STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos - Sayfa 87 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos

maç içersinde söylenen yorumlara sinir ile söylenmiş olarak bakıyorum. kimisi sakin izler, kimisi atsana lan deyip izler. onlar ayrı.

ama sakin kafası filan yok. burda beniim gibi transfer döneminde yapılmayanları gören çok. oyuncu almak değil tek sorun diğerleride var.

herkes bazı şeyleri biliyor.

1-yabancı sınırlaması bizim elimizde değil ama yabancı sınırlamasını boşaltmak bizi elimizde.

2-çok iyi yabancıyı getirmek klub-oyuncunun fikrinde ama bruma gibi adamları almak bizim cebimiz ile alakalı.

3-kadro nasıl kurulur bu kadar yabancı ile sorusu taraftarın aklında soru işareti ama, buna rağmen brumayı isteyen hocanın aklında planlı.

4-kötü futbol oynamak bizim hatamız ama iyi bir takımla-oyunla ile hayal olan yeri, hedefi yükseğe koymakta bizim yaptığımız en iyi şey..

14.000 mesajıma az kaldı ( 215 :) ) arda gelir 14 numarası le 14.000 meajıma kadar inşalalh..

milli takım muhabeti ile transferde yatmış gibi o ayrı..

Carlinhos-Bruma-Kerim Frei-Jem karacan-Emre Can-Arda Turan-Nani-Alper Potuk ilgilendiğimiz en az bu kadar adam vardı.

Neden alamadık hiç birini?

6+0+4 kararı var demesin kimse; 6+0+4 kararı 2012'de alınmış bir karar ve bizim yönetim bu karara o zaman itiraz etmemiş ve hiç bir şeklilde durdurmak için mücadele etmemiş görünen.

Carlinhos-Bruma-Kerim Frei-Jem karacan-Emre Can-Arda Turan-Nani-Alper Potuk ilgilendiğimiz en az bu kadar adam vardı.

Neden alamadık hiç birini?

6+0+4 kararı var demesin kimse; 6+0+4 kararı 2012'de alınmış bir karar ve bizim yönetim bu karara o zaman itiraz etmemiş ve hiç bir şeklilde durdurmak için mücadele etmemiş görünen.

Şu adamlarla ilgileniyorsan istiyorsa 6+0+0 olsun saykal ne farkeder. Üzerine ekleme yapayım. Sefa ve erkan var biri sağ diğeri sol kanat oynuyor. Bunlarıda kat o listeye. Takımın çehresi değişir. Ama kamp gelmiş biz hala engin dönerse. 30 yaşındaki erman çoşarsa, 23 yaşına gelmiş emreÇ patlama yaparsa. 2 senedir kiralık gezen kazım ya düzelirse diye bekliyoruz.

Şu anki yedeklerden tek umudum ceyhunda onuda körelteceğiz. 1 maç oynatırız 4-5 hafta sonra falan çocuk sıçar sonra bizde sileriz onu.

Yahu bi oyuncudan beklentin max 2 sene olacak baktın 2 senede bişe yok yol vercen. 4 senedir emreç'yi bekliyoruz la kiraya falan verin gözünüzü seveyim kimin torpillisi bu velet.

Birde bizde şu yok. 18-22 arasında gelecek vaad eden bir çok futbolcu var. Hayır yani git anlaş ver parasını al bonservisini. Takımında oynamaya devam etsin hacı. Madem çok seviyon takımını korkuyosun gelmek istemiyorsun, aynı yerde devam et benm topçum olarak.

yapılan her oyuncu değişikliği bizi adım adım geriye götürdü.

