2014 DK 2. Tur | Kosta Rika (5)1-1(3) Yunanistan | MS | 29 Haziran - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2014 DK 2. Tur | Kosta Rika (5)1-1(3) Yunanistan | MS | 29 Haziran

Ne açıdan şerefsiz?

Karagunis ve 2 numara şerefsizlikte çığır açmış. Karagunisi zaten herkes biliyor da 2 numara yeni yeni gözüme çarpıyor. Bir insan düdük sesini duyar duymaz hakemin yanına koşar mı ya ne olup bittiğini bilmese bile. Yani taraf olmadığım şöyle bir maçta bir raddeden sonra evde öyle bir hale büründüm ki sanki 2008 Türkiye Hırvatistan maçında ki halimi gördüm kendimde.

Tabi hakemin Kosta Rika'yı ezdirmesi de Yunanistan milli takımına sinir olmamda etkili.

Bu Kosta Rikalılar da nasıl tipler anlamadım. En ufak bir itiraz yok. Cidden çok şaşırdım. Bir yerde 3 kişi yerde kıvranıyor fauller yüzünden (mübalağa yok.) Sadece orda "canımızı da mı alcan" minvalinde bir itiraz yaptılar. Yoksa o penaltı pozisyonunda ki gösterdikleri (veya gösteremedikleri) reaksiyon gerçekten çok şaşırtıcıydı.

Ben maci izlerken bir taraf tutmuyordum, kosta rikanin %100 verilmeyen penaltisi, gördükleri kirmizi kart ve yunanistan kulübesinin cirkefliklerini gördükten sonra icimdeki Barbar uyandi, rumlar golü atinca cok pis küfür ettim üst katdaki kiracinin bebegi uyandi aglamaya basladi :D

Nasil taraf tutmuyodun:D elimden gelse kosta rikaya sipahi yollardim:D

Ben anlamıyorum ya yaşımın verdiği tecrübesizlikten ya da düşünce yapımdan

Eskiden olmuş bitmişde demiyorum ama yani ne düşünüyosan böyle şeyi içinde düşün burası en olmayacak yer, birileri tarafından layklanmak pohpolanmak senin Milliyetçilik duygunu kabartmamalı git ülken adına hayırlı bi iş yap önce .

Yunanistan-kostarika maçı sözde amaç din dil ırk umrunda olmaksızın bişeyleri aşağılamak bişeyleri yermek ha tüm dünya tarafından kabul edilmiş kötü bir toplum dahi olsa bile , 20 yaşında bi gencin ne suçu olabilir o milletle bağının olmasından. Bukadar düşüncesizlik olamaz ! Kendini bi onun yerine koy . Amaa yok sen şimdi ona sövdün 3-4 kişide beğendiya sen artık halk kahramanısın

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ne şartlar altında olursa olsun bi toplumu öldürmek yoketmek yerine sağduyulu bi politika seyretmişti hatamıydı yani ? bu mu yakışır damarlarınızda taşıdığınız kanın kudretine ?

Ben bişey demiyorum arkadaş . Çok yazık

Ben anlamıyorum ya yaşımın verdiği tecrübesizlikten ya da düşünce yapımdan

Eskiden olmuş bitmişde demiyorum ama yani ne düşünüyosan böyle şeyi içinde düşün burası en olmayacak yer, birileri tarafından layklanmak pohpolanmak senin Milliyetçilik duygunu kabartmamalı git ülken adına hayırlı bi iş yap önce .

Yunanistan-kostarika maçı sözde amaç din dil ırk umrunda olmaksızın bişeyleri aşağılamak bişeyleri yermek ha tüm dünya tarafından kabul edilmiş kötü bir toplum dahi olsa bile , 20 yaşında bi gencin ne suçu olabilir o milletle bağının olmasından. Bukadar düşüncesizlik olamaz ! Kendini bi onun yerine koy . Amaa yok sen şimdi ona sövdün 3-4 kişide beğendiya sen artık halk kahramanısın

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ne şartlar altında olursa olsun bi toplumu öldürmek yoketmek yerine sağduyulu bi politika seyretmişti hatamıydı yani ? bu mu yakışır damarlarınızda taşıdığınız kanın kudretine ?

Ben bişey demiyorum arkadaş . Çok yazık

Ya o kafada olanlara zaten hiç bakma. Bu kadar yazdığına bile değmez ama şu maçı izleyip Yunanistan'ın kazanmasını isteyen biri ya iddia oynamıştır ya da Yunandır kendi takımının kazanmasını istiyordur. Cidden ekran karşısında çıldırdım bu maç ve Kosta Rika elenseydi bayağı üzülürdüm. Maçı izlerken herhangi bir tarafa da sempati beslemiyordum. Ama cidden Yunanistan nasıl başardıysa maçın son dakikaları kanımın mavi beyaz kırmızı aktığını hissettim. (kosta rika bayrağına googledan baktım :D)

Öncelikle durumumu bilmeden laf soktuğunu sanan tipler var. Daha önce de söyledim, Heraklion doğumluyum, çift vatandaşım. Yaşım profilde yazıyor, 1 yaşına basmak üzere olan bir kızım var. 2 ismi var, biri Yunanca diğeri Türkçe. İlgi çekmeye çalışan ergen falan değilim yani. Doğduğum topraklardan dolayı her zaman gurur duydum. Milli takımını da destekledim. 2 ismim var, biri Hun, diğeri Selçuklulardan geliyor. Arap ismi taşıyan Türk Milliyetçilerine selam olsun. Türk insanı önce aynaya bakmalı, millete çamur atmak kolay tabii. Böyle giderse 50 senede 1 DK maçı oynar milli takım. Yoksa haritada yerini gösteremeyeceğin ülkeleri desteklemek zor, bu durumu da anlıyorum.

Ya o kafada olanlara zaten hiç bakma. Bu kadar yazdığına bile değmez ama şu maçı izleyip Yunanistan'ın kazanmasını isteyen biri ya iddia oynamıştır ya da Yunandır kendi takımının kazanmasını istiyordur. Cidden ekran karşısında çıldırdım bu maç ve Kosta Rika elenseydi bayağı üzülürdüm. Maçı izlerken herhangi bir tarafa da sempati beslemiyordum. Ama cidden Yunanistan nasıl başardıysa maçın son dakikaları kanımın mavi beyaz kırmızı aktığını hissettim. (kosta rika bayrağına googledan baktım :D)

yok kimsenin kimseye bi ilgi beslemesine gerek yok herkes böylede olabilir sevmeyedebilir ama bakıyorum abi maç başlamış bitmiş adamın haberi bile yok saydırıp duruyor bunlar üzücü yani

Su tarih dersleri filan birakalim ya kim Yunanistani tuttuysa tutsun 100 yil önceki olay için nefret etmeye gerek yok.

Geçen birisi de Nijerya maçinda Nijerya'ya ''gavur'' lakabi vererek Nijerya'ya karsiydi.. ne saçmalik.

Gekas o penalti atamacagini biliyordum, adam fazla yetersiz

Üst Alt