övgülerden olumsuz etkilenmiş ve yeterince şampiyonluk ruhunu kendide hissedememiş gibiydi.

Önümüzde ki 1 hafts takımı da kendisini de fabrika ayarına döndürmeli. İkinci opsiyon yok

Bu maça puan olarak geride çıkmış olsak yenerdik her zamanki oyunumuzu oynardık ama hoca bu tip maçlarda arada kalıyor ve takım kendi kimliğini de kaybediyor, şampiyon oluruz orasında değilim ama önümüzdeki senelerde bu işi çözmesi lazım artık...
Her maçın ayrı hikayesi olur. Mesela rakip 10 kişi kalmasa muhtemelen dün yenilmezdik berabere biterdi maç. Adam 10 kişiyse sen de ona göre fikir yapacaksın yenilememek yetiyorsa ona göre fikir yapacaksın. Adam uyudu resmen 70 dakika fener 10 kişi nasılsa kaybetmeyiz diye. Golü yedikten sonra da son 20 dakikada tüm tuşlara bastı tamamen kaosa döndü. Abuk subuk top kayıpları yaptı takım. Attım rastgele sen tut diye topu rastgele sallamaz Galatasaray futbolcusu. Topun değerini bilen futbolcular sahada kalmalı her zaman. Şu maçta sen saçma sapan top kaybedemezsin hele de gerideyken.

HD1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En basit seyleri bile görememesi kabul edilebilir bir sey degil. Devreye es kaza 0-0 girmissin, yapacagin 2 hamle var;

Demirbay yerine Berkan
Ziyech yerine Aktürkoglu

60'da durum hala degismediyse

Icardi yerine Zaha
Mertens yerine Abdülkerim

Maci kilitleyeceksin -> Asagidaki kadro gol yemez, üstüne bir sekilde golü bulurdu.

5.hamle olarak Oliveira, Tete veya Vincius'u alip taraftara veda ettirirdin. @Umut Işık

Muslera
Kaan Nelsson Abdülkerim Köhn
Torreira Sanchez Berkan
Baris Zaha Kerem

En basit seyleri bile görememesi kabul edilebilir bir sey degil. Devreye es kaza 0-0 girmissin, yapacagin 2 hamle var;

Demirbay yerine Berkan
Ziyech yerine Aktürkoglu

60'da durum hala degismediyse

Icardi yerine Zaha
Mertens yerine Abdülkerim

Maci kilitleyeceksin -> Asagidaki kadro gol yemez, üstüne bir sekilde golü bulurdu.

5.hamle olarak Oliveira, Tete veya Vincius'u alip taraftara veda ettirirdin. @Umut Işık

Muslera
Kaan Nelsson Abdülkerim Köhn
Torreira Sanchez Berkan
Baris Zaha Kerem
Her sey soyledigimiz gibi gelisti zurhanim

Tamam da her maçın ayrı hikayesi olur. Mesela rakip 10 kişi kalmasa muhtemelen dün yenilmezdik berabere biterdi maç. Adam 10 kişiyse sen de ona göre fikir yapacaksın yenilememek yetiyorsa ona göre fikir yapacaksın. Adam uyudu resmen 70 dakika fener 10 kişi nasılsa kaybetmeyiz diye. Golü yedikten sonra da son 20 dakikada tüm tuşlara bastı tamamen kaosa döndü. Abuk subuk top kayıpları yaptı takım. Attım rastgele sen tut diye topu rastgele sallamaz Galatasaray futbolcuları. Topun değerini bilen futbolcular sahada kalmalı her zaman. Şu maçta sen saçma sapan top kaybedemezsin hele de gerideyken.

Zaten ikinci hatası da o oldu, sadece kerem ziyech bile değiştirse takım yine ritim bulur golü de atardı ama fatih hoca sendromuna kapıldı ne kadar adam varsa içeri attı en son sol bek berkandı yani 2yi de yiyebilirdik...

Geriden oyun kuramadik. Bunun en onemli sebebi de abdulkerimin olmayisiydi bence. Orta sahada fredle bas edebilecek birini almasi lazimdi. Ayrica ferdi ziyeche adim attirmadi. Oraya da barisi atmak lazimdi. Ikinciyi yariya apo berkan zaha/kerem ile ciksa sonuc eminim cok farkli olurdu.

Zaten ikinci hatası da o oldu, sadece kerem ziyech bile değiştirse takım yine ritim bulur golü de atardı ama fatih hoca sendromuna kapıldı ne kadar adam varsa içeri attı en son sol bek berkandı yani 2yi de yiyebilirdik...
Barış ı sol beke falan çekti naptığı belli değil saçma salak top şişirdiler. Sakin kalıp set hücumu yapamadık 1 tane. Şişir gelsin şişir gelsin. Adamlar iyi top sakladılar. Bozmadan orta açtırmadılar her topa dokundular. Biz de mal mal seyrettik.

Sanırım psikolojisi zor olan maçlarla ilgili bir sıkıntı yaşıyor. Takımı güzel hazırlayamıyor, havaya sokamıyor. umuyorum kendini geliştirir çünkü bu maçları oynayan takım olmuştur bizim takım, dün gerçekten hocasından futbolcusuna kadar hepsinde anlamsız bir tutukluk vardı.

geçen sene deplasmanda konya macinda oyun berabere giderken orta sahayı komple bosaltimis hücumculari oyuna atmisti (bunu birkac kez daha yaptı)

musabakanin son anlarinda gecisten golü yiyip maglub olmustuk

keza oyuncu degisikliklerinde cogunlukla gec kalmakta kendisi

yani severiz sayariz sn hoca yi ama yanlisa yanlis diyebiliriz

Üst Alt