Ege'de Deprem! - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ege'de Deprem!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yikilmasi gereken binalari kim yikmadiysa, o kolonlari kim kestiyse ve kesildigini bile bile hala o binayi orada tutanlar sorumludur.

Ister akp olsun ister chp ki o binalarin yapim yilini bilmemiz gerekir ama izmir hep chpdi galiba yanlis hatirlamiyorsam...

Simdi mesela atiyorum, Izmir akpnin sorumlulugunda. Akp ye kufur ediyorum chpyi yuceltiyorum. Elime ne gecti? Hic birsey!

Yahu birakin partizanligi... Su olaylar gecsin, yaralarimizi saralim yine muhalefetinizi yapin ama SIMDI DEGIL!

Neyini anlamiyorsunuz yahu. Bu vatan hepimizin, bu insanlar hepimizin. Bugun birlik olmayacaksak ne zaman olacagiz Allah askina!

Hala evirip cevirip lafi partilere getirmeye calisiyorsun.

Silkerim akpsinide, chpsinide, mhpsinide hdpsini de YETER YA YETER!

Not: iktidar yanlisi zenginler diyor. Tovbe tovbe. Eskiden Dogan felan vardi, hani basbakani pijamayla karsilayanlar. Hatirlatirim. Türkiyede oyle geldi oyle gidiyor. Torpil morpil zart zurt. Ondan sonra biz neden adam olamiyoruz. Olamazsin tabi, sen isi ehline vermezsen, hak hukuk tanimazsan, depremzedelere gelen yardimlari calip satmaya calisirsan olamazsin tabi!

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Sebesiz zenginleşme denen birşey var ben bu halkta koyun değil izliyor bankamatik memurlarına açıktan verilen maaşlara
işe gitmeden alınan maaşları eskiden de vardı ama bu kadar göze soka soka kimse çalmadı.
Bencede bırakalım muhalefeti ama herkes aynı olgunlukta değiilki sen nefret neden diye sordun bende açıkladım.
Ben böyle düşünüyorum demedim.Birileri evine ekmek götüremezken çocuğuna ilaç alamazken diğerleri sultanlar gibi yaşıyor
ve bu halkın gözüne gözüne sokuluyor.İzmirin en çürük yeri bostanlı mavişehire o kuleleri kim dikti birdahaki deprem karada olursa
bu sefer mavişehiri konuşacağız.Sen istedipğin kadar vatan millet bayrak de bu halk barışmaz savaş çıkarsa dış saldırı olursa barışır
onun haricinde kutuplaşma giderek artar artmayada devam eder

Gelir dağılımı böyle devam ettikçe bu halk daha çok sallar birbirine ki ben olayın daha kötü yerlere gideceğini düşünüyorum
bu şartlarda sen ne yaparsan yap herkes bildiğini okumaya devam edecektir.
Bende senin gibi düşünüyorum sadece olmayacağını neden olmayacağını açıkladım

SON DAKİKA: İzmir'deki depremin ardından önemli bir adım geldi. TBMM'de 5 siyasi partinin ortak önergesiyle deprem araştırma komisyonu kuruluyor.

Sebesiz zenginleşme denen birşey var ben bu halkta koyun değil izliyor bankamatik memurlarına açıktan verilen maaşlara
işe gitmeden alınan maaşları eskiden de vardı ama bu kadar göze soka soka kimse çalmadı.
Bencede bırakalım muhalefeti ama herkes aynı olgunlukta değiilki sen nefret neden diye sordun bende açıkladım.
Ben böyle düşünüyorum demedim.Birileri evine ekmek götüremezken çocuğuna ilaç alamazken diğerleri sultanlar gibi yaşıyor
ve bu halkın gözüne gözüne sokuluyor.İzmirin en çürük yeri bostanlı mavişehire o kuleleri kim dikti birdahaki deprem karada olursa
bu sefer mavişehiri konuşacağız.Sen istedipğin kadar vatan millet bayrak de bu halk barışmaz savaş çıkarsa dış saldırı olursa barışır

Gelir dağılımı böyle devam ettikçe bu halk daha çok sallar birbirine ki ben olayın daha kötü yerlere gideceğini düşünüyorum
Bostanlı Mavişehir dediğin yerler İzmir'in en gözde lüks elit yerleri 10 katlı yeni binalar yaptılar 3+1 daire 1 milyon Liradan aşağı yok. Boş alan kalmadı apartman dikecek. Koca Karşıyaka ilçesinde bir tane yer ev yok. Tek tük villa var o da 10 milyon TL'ye satılıyor bu ev piyasasına bir el atmalı devlet millet 30 yıl çalışıp bir ev parası biriktiremiyor 1 milyon liraya ev mi olur Allah aşkına bu piyasada maliyeti ne bu evin bu fiyatlara satılıyor

Bu showlar yerine sabah aksam insaat muhendislerini cikarsalar konustursalar ve halki bilinclendirip toplumsal bir baski yaratilsa ki medyanin gorevlerinden biri de bu gercekleri aciga cikarmaktir. Bugun kurtarilan cocuk gibi 100lercesi gelecekteki depremlerden kurtarilmis olacakti belki.

Deprem falı bakmak hepsinin işine geliyor çünkü. Gerçeklerle yüzleşmek istemiyorlar.

bu depremlerin hepsi meksika hariç hepsi okyanusta olan depremler. meksikada ki ise en yakın yerleşim yeri 80km yakınlarında bir kasaba-köy.

ha burda ülkemiz çok iyi demiyorum 99 depreminden sonra azda olsa deprem yönetmeliği değişti yani önüne gelen kolon kesmediği sürece binaların yıkılması çok zor. bizim bu depremde fazla kayıp vermemizin sebebi 99 öncesi yapılan binaların oldukça büyük ve nüfus olarak fazla kişi yaşaması. yani elin avrupalısı yada amerikalısı genelde müstakil yada 3katlı binalarda yaşarken bizimkiler 8-10 katlı en az 30 dairelik binalarda yaşıyorlar (izmir için diyorum genelde binalar bu tarz).

zaten avrupada deprem sıkıntısı bir italyada var. olanlarda genelde 6 civarında oluyor. depremden çok sıkıntı çeken ülkeler japonya, şili, meksika nepal ve hindistanın kuzeyi. japonya önlem açısından aşmış bir ülke zaten meksika ve şilide gayet iyi. biz ise hazırlıklı değiliz hala keza iranda böyle müslüman ülkeyiz diye sanırım. iranda tebriz yada tahran yakınlarında izmir depremi gibi bir deprem olsa bizden daha çok kayıp verir.

Bostanlı Mavişehir dediğin yerler İzmir'in en gözde lüks elit yerleri 10 katlı yeni binalar yaptılar 3+1 daire 1 milyon Liradan aşağı yok. Boş alan kalmadı apartman dikecek. Koca Karşıyaka ilçesinde bir tane yer ev yok. Tek tük villa var o da 10 milyon TL'ye satılıyor bu ev piyasasına bir el atmalı devlet millet 30 yıl çalışıp bir ev parası biriktiremiyor 1 milyon liraya ev mi olur Allah aşkına bu piyasada maliyeti ne bu evin bu fiyatlara satılıyor
İzmiri cok iyi bilirim yasadim bostanlida en luks yeri dogru ama kiyi kesmi sonradan imara acildi yandas mutehitlere verildi tamamen gevsek zemin istanbul da atakoy ver aynen zengin semti ama zemin inanilmaz gevsek buralardan acaip rant kaldirildi seneler sonrada haberlerde buralari gorecegiz kimsenin duzeltmeyedr niyeti yok

Katilirim bunlara

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt