17/18 H:21 | Başakşehir 0-2 Fenerbahçe | MS | 11 Şubat - Sayfa 42 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
3 tane unsur var

- birincisi , haftanin ya da son haftalarin esas kaybedenleri goztepe trabzon ve kayseri takimlaridir , goztepe belki anlasilabilir ama trabzon 5 beraberlikten 3 unu kazansa , kayseri ise sadece bu hafta bile kazansa liderle arasindaki mesafe 2 macti ve biz haric hepsiyle maci var , trabzon keza cok buyuk firsat tepti , kayseri ile trabzon benim surpriz adaylarimdi , resmen mayina bastilar

- ikincisi , hatirlarsaniz basaksehir fb yi kadikoyde yendiginde de keske berabere bitseydi dediydim , bugun de oyle dedim , basaksehir ile fb birbirleri ile maclardan 3 er puan aldilar , ama 2 mac da berabere kalsalardi 2 ser puan alacaklardi .. ve senin fb ile aranda 3 yerine 4 , basaksehirle 1 yerine 2 olacakti .

- ucuncusu , nedense bizim ve bjk taraftarinda neredeyse bayram havasi var , fb nin malatya sivas kayseri ve kasimpasa gibi deplasmanlari var ama bir de bizle iceride maci var , bizim 0 cektigimiz 2 deplasmandan 4 puan cikardilar , eger bizi de yenerlerse 7 puan ve ikili averaj , yani 8 puanlik diferans yaklamamiz gerekecek toplamda .

Bu yuzden bjk nin fb yi yenmesi gerekiyor , normalde beraberlik derdim ama rencide etmesi lazim besiktasin , fb yi ancak bu koparir .

Fb nin genel gorus aksine , acilen puan kayiplarina devam etmesi lazim , cok dalga geciliyor ama ben bu kadar onemsiz gormuyorum fb nin durumunu
Beşiktaşlıların sevinmesinde bir mantık var.4 takım 4 puan aralığına sıkıştı bu sayede ama bizimkilerin sevinmesine akıl sır erdiremiyorum.Başak yense neredeyse 1 rakibin kalacakken şimdi 3 takımla birden mücadele edeceksin ve 2 siyle arandaki fark 1 maç.1 maç yenilsek ve rakipler kazansa 3. oluyoruz.En kötü 2.liği garanti altına alabilirdik,şimdi ne olacağı muamma

Beşiktaşlıların sevinmesinde bir mantık var.4 takım 4 puan aralığına sıkıştı bu sayede ama bizimkilerin sevinmesine akıl sır erdiremiyorum.Başak yense neredeyse 1 rakibin kalacakken şimdi 3 takımla birden mücadele edeceksin ve 2 siyle arandaki fark 1 maç.1 maç yenilsek ve rakipler kazansa 3. oluyoruz.En kötü 2.liği garanti altına alabilirdik,şimdi ne olacağı muamma

Bu konuda seninle yakin fikirdeyim . Benim sezon basi favorim fb idi , hep de yazdim . Ama su an genel baktigimda Gs daha avantajli

ama biraz mantiksiz tavirlar gordum bugun . Hadi basaksehirin kaybetmesini istiyorsun , tamam dogru yanlis mantigin 3 puan kaybetmeleri , pekala

fb nin attigi 2 inci gole neden seviniyorsun ? Basaksehirle puan puana kalirlarsa onlerinde mi olmasini istiyorsun , buna sevinmenin istemenin mantigi ne

hatta 3 uncu gol kaciyor uzulenler var , bir gun de olsa averajla bizi gecsinler filan mi istiyorsun

demem o ki , artik futbolda analiz ve istatistik onemlidir , fb nin kazanmasi iyi olmadi , daha mesafeli kalmalari iyi olurdu

herkeste alanyayi yenemez kasimpasaya puan kaybeder sozleri ? Iyi de yine tahmin usulu .. ya kaybetmezlerse ? Neden adamlarin seri yapma riskini sigortalamayayim surada 2 puan daha biraksalar mesela

