FIFA Dünya Kupası Takip Başlığı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

FIFA Dünya Kupası Takip Başlığı

FIFA'nın Senegalli genel sekreteri Fatma Samoura: "Mane için büyücüleri devreye sokacağız. İşe yarar mı bilmiyorum ama onları yine de kullanacağız. Mucizelere ihtiyacımız var. Sadio Mane orada olmalı!"

Katiliyorum, zaten bu forumda din ve inanc ile cok maytap geciliyor malesef
ne alakası var simdi şu konuyla senin söylediğinin? kimsenin inanclarla dalga gecme gibi bir saygısızlığı olamaz. görüldüğü taktirde de işlemler yapılır. kel alaka bir konuyla bu sekilde suclayıcı konusamazsınız.

evet alkol vb maddeler sporcularda olmamalı performanslarının sürekliliği adına ama kullanana da niye kullanıyosun demek haddimize değil, nası inananlara neden inanıyosun? neden alkol tüketmiyorsun? denmediği gibi. benzer seyler. her düşünceye biraz saygı. genelleme yapmadan kimin ne kadar inancı olduğunu bilmeden yüzeysel yargilama yapıyosunuz. cok yanlıs.

ne alakası var simdi şu konuyla senin söylediğinin? kimsenin inanclarla dalga gecme gibi bir saygısızlığı olamaz. görüldüğü taktirde de işlemler yapılır. kel alaka bir konuyla bu sekilde suclayıcı konusamazsınız.

evet alkol vb maddeler sporcularda olmamalı performanslarının sürekliliği adına ama kullanana da niye kullanıyosun demek haddimize değil, nası inananlara neden inanıyosun? neden alkol tüketmiyorsun? denmediği gibi. benzer seyler. her düşünceye biraz saygı. genelleme yapmadan kimin ne kadar inancı olduğunu bilmeden yüzeysel yargilama yapıyosunuz. cok yanlıs.

Nasıl ne alakası var? Bi arkadas cag dışı şeyler diye konustu islami hükümler hakkında, o okay sizin icin ama benim dedigim mi gözünüze battı

Nasıl ne alakası var? Bi arkadas cag dışı şeyler diye konustu islami hükümler hakkında, o okay sizin icin ama benim dedigim mi gözünüze battı
yahu kimin ne düşündüğünden yasadığından sanane kardesim ben onu diyorum. insanlar istediği şeye inanmak ona göre yasamak özgürlüğüne sahip mi? evet. bunun sonucunda senin düşüncende bile kişi kendinden sorumlu değil mi? evet. ee neyi tartısıyoruz biz?

bende arkadas gibi düşünüyorum mesela. yasaklar cağ dısı evet. sen inanıyosun diye mücadele edecek kulüplerin kutlamalarına, inanclarına nası yasak koyabilirsin? %90 ı hristiyan bu adamların? hoşgörü bunun neresinde? konser vereceklerdir muhakkak basörtüsü mü takacak sarkısıcılar mesela? böyle yasak mı olur?

mane.jpeg

sezon öncesiydi sanırım. mane müslüman bir adam alkolle fotograf cekilmek istememis ama kadrajdada bulunma nezaketini göstermis. oraya cıkmak istemese de saygı duyulurdu. doğrusu tam budur işte. mane inanıyor alkol tüketmiyor diye takımdan uzaklastırıldı mı? ötekileştirildi mi? hosgörü budur. iki düşünce içinde müthiş saygı duyulası görüntü. bunun çağ ile de alakası yok. bağnaz yüz yıl önce de bağnazdı şimdi de bağnaz, hoşgörü yüzyıl önce de hoşgörüydü şimdi de hoşgörü.

çağ dışı yazdı diye o kişinin inancsızlıgını da göstermiyor bu arada. çoook farklı pencerelerden bakıyoruz malesef. inanan biri olarak söylüyorum bunu.

benim konuya müdahil olma nedenim de forum yönetimine bu tarz suclayıcı sekilde yazmanız. yoksa neye nası ve yoğun inanmanız veya karsı tarafın inanmaması beni alakadar etmiyor.

Dünya kupasının yaz dönemindeki futbolsuzluğa can katmasına alışmışken, birilerinin parasına para katarak organizasyonu katara verip, sezonun ortasında liglere ara verilmesine neden olup pişmiş aşa su katması katılabileceğimiz bir hadise değil.

Üst Alt