SL 22/23 H:3 | Antalyaspor 5-2 Trabzonspor | MS | 20 Ağustos - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 22/23 H:3 | Antalyaspor 5-2 Trabzonspor | MS | 20 Ağustos

Nuri Şahin yaptığı Adriano- Hakan değişikliği ile maçı veriyordu az kalsın. Çıkan oyuncu doğru lakin giren oyuncu çok yanlıştı. Ha bu onun en potansiyelli Türk TD olduğunu değiştirmez ama bu gün kazandıysa biraz da Avcı'nın Denswill- Siopis değişikliği ve Trezeguet yüzünden.
Kadrosu bayağı kısıtlı. Yedek kaliteli oyuncusu yok. Bence ilk 11’inden de maksimum verim alıyor. Veysel, Güray falan oynuyor takımında.

Kadrosu bayağı kısıtlı. Yedek kaliteli oyuncusu yok. Bence ilk 11’inden de maksimum verim alıyor. Veysel, Güray falan oynuyor takımında.
11'den maksimum verim aldığına katılıyorum. Adriano yerine Hakan'ı almaktansa yapacağı başka hamleler elinde mevcuttu Gökdeniz Bayraktar'ı alıp aynı sistem devam edebilirdi yada daha genç direnç katabilecek Ufuk Akyol tercih edebilirdi. Hakan ezbere değişiklik oldu orada Anadolu takımlarına karşı yapacağı tarz bir değişiklik. Skor 5-2 ama çok kırılma anı var.

Bu arada ilk yarı 2-0 bitseydi maç sonu 6-0'a kadar yolu vardı Trabzon yatsın kalksın ilk yarı sonundaki gole sevinsin.

Muslera Türk değil. Tamam öğrense iyi olurdu ona lafım yokta. Diğer ikisi Türk... Aynı şey değil
Senin bakış açını anlasam da katılmıyorum. Bunca sene bu ülkede yaşayıp takım kaptanlığına yükselmiş bir oyuncunun Türkçe konuşmaması hem kendisi taçısından utanç duyulacak bir şey, hem de Galatasaray’ın iyi yönetilmediğinin göstergesi. (Tabii ki bence)

Hem o iki oyuncunun hem de Muslera’nın durumu kabul edilir değil.

Senin bakış açını anlasam da katılmıyorum. Bunca sene bu ülkede yaşayıp takım kaptanlığına yükselmiş bir oyuncunun Türkçe konuşmaması hem kendisi taçısından utanç duyulacak bir şey, hem de Galatasaray’ın iyi yönetilmediğinin göstergesi. (Tabii ki bence)

Muslera Türkçe bilmiyo değil röportaj verebilcek seviyede bilmiyo yada kendine güvenmiyo diye düşünüyorum. Bazı insanlar için dil öğrenmek dünyanın en zor seyidir buna saygı duyarım yapicak bişey yok maalesef.
İkinciside kulüple Musleranin Türkçe öğrenmesi arasında ilişki olamaz reis ne yapsınlar Türkçe ogrenmezsen maaşını mi kesicez diycekler:)

Macin özetine şimdi baktım. Şansının fazlasıyla yanında olduğu bir günmüş Antalya adına. Öyle goller olmuş ki dönüşü olmayan rakibi kıran zamanlarda. Tam ts nin geri dönüşünün olabileceği zamanda golü bularak maçı koparmislar.

GscimbomMobile

Evrensel dil ingilizceyken adam yıllardır tr de top oynuyor diye Türkçe konuşma zorunluluğu mu geldi haberimiz yok. Geçiniz bu duygusal sonu bir yola gitmeyecek düşünceleri.
Ki adamın ne kadar Türkçeyi anlayip konuştuğunu bilmiyoruz.
TR medyası bu kadar yavşak haldeyken sen hakim olmadığın bir dille röportaj vermek ister miydin? Versen ne kadar sağlıklı olurdu? Oyuncu bu riske niye girsin? Edeceği tek kelime ile kulübü de kendini de zora sokar. Elle tutulacak hiçbir tarafı yok yani.

Alex de muslera kadar oynadı bu ülkede bir tane turkce röportajını hatirliyo musun? Bu dili anlamadığı konuşamadığı anlamına gelmiyor ama.

GscimbomMobile

ferdi ve emre mor utanır mı bilmem
Nası bir ortamda nası bir aile yapısında yetiştiğini bilmediğimiz insanlar için gereksiz eleştiri bu. İnsan kendini nası ifade etmekte rahat ediyorsa o dili konuşmalı. Röportaj vermek bunun kıstasi olamaz. Günlük hayatta konuşuyorlar belki ama röportajı hakim olduğun dilde vermelisin. İşler sonra boka sarar.

GscimbomMobile

Bakın şu muhabbette sadece turkiye de olur. Gereksiz milliyetçi tavırlar bunlar.
yıllardır ispanyada oynayan İngiliz için İspanyolca röportaj vermiyor diye eleştirilen biri var mıdır acaba? Burdan işin saçmalığını düşünün.

