Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
birçok açıdan büyük büyük hataları olan başkanımız. gerek fatih hocaya yaptıkları, gerekse başka şeyler yüzünden çok sevmem ama galatasaray'ı saha dışında en iyi koruyan başkandı kendisi.

Kuruçeşme les ottoman hariç büyük bütün yatırımları yurtdışında olduğu için gereken durumlarda taşak koyabilen başkandı.

kimsenin sesini çıkaramadığı aziz yıldırım‘a diş geçirmiş , şike hükümlüsü şahıs diyebilmistir, ali koç kendisine biraz hafif siklet gelir. ali koç’un şu anki muhatabı kendisi olsaydı muhtemelen ekrana çıkacak yüzü olmazdı ali kocun.

Son düzenleme:
Ünal'ın hakkı Ünal'a.
Kendi yönetiminde TFF'si FB'si kimse gık diyemiyordu. Kendisi ve yönetimdeki yöneticileriyle, büyük baskı ve üstünlük kurmuştu.

Şimdi top gibi oynuyorlar bizle.

Sezonun ilk devresi yaptığı açıklamaları değerlendirelim:

Erden Timur’un başarılarını takdir ediyorum. Düşüncesi doğru, cesaretini de görüyorum. Bütün mesela altını doldurmak. Vizyonunuzun ve cesaretinizin arkasından koşarken altını da doldurmalısınız. Yoksa bu sürecin sonunda herkes kenara çekilir, siz kendi başınıza kalırsınız. Erden kardeşime ağabey olarak tavsiyem; yaptığı işin altını sağlam doldurması ve bu işte yalnız kalmaması.
Erden ağabeyi biraz kıskanmış gibi duruyor. Bu kıskançlık iyidir, taraftarın gözünde onun mertebesine gelmek için uğraşacaktır. Ayrıca Erden ağabeye yaptığı uyarının haklı olduğunu görüyoruz ✅

Bizde bir söz vardır, ‘meyve veren ağaç taşlanır.’ Galatasaray başarısız olsaydı, Ali Koç veya başka bir yönetici Galatasaray ile ilgili konuşma lüzumu görmezdi. Ali Koç çok iyi bir Fenerbahçeli, çok deneyimli bir yönetici ama senelerdir Galatasaray endişesi içinde. Onu da anlamak lazım; siz ringde dövemediğiniz bir boksörün dışarıda üstüne tükürüyorsanız bu kendinizi tutamadığınız anlamına gelir. Bunu da insani bir hata, eksiklik olarak görelim. Galatasaray yöneticileri daha olgun ve daha az endişeli olmalı. Sebepleri belli çünkü. Lider kulüp olduğunuzda her türlü saldırıya hazır olmanız lazım. Tek yapmanız gereken şey kulaklarınızı biraz tıkamaktır.
Ali'yi bir nebze yerin dibine sokmuş ama yeteri kadar sokmamış. Maddi kaygıları olabilir mi diye korkuttu

Federasyonun başarılı olduğunu söyleyemem. Bir de 3-4 senede bir gelen yabancı sınırı takıntısı var, kabul edilebilir değil. Türk futbolunu devamlı geriye götürecek bir teşebbüs. Bir insan ayağına böyle kurşun sıkar. Kulüpler en iyi oyuncuları getirmeye hazırlanıyor; taraftar mutlu, herkes mutlu. Türkiye kendisini başka bir seviyeye çıkartmaya hazırlanırken federasyon bunu baltalıyor. Bu, Demokles'in kılıcı gibi kulüplerin başında sallanacak. Bunun arkasında gerçekçi bir futbol yönetimi yok, kişisel endişeler var.
Yüzde yüz doğru tahlil ✅

Benim aldığım vakit en mutlu olduğum transfer Muslera’ydı. Futbolda atan ve tutanın çok önemli olduğunu düşünüyordum. Geldiğimizde kalecimiz de golcümüz de zayıftı ve bu iki pozisyona çok iyi oyuncular almaya çalıştım. Biz Muslera’yı çok iyi fiyata ve çok iyi şartlarla aldık, genç bir oyuncuydu. Her zaman iyi ki almışız diye düşündüm. İkinci en beğendiğim oyuncu ise Ujfalusi idi. Takıma bir disiplin ve denge getirdi. O sahada olduğunda ben kendimi emniyette hissediyordum.
Sneijder ve Drogba yerine bunları söylemesi bir şeyleri doğru tahlil ettiğini kanıtlar nitelikte ✅

