Domenec Torrent: "Fark yaratacak 3-4 yabancı bizim için yeterli olur, fark yaratmayacak bir oyuncunun gelmesine gerek yok” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Domenec Torrent: "Fark yaratacak 3-4 yabancı bizim için yeterli olur, fark yaratmayacak bir oyuncunun gelmesine gerek yok”

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Yunus Akgün ve Emre Akbaba'yı gelecek sezon kadrosunda görmek istiyor.​

Sarı-kırmızılı takımdaki geleceği belirsizliğini koruyan Domenec Torrent, gelecek sezonki planlarını açıkladı.

Galatasaray'ın İspanyol teknik direktörü Domenec Torrent yabancı sınırı ve sarı-kırmızılı takımın önümüzdeki sezondaki planlamasına ilişkin görüşlerini paylaştı. YouTube'da yayım yapan Sporpanel TV'de gazeteci Osman Tanburacı'nın sorularını yanıtlayan Torrent, şu anda takımda olmayan Yunus Akgün ve Emre Akbaba'nın durumlarına değindi.

Galatasaray'da henüz göreve başlamadan önce kendisinin ve ekibinin adeta linç edildiğini ve zor bir dönemden geçtiklerini belirten Torrent, destek görememe nedenini anlamakta zorlandığını söyledi. Yabancı transferi konusuna da değinen İspanyol teknik adam, Galatasaray'da forma giyecek yabancıların Türkiye'ye fark yaratacak olmaları halinde gelmeleri gerektiğini söyledi.

Ne söylendi?​

"Fark yaratacak 3-4 yabancı bizim için yeterli olur. Fark yaratmayacak bir oyuncunun gelmesine gerek yok. Eğer daha iyi değillerse gelmelerinin ne faydası var? Sadece Alanyaspor'dan Emre Akbaba ve Adana Demirspor'dan Yunus Akgün geldiğinde bile takımımızın oynadığı oyunun değiştiğini ve geliştiğimizi göreceksiniz.

"Altyapıdan oyuncuları oynatmayı elbette isteriz ama mevcut kadromuzda 28 tane oyuncumuz var. Burada 28 oyuncu varken, altyapıdan oyunculara nasıl süre verebilirim? Guardiola ile birlikte çalıştığımızda 20 oyuncumuz olurdu ve beş de altyapı oyuncusu alırdık.

"Burada yapmak istediğimiz şey de bu ama elimizde 28 oyuncu varken bunu nasıl yapabiliriz?"

Torrent takımının 3-2 kazandığı Adana Demirspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada da bu iki oyuncuyu ön plana çıkartmış ve her iki ismin de kendi sisteminde değerli parçalar olacağının altını çizmişti. Deneyimli çalıştırıcının gelecek sezon planlarına şimdiden başlamasına rağmen, yeni gelecek yönetimin Torrent ile çalışmayı isteyip istemeyeceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Goal

Kwd0uO.jpg

herkes doğru konuştuğunu beyan etmiş gözlemlediğim kadarı ile
Kulüp ile ilgili açıklamalar yaptığı basın toplantısından sonraki sürece atıfta bulundum. Oradaki açıklamasını soruyor bu röportajda da. Ağzını açsa linç yiyor adam. Ne demiş diye bakıyorsun, hemen hemen hepimizin düşündüğü benzer şeyler. Ben bu durumda art niyet arıyorum.

Gitse de tüm sorunlar çözülse keşke. Taraftardaki genel kanıya bakılırsa kulübün tek sorunu takımın hocası.

Kulüp ile ilgili açıklamalar yaptığı basın toplantısından sonraki sürece atıfta bulundum. Oradaki açıklamasını soruyor bu röportajda da. Ağzını açsa linç yiyor adam. Ne demiş diye bakıyorsun, hemen hemen hepimizin düşündüğü benzer şeyler. Ben bu durumda art niyet arıyorum.

Gitse de tüm sorunlar çözülse keşke. Taraftardaki genel kanıya bakılırsa kulübün tek sorunu takımın hocası.

Benim düşüncemde o durum şöyle:

Futbolculardaki moralsizlik -motivasyonsuzluk - kafada bitirmişlik : Torrent
Torrent'in söylemleri - bazı imaları hatta bazı yapmadığı işler : Yönetim

Burada araya FT yi sokmuyorum çünkü kapanmış bir defter - onu yazacağım yere gene yönetim yazarım süreci yararlı yürütemediği için.

Bizim taraftar kitlemizin düşünce gücü baya düşük (tahminen her taraftar kitlesinde bu böyle)
Adamlara ver gazı - bilsede bilmesede sürü mantığında aynı yaklaşıma sahip. Örnek Dursun Özbek = para dendi - dün izlediğim yayınlarda sağdaki chat kısmında hakikaten 1 IQ bile olmayan yorumlar var - adam sallıyor , tivitterda sallıyor sonuçta bir yaptırımı cezası yok. Bu olunca algı oluşuyor işte. Tıpkı FT ayrıldığında çatırdama gibi %50-%50 bölünmesi gibi.

Altyapı konusunda hadi briaz empati yapıyorum - ona göre anladığım 1 -2 maçta boy göstermesi yerine (heralde anlamsız buluyor) sezon başında plana dahil edip sezon genelinde sık sık kullanma fikri - ki bu mantığa aykırı bir düşünce değil. Tek sorgulayacağım nokta elinde altyapıda olmayan adamda var o 28 in içinde, onlarıda kullanmıyorsun. E hiç kullanamadığın adam var iken neden yarım sezon altyapıdan 1 -2 adamı denemedin 1 ay izledikten takip ettikten sonra. Tek sorgulayacağım kısım bu yukarıdaki demece göre.

Morutan'ı kazanamaması ve adamıda bezdirmesi bunlar haricinde bana dokunan kısmı.

biz saha içinden dışarıya doğru bakıyoruz hep , huzurlu bir zamanda bu böyle olabilir belki ama şu an GS'nin tepeden sahaya etkisi daha fazla. Belki öyle bir düzende TD olarak çokta farketmeyecek belli başlı işleri doğru yapan biri var ise. Her şey sallantıda olduğundan herkese giydiriyor taraftar

İyi bir hoca olmadığı aşikar ama Terimden çok Terimciler tarafından çok yıpratıldı adam. Sosyal medyası, tetikçi gazeteciler adam yiyorlar.

Biraz önce Twitterda gördüm. Rahmetli Mustafa Cengiz ile ilgili eğer borçları tlye zamanında çevirmese şimdi 2 katı olacaktı minvalindeki haberin altında Terim fotolu terim bilmem ne isimli dingilin, nefret dolu yorumunu gördüm.

Edit: aha bu

Hocayı scout departmanının başına geçirelim. Kadro işinden anlıyor gibi. Yıllardır söylüyoruz 10 tane vasat alacağına 2 tane iyi al diye ama nerde.

Üst Alt