GscimbomMobile

Muslera Türkçe bilmiyo değil röportaj verebilcek seviyede bilmiyo yada kendine güvenmiyo diye düşünüyorum. Bazı insanlar için dil öğrenmek dünyanın en zor seyidir buna saygı duyarım yapicak bişey yok maalesef.
İkinciside kulüple Musleranin Türkçe öğrenmesi arasında ilişki olamaz reis ne yapsınlar Türkçe ogrenmezsen maaşını mi kesicez diycekler:)
Şart getiremezsin. O konuda tabii ki haklısın. Öğrenmesi için motive edersin.
Bence röportaj verecek kadar öğrenmesi gerekirdi. Tabii ki bu benim düşüncem.

Evrensel dil ingilizceyken adam yıllardır tr de top oynuyor diye Türkçe konuşma zorunluluğu mu geldi haberimiz yok. Geçiniz bu duygusal sonu bir yola gitmeyecek düşünceleri.
Ki adamın ne kadar Türkçeyi anlayip konuştuğunu bilmiyoruz.
TR medyası bu kadar yavşak haldeyken sen hakim olmadığın bir dille röportaj vermek ister miydin? Versen ne kadar sağlıklı olurdu? Oyuncu bu riske niye girsin? Edeceği tek kelime ile kulübü de kendini de zora sokar. Elle tutulacak hiçbir tarafı yok yani.

Alex de muslera kadar oynadı bu ülkede bir tane turkce röportajını hatirliyo musun? Bu dili anlamadığı konuşamadığı anlamına gelmiyor ama.

GscimbomMobile
Bu mesaj ve sonrasında attığın mesaja hiç katılmıyorum. Genel olarak yazılarını ve tarzını beğendiğim için aynı üslupla cevap vermeyeceğim. Bakış açımı biraz daha açmak için şu mesajı yazıyorum. Anlaşamazsak da benim açımdan sorun yok, istediğini düşünebilirsin. Birbirimizi alıntılanmayız olur biter.

Milliyetçi değilim. Eşim Amerika’lı ve neredeyse hiç Türkçe bilmiyor. Hayatımın yarısından çoğunu ülke dışında geçirdiğim için düşünce yapım farklı. Ama sen istediğin senaryoyu kurabilirsin.

Zorunluluk var gibi bir şey söylemedim. Bu kadar seneden sonra çıkıp kötü Türkçe ile bile olsa konuşmaması bence utanç duyulacak bir şey. İsteyen istediğini yapar.

Duygusallıkla da alakası yok. Bu kadar sene yaşadığı ülkeye azıcık adapte olmasını beklemek bu iki kavramla açıklanamaz. Uruguay vatandaşlığından çıksın, arabasının tamponuna Türk bayrağı assın demiyorum.

Ben varsayımla da gidecek değilim. Gördüğümü söylüyorum. Röportaj vermiyor. Eğer bir gün dediğin doğru çıkarsa ve biraz da olsa konuşuyorsa, ne kadar güzel derim. Ama şu gerçek ki, futbolcuların röportajlardaki kelime haznesi zaten 50-100 kelime. Galip geldiğimiz için mutluyuz, bir sonraki maça bakacağız, istediğimiz oyunu oynayamadık vesaire. Türk medyasını takip etmiyorum. Umrumda da değil onların ne dediği. Muslera’ya hiç bir şey yapamazlar. Herkes tarafından sevilen biri. İki üç cümle kurmak asla bu kadar zor olmamalı. Tüm olay biraz gayret göstermek ve adapte olmak, çok az da olsa sahiplenmek.

Alex yapmamışsa, onun için de aynı şey geçerlidir.

3-3 olacak mac bir anda 5-2 oldu

antalya ama fizik olarak baya diri

hic yorulmadi adamlar

hele su sicakta bu kadar tempo yapmak büyük basari sonlara dogru

bir de gökdenizin attigi ikinci golü sefer kirk yilda atamaz malesef

topu ilk dokunusta kaybederdi

Bakın şu muhabbette sadece turkiye de olur. Gereksiz milliyetçi tavırlar bunlar.
yıllardır ispanyada oynayan İngiliz için İspanyolca röportaj vermiyor diye eleştirilen biri var mıdır acaba? Burdan işin saçmalığını düşünün.

GscimbomMobile
Var. Bale'ı İngilizler İspanyolca konuşamadığı için eleştirmişti diye anımsıyorum. Röportaj söz konusu muydu emin değilim.

Antalya‘da falezlere çıkan bir kişi,dengesini kaybederek metrelerce yükseklikten den denize düşmüş.Görgü tanıklarının söylediklerine göre,şahsın ‘bize bu nasıl yapılır başımızı g…müzü dağıttılar,diyerek kendini aşağıya bıraktığını belirttiler.Sahil güvenlik arama kurtarma ekibi olay yerinde kasketli bir kişiyi sudan çıkardı,kafasına 5 dikiş atılan kişinin sağlık durumunun iyi olduğu,kontrol amaçlı olarak bungeceyi hastahane de geçireceği öğrenildi.

Üst Alt