ya nereye geriye götürdü değişiklikten önce yedik golü çıkanlar haketti selçuk formsuz geri oynamaktan başka hiçbirşey yapmıyo hamit asist yaptı güya yılda beş altı aist 1 gol ile el frenine devam drogba yoktu maçta herkez haketti keşke hakkemız olsaydıda burakta çıksaydı

ya nereye geriye götürdü değişiklikten önce yedik golü çıkanlar haketti selçuk formsuz geri oynamaktan başka hiçbirşey yapmıyo hamit asist yaptı güya yılda beş altı aist 1 gol ile el frenine devam drogba yoktu maçta herkez haketti keşke hakkemız olsaydıda burakta çıksaydı

drogbanin adi bile yeter, en azindan defansda top cikariyordu, bide önde iki adam onu tuttuyordu, drogba cikinci bursa bir hayli rahatladi

bu maçla alakalı yorum yapmak istemiyorum.yorum yapmaya kalkarsam kesin MYC alırım.bu kadar ruhsuz,bu kadar silik ikinci yarı olamaz ya.takım bas bas bağırıyor gol yiyeceğiz diye ama sağ olsun kenar yönetimi bizim tv den izlediğimiz gibi aynen maçı izliyor.yapılan oyuncu değişikliği de drogba-emreç.akıl var mantık var arkadaş.tek forvete döndükten sonra ileride topu kim tutup takımı rahatlatacak,uzun topları kim servis yapacak.hamit bitti,koşacak hali yok.ben bunu tv den görüyorum da yan tarafta oturan 3 yardımcı göremiyor mu?çıkar burakı al engini.hamiti orta içe kaydır.hem orta sahayı kalabalık tut hemde sağ kanatta hırslı engin senin adına oyunu hareketlendirsin.

dün akşam gerek yapılan hamleler,gerekse oyuncular tam anlamıyla rezaletti.

gökhan zan a bir parantez açmadan yapamayacağım.tamam adam iyi,güzel hoşta.ya arkadaş her oynadığın maçta senin yüzünden en az bir pozisyon vermek zorundamıyız.burak geri koşmaz ofsayta düşer gökhan zan ileri çıkmaz ofsaytı bozar.yediğimiz golde yine sağ olsun ileri çıkmayarak ofsaytı bozdu.madem ileri hareket etmeyeceksin o zaman yanında ki adamları neden ileri çıkarıyorsun.hiç olmazsa atılan ara pasına müdahale eden biri olurdu.yok madem çıkardın arkadaşlarını senin ne işin var o 18 içinde.at ileri iki adım tamam işte.

yönetim hoca ego savaşları sürerken açıkcası dorgba koşmamış hamit vurmamış pek önemli değil bu maçı kazansak bile sular durulmayacaktı acilen ya terimle sözleşme uzatılıp olay kapatılmalı yada terime teşekkür edilip yol verilmeli bu klüp medyaya sakız yapıldıkça başarılı olamaz rakibimize döneriz

gelelim takıma burak yılmaz sevdasından vazgeçip yıllık gol ortalaması 10 ve üzeri olan iki kanat adamı bulursak birde drogbayı yedekleyebilecek bi forvet ozaman gol yemeden her maçı 2 farklı alırız yoksa snejdeirden sol açık yapıp adamı 10 km koşturursan bi cacık olmaz bu takımdan mevcut kadroda gol şansı olan iki kanat adamı var amrabat ve engin gol şansları olmasada adam eksiltebilen yegana oyuncular erman kılıcıda ekleyebilirsin bir kanatta erman diğerinde engin snejdeir drogba çıksan ne olur ölürmüsün be hoca burak olmayınca snejdeir daha verimli drogbada oyunda saklanmayıp gol atmaya çalışıyor burak varken drogba pas atmaktan başka bişi oynamıyor

yönetim hoca ego savaşları sürerken açıkcası dorgba koşmamış hamit vurmamış pek önemli değil bu maçı kazansak bile sular durulmayacaktı acilen ya terimle sözleşme uzatılıp olay kapatılmalı yada terime teşekkür edilip yol verilmeli bu klüp medyaya sakız yapıldıkça başarılı olamaz rakibimize döneriz

gelelim takıma burak yılmaz sevdasından vazgeçip yıllık gol ortalaması 10 ve üzeri olan iki kanat adamı bulursak birde drogbayı yedekleyebilecek bi forvet ozaman gol yemeden her maçı 2 farklı alırız yoksa snejdeirden sol açık yapıp adamı 10 km koşturursan bi cacık olmaz bu takımdan mevcut kadroda gol şansı olan iki kanat adamı var amrabat ve engin gol şansları olmasada adam eksiltebilen yegana oyuncular erman kılıcıda ekleyebilirsin bir kanatta erman diğerinde engin snejdeir drogba çıksan ne olur ölürmüsün be hoca burak olmayınca snejdeir daha verimli drogbada oyunda saklanmayıp gol atmaya çalışıyor burak varken drogba pas atmaktan başka bişi oynamıyor

