Okan Buruk | Teknik Direktör - Sayfa 405 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk | Teknik Direktör

Duran toplarda seviyeyi arşa çıkardı her gol de farklı çalışılmış pozisyonlarla oluyor.
Yıllarca burada yırtındık bu takımın duran top sorunu çözülmeli diye.

Zora düştüğün veya sıkıştığın her maçta en büyük tehlikeyi duran topla yaratırsın. En kötü oynadığın en sıkıştığın maçta bile maçı tek bir duran top organizasyonu ile çözersin.

Okan hocamı kutlarım, geçen sene de fena değildik ama bu sene duran top konusunda bambaşka bir seviyeye çıktık.

Okan hocayı çok eleştirdim bugünde hakkını verme zamanı. Set oyunu muhteşemdi. Set oyunu ile bu kadar hızlı atağa çıkan takımlar City Madrid filan ki Madrid kontra ile yapıyo bunu. Tabi karşımızda Sivas var Madrid ile kıyaslayamazsın ama çalışılmış uğraşılmıs şeyler bunlar. Helal olsun böyle devam eder üzerine koyarak gideriz inşallah. Bu oyun ciddi anlamda gelecek için daha büyük turnuvalar için umut verici. Bu sezon ilk kez bu kadar keyif alarak bir maç izledim çünkü sezon boyunca ilk kez bukadar bariz organize ataklar yaptık. Hem set hem geçiş oyunu muazzamdı. Şimdide tebrik etme zamanı. Eline sağlık Okan hocam. Başarılarının devamını diler Teşekkür ederiz sana emeğin için

Duran toptan oyuncuların birbirini tamamlayacak şekilde seçilmesine, takım boyuna kadar her detayın titizlikle çalışıldığı çok belli oluyor.

Terim zamanında bunları görmüyorduk. Duran top konusu sorulunca, alaysı ifadeleler kullandığını hatırlıyorum. Duran topu kullanan oyuncuların becerisiydi, sürekli çalışılacak bir şey değildi, kader-kısmet işiydi ona göre. Söyledikleri oraya varıyordu...

terim sonrası zor bir dönem olur diye beklerken hoca çat çat rekor kıra kıra gidiyor maşallah. fatih terim'in son dönemi kırılganlık bulaşmaya başlamıştı takıma averajla şampiyonluk kaçırmak, pandemi çıktı şampiyonluk gitti gibi. he yine hakkını yemeyelim fatih hocanın taylan, berkan'la şampiyonluk mücadelesi vermesi bile başarı sayılırdı. ama para bağlanan morutan, ciku gibi adamlarda kendi eseriydi. bu transfer sezonu da başarılı geçmedi artık oyuncular mı bize uymadı, hoca mı randıman alamadı tete, angelino gibi topçulardan bilemiyorum. sonuçta takım ligden kopmadı avrupa maçlarından sonra. lig için çok başarılı bir hoca umarım avrupa'da da başarılı olur galatasaray'ın başında.

Okan hocamızın maç sonu basın toplantısında uzun yıllar kalacağının sinyalini verdiğini düşünüyorum sadece 5. yıldız değil aynı zamanda sanki hocanın planı tarihin 1 numaralı teknik adamı olmak istediği yönündeydi muhtemelen Fatih hocamızın rekorlarınıda yıkıp geçecek.

Kulüp ekonomik olarak her geçen gün güçleniyor hocanın isteklerine ayak uydurmak zorundayız ona imkanları verirsek şuna eminim Şampiyonlar liginde düzenli olarak çeyrek final oynayan bir takım yaratacaktır duruma göre daha ilerisi neden olmasın diyorum.

Üst Alt