akla mantiga davet ediyorum dostlar , yanlisim varsa soyleyin

Ayrica bir de baska sey var , diyelim sampiyon olamadik . Basaksehir olsun . Neden fb ile bjk olup da kasasini doldursun , senin tarihsel rakiplerin bjk ile fb dir , basaksehir sampiyon olursa notr bir sene gecer , buyuk gelir kacirirsin ama digerleri de kacirir

ben sampiyon olsam bile , ikinci bile fb ile bjk den biri olmasin isterim , neden CL parasina ortak olma sanslari olsun

basaksehir ikinci olsun ve elensin, rakiplerim para kazanamasin , kazanacaksa da en az onemli rakibim
kazansin

bunlarin hepsi cok onemli detaylar

neden fb nin kazanmasi bu kadar mutlu etti aklim ermiyor hakikaten

bjkyi de hafifa almayin

cl maceralari bittikten sonra tekrar lige odanacaklar

Benim hep bir yorumum vardi , Gs nin sampiyonlugunun sigortasi bjk-fb macidir diye

bu maci bjk kazanir ya da berabere bitirebilirse cok yuksek ihtimalle mesaleleri yakabiliriz

eger fb hem bjk hem de bizi yenerse son duzluge Gs ile fb girer . Gs 3 zor ic saha maci oynarken , fb nin de oldukca disli 3 deplasmani kalir

her sey olabilir o asamadan sonra ama oynanacak takimlarin da hemen hepsinin bir hedefi olacak

hele hele kupayi kazanan takimin ligdeki konumu sebebiyle lig 5 inciligi de onem kazanacak gibi duruyor

ben bu kadar kanli bir lig finishi 1992 den beri futbol izlerim , hatirlamiyorum

cok taktiksel cok dikkatli olmaliyiz

Bu konuda seninle yakin fikirdeyim . Benim sezon basi favorim fb idi , hep de yazdim . Ama su an genel baktigimda Gs daha avantajli

ama biraz mantiksiz tavirlar gordum bugun . Hadi basaksehirin kaybetmesini istiyorsun , tamam dogru yanlis mantigin 3 puan kaybetmeleri , pekala

fb nin attigi 2 inci gole neden seviniyorsun ? Basaksehirle puan puana kalirlarsa onlerinde mi olmasini istiyorsun , buna sevinmenin istemenin mantigi ne

hatta 3 uncu gol kaciyor uzulenler var , bir gun de olsa averajla bizi gecsinler filan mi istiyorsun

demem o ki , artik futbolda analiz ve istatistik onemlidir , fb nin kazanmasi iyi olmadi , daha mesafeli kalmalari iyi olurdu

herkeste alanyayi yenemez kasimpasaya puan kaybeder sozleri ? Iyi de yine tahmin usulu .. ya kaybetmezlerse ? Neden adamlarin seri yapma riskini sigortalamayayim surada 2 puan daha biraksalar mesela

akla mantiga davet ediyorum dostlar , yanlisim varsa soyleyin

Bugün mağlubiyetin en büyük sorumlusu en önemli 3 oyuncusu olmamasına rağmen tiki taka oynatmaya çalışan Apo Avcı'dır. Kapanıp kontra arasa emin ol en kötü 1 puan alırdı. Fener zaten Aykut'un sistemi gereği açık oynayan takımlara karşı daha iyi iş yapan bir takım. Kısaca bazen haddini bilmek gerekir. Dediğine gelecek olursak herkesin güvence sebebi geçen haftaki GB maçı. İçeride GB'e takılan takım ligdeki her takıma karşı puan verebilir. Ben de Anadolu maçlarında puan kaybedeceklerini düşünüyorum. O yüzden bugün öncelikli seçenek beraberlik, olmazsa da fb galibiyeti iyi olur diye düşünüyordum. Zaten fb yıllardır büyük maçları muazzam oynayıp geçen haftaki gibi malca puan kayıplarıyla şampiyonluk veriyor.

