GSC Haber Okan Buruk: "Son haftalarda hem puan olarak hem de averaj olarak Fenerbahçe'nin önüne geçtik"

Alper Altun

Haber ve Medya Sorumlusu 📺
Yönetici
Administrator
1714933751698.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, 6-1 galibiyetimizle sonuçlanan EMS Yapı Sivasspor mücadelesi sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk:

"Son haftalarda hem puan olarak hem de averaj olarak Fenerbahçe'nin önüne geçtik."

"Rakibimizin bazen 8'li, bazen 9'lu savunma yaptığını biliyoruz. Rakibe topu veren bir takım. Bunun yanında pozisyon da veren bir takım. Doğru işler yaptığınız da pozisyon da veren bir takım. Icardi'nin üzerine yoğunlaşan 3 oyuncu vardı. Oyunun genelinde doğru pasları oynadığımızda doğru işler çıktı. Çok fazla ürettik. Genel olarak baktığınızda hem kilidi açtık hem rakibin savunma dizilişini erken golle bozduk. Geçen haftaya göre çok daha az pozisyon verdik."

"Baştan sona iyi başlayıp iyi götürdüğümüz, iyi bitirdiğimiz bir maç oldu. Önemli galibiyet oldu. Güzel de goller attık. İzleyenler keyfi almıştır diye düşünüyorum. Seyircimiz yine muhteşemdi. Stadyumu doldurdular. Tribün ile takım birleştiğinde burda güzel işler ortaya çıkıyor. Şimdi sıradaki maçı düşüneceğiz. Güzel bir gece oldu. Oyuncularımı tebrik ediyorum."

"Çok fazla ürettik. Bek bindirmeleri, kanatların birebirleri. Mertens ile Icardi'nin içerde aksiyonları. Rakibimize çok fazla pozisyon vermedik. Önde tehlikeli iki oyuncuları vardı ama ona rağmen çok fırsat vermedik."

"Hakim Ziyech de maçın yıldızlarından biriydi. İçeri gittikten sonra tekrar sahaya çıktı. Hep birlikte sevinçlerini yaşadılar. Verdiğimiz birliktelik, aile ortamı çok büyük keyif veriyor. Oyuncularımızın hep bir arada olmasını istiyoruz aslında..."

"Oynayan oynamayan tüm oyuncularımızın birarada olmasını, aileleri ile birarada olmayı çok önemsiyoruz. Ligin başından beri bunu önemsediğimizi tüm oyuncularımıza da geçirdiğimizi düşünüyorum."

- Sözleşme durumunuz nedir, İtalya planı var mı?

Okan Buruk: "İstediğim burada devam etmek. Kulübümüzün de istediği bu yönde. Lig bittikten sonra zaten aramızda çok şey konuşmadan hallederiz. İlersi için tabii ki. İlk isteğim Galatasaray'da başarı kazanmak."

Galatasaray için 'Şampi' diyebilir miyiz?

Okan Buruk: "Devam eden bir lig var. Biz bugün oynadık, yarın rakibimizin maçı var. Hiçbir zaman konsantrasyonumuzdan ödün vermemek istiyoruz hatta yükselterek devam ediyoruz."

Yunan basınında 'Icardi sezon sonunda ayrılacak' diye iddia ortaya atıldı?

Okan Buruk: "Hiç alakası olmayan bir yerden gelmiş (Gülerek). Yunan basınıyla Icardi'nin ne ilgisi var anlayamadım?"

Bülent Uygun'un hal ve hareketleri sizi ekstradan motive etti mi? Oyuncularda ekstra bir iştah vardı.

Okan Buruk: "Her zaman tansiyonu düşürmeye çalışıyoruz. Tansiyonu düşürmek için sahada kalmaya çalışıyoruz. Kazanmak bir yana averaj konusunda da rahatlamak istiyorduk. Bülent hocanın ilk maçtan sonraki açıklamaları falan taraftar o şekilde düşünmüş olup tepki vermiş olabilir. Doğru oynadık, çok güzel goller attık..."

- 7 oyuncunuz kart sınırında. Fenerbahçe maçını düşünerek bu kartları temizlemeyi düşünmediniz mi?

Okan Buruk: "En önemli maç, önümüzdeki maç mantalitesindeyiz. Ben de kart sınırındayım bu arada (Gülerek). Kendim için de geçerli. Lig sonuna kadar belki de kart görmezler."

- Ziyech seneye Galatasaray'da devam edecek mi?

Okan Buruk: "Hakim Ziyech bizim oyuncumuz, önümüzdeki sene de bizimle olacak."

Necati Şanlı

"Şimdi ne desem ırkçılığa girer"
GSC Efsanesi
fenerbahce mi? rakip takim diyeceksin hocam

bu eziklik paha bicilemez lan

adamlar daha adimizi söyleyemiyor

zuahahahahaha

Melih Sönmez

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Oynanan oyunda, uygulanan planda 1 emek var bunu görüyoruz net olarak.

Hiçbir şey doğaçlama olmuyor.

Alper Altun

Yönetici
Administrator
Okan Buruk: "Hakim Ziyech de maçın yıldızlarından biriydi. İçeri gittikten sonra tekrar sahaya çıktı. Hep birlikte sevinçlerini yaşadılar. Verdiğimiz birliktelik, aile ortamı çok büyük keyif veriyor. Oyuncularımızın hep bir arada olmasını istiyoruz aslında..."

Kalender Cengiz

Taçsız Kral
Ama psikolojik üstünlük …. Ağzına vurduğumun arabı seni çemçük çemçük konuşuyordu

Alper Altun

Yönetici
Administrator
- Sözleşme durumunuz nedir, İtalya planı var mı?

Okan Buruk: "İstediğim burada devam etmek. Kulübümüzün de istediği bu yönde. Lig bittikten sonra zaten aramızda çok şey konuşmadan hallederiz. İlersi için tabii ki. İlk isteğim Galatasaray'da başarı kazanmak."

Alper Altun

Yönetici
Administrator
Galatasaray için 'Şampi' diyebilir miyiz?

Okan Buruk: "Devam eden bir lig var. Biz bugün oynadık, yarın rakibimizin maçı var. Hiçbir zaman konsantrasyonumuzdan ödün vermemek istiyoruz hatta yükselterek devam ediyoruz."

Alper Altun

Yönetici
Administrator
Yunan basınında 'Icardi sezon sonunda ayrılacak' diye iddia ortaya atıldı?

Okan Buruk: "Hiç alakası olmayan bir yerden gelmiş (Gülerek). Yunan basınıyla Icardi'nin ne ilgisi var anlayamadım?"

Alper Altun

Yönetici
Administrator
Bülent Uygun'un hal ve hareketleri sizi ekstradan motive etti mi? Oyuncularda ekstra bir iştah vardı.

Okan Buruk: "Her zaman tansiyonu düşürmeye çalışıyoruz. Tansiyonu düşürmek için sahada kalmaya çalışıyoruz. Kazanmak bir yana averaj konusunda da rahatlamak istiyorduk. Bülent hocanın ilk maçtan sonraki açıklamaları falan taraftar o şekilde düşünmüş olup tepki vermiş olabilir. Doğru oynadık, çok güzel goller attık..."

Alper Altun

Yönetici
Administrator
- 7 oyuncunuz kart sınırında. Fenerbahçe maçını düşünerek bu kartları temizlemeyi düşünmediniz mi?

Okan Buruk: "En önemli maç, önümüzdeki maç mantalitesindeyiz. Ben de kart sınırındayım bu arada (Gülerek). Kendim için de geçerli. Lig sonuna kadar belki de kart görmezler."

Üst Alt