Icardi geçen senenin çileğiydi. Bu sene her şey hazırdı ve yönetim bir adım ileri gitme cesareti gösterdi. Bunun için de benim en çok dikkatimi çeken transfer Zaha oldu. Kendisine çok hâkim, süratli. Bir futbolcuda ne ararsanız Zaha’da görüyorum ben.
Yüzde yüz haklı game recognize game diyelim, hocamıza da bir defa daha sitem edelim ✅

Ben hiçbir zaman temiz bir ülke futbolu gördüğümü söylemedim. Her zaman tersini söyledim. Futbolumuzda emekleme dönemini geçiriyoruz. Burada muhakkak bazı sancılar, sıkıntılar olacak. Temiz futbola hazırlanıyoruz, hedefimiz bu; buna bir gün varacağız ama bu kitlesel bir organizasyon ve karşılıklı uzlaşmayla olacak bir şey. Ama futbolumuzda şu an bu uzlaşmaya varılmış gözükmüyor.
Doğru uzun vade hedefini koymuş ✅

———————————————————————————————————

Sn. Aysal'da galacticos döneminden gerekli dersleri almış Florentino Perez havası seziyorum

süheyl batum: transfer görüşmelerini sportif a.ş başkanı olarak ünal abi(aysal) yapacak. teknik yönetim ve scout ekibinin önereceği oyuncuları alacak. öyle ben bunu aldım okan hoca al bu adamı oynat şeklinde transfer olamayacak. teknik ekip kimi isterse o alınacak.

Sezonun ilk devresi yaptığı açıklamaları değerlendirelim:

Erden ağabeyi biraz kıskanmış gibi duruyor. Bu kıskançlık iyidir, taraftarın gözünde onun mertebesine gelmek için uğraşacaktır. Ayrıca Erden ağabeye yaptığı uyarının haklı olduğunu görüyoruz ✅

Ali'yi bir nebze yerin dibine sokmuş ama yeteri kadar sokmamış. Maddi kaygıları olabilir mi diye korkuttu

Yüzde yüz doğru tahlil ✅

Sneijder ve Drogba yerine bunları söylemesi bir şeyleri doğru tahlil ettiğini kanıtlar nitelikte ✅

Yüzde yüz haklı game recognize game diyelim, hocamıza da bir defa daha sitem edelim ✅

Doğru uzun vade hedefini koymuş ✅

———————————————————————————————————

Sn. Aysal'da galacticos döneminden gerekli dersleri almış Florentino Perez havası seziyorum
Çok iyi laf üretir, ikna kabiliyeti muazzamdır. Lakin tam da kendi dediği gibi iş icraata gelince sıklıkla tam tersini yapmak gibi ağır bir defosu vardır muhteremin.

Şimdi bahsetmediği kurumsallaşma lafını diline pelesenk etmişti; mevcut kurumsallığın da içine etti. Ne saçmalıklar, ne saçmalıklar. Zamanında çok konuştuk, zorlayan olmazsa şimdi girmek istemiyorum.

Kendisinin süslü laflarına itibar edip destekleyenlerdendim. Hatta Terim ile ayrışma döneminde dahi taraf değiştirmemiştim. Devamında işi iyice içinden çıkılmaz noktaya getirdikten sonra osuruktan bir bahane uydurarak kaçıp gitti. Sırf onun mevcudiyeti bile o grubun seçilmesi için yeterince caydırıcı bir unsurdur...

Çok iyi laf üretir, ikna kabiliyeti muazzamdır. Lakin tam da kendi dediği gibi iş icraata gelince sıklıkla tam tersini yapmak gibi ağır bir defosu vardır muhteremin.

Şimdi bahsetmediği kurumsallaşma lafını diline pelesenk etmişti; mevcut kurumsallığın da içine etti. Ne saçmalıklar, ne saçmalıklar. Zamanında çok konuştuk, zorlayan olmazsa şimdi girmek istemiyorum.

Kendisinin süslü laflarına itibar edip destekleyenlerdendim. Hatta Terim ile ayrışma döneminde dahi taraf değiştirmemiştim. Devamında işi iyice içinden çıkılmaz noktaya getirdikten sonra osuruktan bir bahane uydurarak kaçıp gitti. Sırf onun mevcudiyeti bile o grubun seçilmesi için yeterince caydırıcı bir unsurdur...
Bizimkisi de bir umut yoksa biliyoruz geçmişte yaşananları, belki arka planda kontrolü dışında bir şeyler olmuştur kim bilir

F.T. olayında yüzde yüz haklı olduğunu not düşmek gerekir yine de

Üst Alt