ilk paragrafını söylediğimizde "ne var yani hem hoca hemde başkan bunu dile getirdi,bunlara inanmayalım mı,imza işi formalite" vb gibi cümleler kuruldu.ancak daha dün akşam görüldü ki her başarısız sonuçtan sonra medya bunu gündeme getirecek.daha dün akşam başladılar "hoca sene sonu gidecek,aysal başka birini buldu,aysal için çok iyi bir fırsat geldi ki zaten o da bunu istiyordu,aysal taraftarın tepkisini çekmemek için hocaya yol veremiyordu bu nedenle hocanın Milli Takımla anlaşmasını çok sevinerek istedi ki taraftarın tepkisini azaltacağını düşünüyor,candan erçetin Fatih hocanın arkasından olmadık kelimeler söylüyormuşta buda hocanın kulağına gitmiş" . bu ve buna benzer milyon tane şey konuşuldu ve konuşulmaya da devam edecek açıkcası.o yüzden şu szöleşme işi bir an önce açıklığa kavuşmalı.yoksa sene sonuna kadar bundan çok büyük zarar görürüz.

Bizim takım oldum olası 1-0 ın üzerine yatmayı beceremez. Terim ile hiç beceremiyor.

Bu kadar tecrübeli, dünya futbolu görmüş bir kadroyla 11 kişi defans yapıp skoru korumaya çalışmak hiç yakışmıyor bu takıma. Drogba kale önünde kaç tane top çıkardı kafa ile. Eboue hiç ileri çıkmadı nerdeyse. Panik halinde savunma sonunda gol muhakkak yeniyor.

Oysa Terim in birinci modeli hücum değil mi ? Ama o tam tersini yapıyor. Drogba ve Selçuk u çıkarıp orta sahaya adam alıyor. Amaç gol yememek... Halbuki biraz hücum oynasan Drogbayı zaten iki kişi tutuyor. Eboue biraz çıksa rakip ne yapacağını şaşırıyor. Böyle birkaç atak yapsan Bursa korkudan ileri çıkamayacak bile.

En iyi defans ofanstır. Bu takım bunu bilerek oynamalı.

Dün yazdıklarımla aynı şeyleri yazacağım belki de ama kafaya taktım bunları.

Tamam belki her şey kadroda iyi futbolcuda bitmiyor ama;

Geçen yıl yabancı kararı alındığında neredeydiniz? O zaman niye tepki göstermediniz?

Hadi geçtik onu,geliyorsun Galatasaray'ı büyük kulüp yapacağız diyorsun.

ŞL hedefi koyuyorsun. O zaman şartlar ne olursa olsun bir şeyler yapacaksın.

Basacaksın parayı,basamıyorsan sponsor bul kaliteli adamları topla.

Güzel,başarılı olabilecek kanat sistemi bulmaya çalış. Sözünün eri ol.

Bursa deplasmanında 1 puan iyidir diyorsunuz da,daha nereye kadar 1 puan.

Galatasaray'ın tüm lig maçlarındaki hedefi 3 puandır.

Milli takım da çok etkileyecek bizi tabii.

Ha,bence yine şampiyon oluruz ligde. Maçları izlerken kanser de oluruz o ayrı.

Ama Avrupa'da da böyle oynarsak ne yapacağız?

Hep Braga,Schalke,Cluj mu gelecek önümüze?

Bilemiyorum ben halen sinirliyim,sakin kafayla da düşünmek gerek tabii.

Hayırlısı neyse o olsun

Dün rakibin defansında 2 kişiyi meşgul eden adamı çıkarttık. Yerine Güçsüz, 1e1 de ayakta duramayan, yanındaki adama pas atamayan bir Emre girince rakibin ekmeğine bal sürülmüş oldu.

Çıkması gereken adam asist yaparken bütün gücünü harcamış görünen Hamit'ti, bana 45dk yeter diyordu hareketleri.

