GSC Haber - Fırat Aydınus: "Derbinin hakemi Arda Kardeşler olacak gibi gözüküyor" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Fırat Aydınus: "Derbinin hakemi Arda Kardeşler olacak gibi gözüküyor"

Türkiye’nin en iyi hakemi gözüken Halil Umut Meler’i Trabzon Fener maçında gördük fenere maçı vermek için elimden ne geliyorsa yaptı. Arda kardeşler yetersiz kere yetersiz hakem

Şampiyonluğumuza şaibe karıştırmak maksatlı bizi tutarsa şaşırmam her şey beklenir bundan.
Buna da katılamayacağım,geçen sene içerde dışarda en ufak bir hakem müdahalesi olmadan 3 3 salladık adamlar tebrik etmek yerine yine hakeme dışarıya attı suçu.Bunların ikna olup "Ya adamlar başarılı kardeşim biz beceremiyoruz bu işi." deme şansı yok.O yüzden GS şampiyonluğu=şaibeli oluyor direkt bunların kafada.O yüzden yenelim de nasıl olursa olsun çok önemli değil.Lehimize hakem hatası olsa da olmasa da adamların söylediği hiçbir şey değişmiyor zira.

Buna da katılamayacağım,geçen sene içerde dışarda en ufak bir hakem müdahalesi olmadan 3 3 salladık adamlar tebrik etmek yerine yine hakeme dışarıya attı suçu.Bunların ikna olup "Ya adamlar başarılı kardeşim biz beceremiyoruz bu işi." deme şansı yok.O yüzden GS şampiyonluğu=şaibeli oluyor direkt bunların kafada.O yüzden yenelim de nasıl olursa olsun çok önemli değil.Lehimize hakem hatası olsa da olmasa da adamların söylediği hiçbir şey değişmiyor zira.
Ben hakemi kastetmiştim kardeşim,yoksa seninle hem fikirim.züğürt tesellisinde dünya markası herifler.

Zorbay bile bundan daha iyi hakem. Halil Umut, Euro 24 bir tarafa, TS-FB maçında yıprandığı için olmaz. Dünkü maça verilmese Volkan Bayarslan olabilirdi, olmaz artık. Cihan Aydın yakın bence de. Sivas-FB maçında, yabancı VAR çağırdığında inisiyatif kullanma şansı yoktu; kendisine pek laf etmediler zaten. Halil Umut yönetsin isterdim şahsen; en iyi hakem hala o...

Zorbay bile bundan daha iyi hakem. Halil Umut, Euro 24 bir tarafa, TS-FB maçında yıprandığı için olmaz. Dünkü maça verilmese Volkan Bayarslan olabilirdi, olmaz artık. Cihan Aydın yakın bence de. Sivas-FB maçında, yabancı VAR çağırdığında inisiyatif kullanma şansı yoktu; kendisine pek laf etmediler zaten. Halil Umut yönetsin isterdim şahsen; en iyi hakem hala o...
O macta gorev vermeleri hataydi ama oynanani 2 ay oldu. Gecti bitti.

Haydar abi senin tahminlerin isabetli oluyor,derbi ne olur

Derbinin sonucunu tahmin etmek elbette zor ama İsmail Kartal'ın hala çok umutları varmış gibi son maçtan önce takımla motivasyon konuşması yapmasıdır, maçtan sonra pazartesiden itibaren derbiye hazırlanacağız gibi açıklamalarıdır gibi ipuçlarına bakınca ben FB tarafının hem çok hırslı çıkacağını, hem de bize bol sarı kart / kırmızı kart cezası aldırmak için sertliği karşılıklı olarak artırmak isteyeceğini, özellikle yıldız oyuncularımız her ayağına top aldığında sert gireceklerini, dolayısıyla ortamı bir hayli gereceklerini, laf dalaşlarının, itişmelerinin falan FB tarafının tahrikiyle çok olacağını düşünüyorum. FB'li oyuncular da Süper Kupa'dan çekilme mevzusu üstüne şampiyonluktan bağımsız bu maç için hırslılardır zaten. O gerginlik stratejisi üstüne de işte birkaç teknik oyuncularıdır, karamboldür, duran toptur, şans yardımıdır, hakem yardımıdır, bizim hatamızdır bir şekilde 1-0 falan kazanıp o gerginliği son haftaya taşımaya çalışacaklar bence. Eğer o amaçlarına bir şekilde ulaşırlarsa da bir sürü sarı/kırmızı kart cezamızla (hatta belki sakatlıklarla) eksik gideceğimiz Konyaspor deplasmanında yenilmemizi umacaklar. Bir nevi 2006'nın intikamı senaryosu için zemin oluşturma stratejisi ve gayretleri olacak. Malum sadece bizi yenerek o zemini oluşturmaları zor; üstüne bir de Konya'ya eksik ve gergin gitmemizi sağlamaları lazım. O yüzden hedefleri sadece galibiyet olmayacak.

O bakımdan gergin bir derbi beklediğimi söyleyebilirim. Kazanmak zorunda olmalarına rağmen hem bu strateji gereği hem de İsmail Kartal'ın klasik temkinli derbilerini düşününce ilk yarıdan öyle ofansif bir anlayışla çıkmayacaklardır. Bu nedenle de erken maçı koparan goller olmadığı sürece bol gollü bir derbi olacağını sanmıyorum. Ha biz erken atar ve skor avantajını uzunca bir süre korursak iş ondan sonra kopabilir. Ancak onlar öne geçerse işte o zaman gerginlik senaryoları, yerde yatmalar, tahrikler iyice artar gibi geliyor.

Bu bakımdan gerginliğe kapılmamamız, tahriklerine karşılık vermememiz çok önemli. Çünkü biz sakin kaldıkça sinirlenen ve sertlik dozunu artırıp kartlar görmeye yaklaşacak taraf onlar olur. Barış Alper ve Torreira gibi dalaşa girmeye, hakeme itiraza, sertliğe sertlikle karşılık vermeye kısmen meyilli oyuncularımız da var. Maçtan önce bu konularda uyarmalıyız. Özellikle sarı kart sınırında oluşunu da düşünerek Torreira üstüne çok oynayacakları kesin. Arda Kardeşler gibi bunları yapmalarına izin verebilecek bir hakemin atanmaması da o yüzden önemli maça. Hatta düşününce Aydınus'un Arda Kardeşler'i işaret etmesi de bu stratejinin parçası olabilir.

Özet geçersek; skor kopmadığı sürece gergin geçen, biz çok gecikmeden öne geçerek korursak büyük ihtimal 2. yarıda 2-0, 3-0'a giden (düşük ihtimal daha da farklı olabilir ama sanmıyorum) FB tarafının muhtemelen 11 kişi tamamlamadığı bir derbi olur... Biz erken öne geçemezsek de bu sefer az gollü; 0-0, 1-0, 1-1, 0-1 skorlarından birine yönebilecek iki tarafın da çok kart görebileceği bir derbi bekliyorum. Erken 1-0'dan sonra çok çabuk 1-1 olduğu (hangi takım ilk golü atarsa atsın) bir senaryoda da bu sefer 1-1'i 0-0'mış gibi düşünerek aynı senaryoyu düşünebilirsin.

Üst Alt