Rakiplerin şampiyon olup, şampiyonluğun getireceği maddi kazanç birden bire korkutmaya mı başladı? Hani biz oyuncu sattığımız için şampiyonluğun getireceği gelirler sadece işin kaymağı, bonusu gibi bir şey olacaktı? Şampiyon olamadığımız zaman oyuncu satmış olacaktık, kaybımız fazla olmayacaktı, ne oldu bu düşünceye?

Son düzenleme:
Bugün mağlubiyetin en büyük sorumlusu en önemli 3 oyuncusu olmamasına rağmen tiki taka oynatmaya çalışan Apo Avcı'dır. Kapanıp kontra arasa emin ol en kötü 1 puan alırdı. Fener zaten Aykut'un sistemi gereği açık oynayan takımlara karşı daha iyi iş yapan bir takım. Kısaca bazen haddini bilmek gerekir. Dediğine gelecek olursak herkesin güvence sebebi geçen haftaki GB maçı. İçeride GB'e takılan takım ligdeki her takıma karşı puan verebilir. Ben de Anadolu maçlarında puan kaybedeceklerini düşünüyorum. O yüzden bugün öncelikli seçenek beraberlik, olmazsa da fb galibiyeti iyi olur diye düşünüyordum. Zaten fb yıllardır büyük maçları muazzam oynayıp geçen haftaki gibi malca puan kayıplarıyla şampiyonluk veriyor.

Bu bir olasilik . Zaten eger konya ts ve gencler maclarindaki o 6 puan gitmeseydi is cok farkli yere gelmisti , allahtan gitti

ben suna cevap alamiyorum , bugunku maca benzer taktikle bjk yi ve geleneksel olarak bizi yenerlerse , umudumuz o anadolu maclarina kalacak

evet puan kaybedebilirler buna katiliyorum . Ama ya kaybetmezlerse ?

ts gibi gidip uefada hak arayisina mi girecegiz ? Nasil engel olacagiz ? Ben o yuzden galip gelmelerini hic bir kosulda istemedim , basaksehire karsi bile olsa

Mac oncesi fbyi tutuyordum.1-0 olduktan sonra berabere bitmesini istedim nedense.Basak bayagi pozisyona girip atamasa uzulmezdim de fb oldukca iyi oynadi.Yine de aykuta guveniyorum.Sacma bir yerde klasini konusturacaktir.

Bu bir olasilik . Zaten eger konya ts ve gencler maclarindaki o 6 puan gitmeseydi is cok farkli yere gelmisti , allahtan gitti

ben suna cevap alamiyorum , bugunku maca benzer taktikle bjk yi ve geleneksel olarak bizi yenerlerse , umudumuz o anadolu maclarina kalacak

evet puan kaybedebilirler buna katiliyorum . Ama ya kaybetmezlerse ?

ts gibi gidip uefada hak arayisina mi girecegiz ? Nasil engel olacagiz ? Ben o yuzden galip gelmelerini hic bir kosulda istemedim , basaksehire karsi bile olsa

Şahsen bana soracak olursan Başakşehir'in tam kadro olduğunda Anadolu deplasmanlarında oynadığı iyi oyun (geçen hafta hariç), fb'nin anadolu deplasmanlarında oynadığı oyundan daha fazla tedirgin ediyor beni. Adamlar berbat oynadıkları bir maçta bile galibiyeti son dk kaçırdı Konya'da. Başakşehir seri yapmaya daha müsait bir takım gibi geliyor bana. Fb'nin anadolu deplasmanı oyunları çok berbat bazı maçları kazansalar bile

herkes neden sasırıyor hala anlamadım fener en rezil oldugu sezonlarda dahil büyük macların tamamına yakının kazanıyor yada puan alıyor,yani biz gibi degil

ama anadolu maclarında hertür sonuca acık macları

Üst Alt