Ayrıca Transfer yapamadık diyenlere geçen seneki takımın korunması da güzel birşeydir. Yazın harcayamazsak transfer bütçesini gerekirse 2 katı ile Ocak'ta harcarız.

sadece 1 maçlık bir kötü oyundu onda da güçlü bir rakibe karşı 1 puanı kurtardık. Benim takımıma güvenim tam, gereken sadece 1-2 hafta daha kondisyon depolanması ve takımın üzerindeki tatil havasının atılması. Bence Fenerin durumu bizden daha kötü.

Millet niye şaşırıyor anlamıyorum..Biz zaten 2 senedir Barca-Bayern gibi takır takır futbol oynamyoruz..İlk yıl takım oyunu Elmander-Engin-Necati gibi oyuncuların ekstra performansıyla şampiyon olduk..Geçen yıl da Drogba-Burak 'lisinin üstün formuyla... Yani genelde bireysel kaliteyle...

BU bireysel kalite düştüğü an sıkıntı yaşıyoruz..Dünya üzerinde çalım atabilen 1 oyuncusu dahi olmayan tek takım bizdiriz.. Çalım atmadan maç kazanılmaz...Pas-pas bir yere kadar adam eksiltemiyoruz şöyşe basıp gidecek bir oyuncumuz yok.. Kanatsız bir şekilde çırpınıyoruz Beklerimiz bu sistme için yetersiz kalıyor..

Drogba 2 maçtır kötü ama sahada duruşu bile yetiyor bence çıkarılmamalı , Sneijder çok istekli , çok azimli lakin performansı yeterli değil..Daha doğrusu Drogba dışında kendine ayak uyduracak arkadaşı yok..

Selçuk'un sanki oyundaki tek amacı Buraka ara pas atmak gibi..Tamam o işte dünya çapında bir futbolcu ama oyunda kaybolup gidiyor...

Bursanın defans 2'lisi ligin en iyisi olmaya aday..İbrahim Öztürk zaten yıllardır herkesin beğenisini almış bir oyuncu yanındaki Civelli tam olarak onun tamamlayıcısı.. Daha Chedjou'yu tam göremedik ama bence ligin en teknik stoperi...Bir orta saha oyuncusu gibi paslar atıyor..Mücadele gücü de fena değil..

Murat Yıldırım biraz akıllı oynayabilse çok yetenekli çocuk ama şu haliyle vasat kalıyor.. Şener çok bindirdi ama düz bir oyuncu...İyi bir Eboue ile kıyas edilemez ama yedek sağ bek olarak alınabilecek en iyi yerli oyuncu bana göre..

Belluschi Bursanın can damarı...Porto'dan da az buçuk biliyordum bence Batalla ile aynı değerde Bursa için..

bu seneye rezil başladık umarım biran önce toparlanırız...önümüzdeki eses maçı çok önemli takım iyi oyunla kazanmalı ki taraftara moral olmalı...

Bursaspor kotu baslayan sezonda Daum un etkisiyle daha iyi olacaktir. Ilk 3u zorlayabilirler.

Ama on libero ve kanat eksikligi suruyor.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk 2

Geçen yıldan beri ligin kalburüstü diğer anadolu takımlara nazaran kadrosu daha iyi olan bursa eskişehir kasımpaşa gibi deplasmanlarda rezil top oynuyoruz zaten çoğunda da puan kaybediyoruz berabere biten maçlarda dahil rakip bizden daha iyi oynuyor ben bunu hazmedemiyorum real madridi arsenali yenen takım gidiyor bursada eskişehirde eziliyor bence rakibin ayağına bu kadar top vermememiz lazım böyle maçlarda at yat taktiği tutmuyor zaten dün bursanın golü atacağı zaten açık belliydi.Bu oyunla yine zorlu eskişehir deplasmanında en fazla bir puan diyorum.

özellikle gökhanın oynadığı maçlarda gözüme çarpıyor bu; defansı çok geride kuruyoruz, ileride top kaybı yaptığımızda rakip kale önüne kadar çok rahat geliyor.modern futbolda büyük takımsan defansı çıkartacaksın, yoksa dünkü maçtaki gibi ne top yapabilirsin, ne hücum.

Üst Alt