2018 DK Son 16 | Fransa 4-3 Arjantin | MS | 30 Haziran | TRT 1 - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2018 DK Son 16 | Fransa 4-3 Arjantin | MS | 30 Haziran | TRT 1

Şampiyonluğa oynayacaksan hücum ile savunma arasında bu kadar fark olmaması lazım. Kaldı ki hücum oyuncularını doğru dürüst kullanmadı bile Sampaoli hıyarı. Bu oyunla Uruguay savunma hattı anca paklardı Arjantin'i.

Bu Arjantin'in teknik direktörü ne mal biri lan. Di Maria bok gibi oynadı. Aguero yedekti, Higuain yedekti. Aguero yedek kalır mı lan. Nasıl bi akıl tutulması bu. Hayır, tamam Arjantin'in orta sahasından tut, kalecisinden defansına kadar seviye olarak Fransa'nın 3-4 gömlek altında olabilir. Ama takımda organizasyon namına hiçbir şey yok. Ne yaptığını bilmeyen, saçma sapan, yanlış oyuncu seçimleriyle dolu bir takım var sahada.

Bu gerizekalı amma övülmüştü zamanında forumda. Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba?

Bu Arjantin'in teknik direktörü ne mal biri lan. Di Maria bok gibi oynadı. Aguero yedekti, Higuain yedekti. Aguero yedek kalır mı lan. Nasıl bi akıl tutulması bu. Hayır, tamam Arjantin'in orta sahasından tut, kalecisinden defansına kadar seviye olarak Fransa'nın 3-4 gömlek altında olabilir. Ama takımda organizasyon namına hiçbir şey yok. Ne yaptığını bilmeyen, saçma sapan, yanlış oyuncu seçimleriyle dolu bir takım var sahada.

Bu gerizekalı amma övülmüştü zamanında forumda. Ben mi yanlış hatırlıyorum acaba?
Doğru hatırlıyorsun ama o zaman bu övgüler haklı idi. Adamın Sevilla ve Şili kariyeri iyi idi.

Maç başlamadan Fransa alır demiştim öncelikle ama Arjantin savunma hattı bu kadar kötü olmasa alamazlardı.

Adamların bulduğu goller birbirinden beter ve çok basit goller. Bu yapıyla zaten bunu geçseler sonrakinde elenirlerdi.

Sampaoli'nin geçmişi kötü olmasa da bu turnuva ve öncesinde elemeler sürecinde çok kötüydü.

Icardi'nin kadroya alınmaması, kaleci tercihleri, turnuva boyu oyuncu tercihleri, defans hattını bir türlü oturtamaması, Meza, Perez, Acuna gibi kazmalar oynarken Dybala, Lo Celso gibi oyuncuların hiç fırsat bulamaması... Liste uzar gider. Arjantin komple hayal kırıklığıydı.

Maç başlamadan Fransa alır demiştim öncelikle ama Arjantin savunma hattı bu kadar kötü olmasa alamazlardı.

Adamların bulduğu goller birbirinden beter ve çok basit goller. Bu yapıyla zaten bunu geçseler sonrakinde elenirlerdi.

Sampaoli'nin geçmişi kötü olmasa da bu turnuva ve öncesinde elemeler sürecinde çok kötüydü.
Ne diyorsun abi Di Maria'yı oynatıp Higuain ve Aguero'yu yedek oturtmasına? Aguero yav bu. Delilik mi dersin, gerizekalılık mı dersin... Girer girmez Aguero tehlike yarattı bana göre...

Ne diyorsun abi Di Maria'yı oynatıp Higuain ve Aguero'yu yedek oturtmasına? Aguero yav bu. Delilik mi dersin, gerizekalılık mı dersin... Girer girmez Aguero tehlike yarattı bana göre...
Higuain bence milli takımın kapısından geçmemeli. Di Maria Çin ligi topçusu olmuş zaten.

Bunları geç oyun içinde hocaya dair bir ekstra görülmüyor, 2014te finale çıkabilmelerinin temel sebebi iyi savunma yapmalarıydı.

Fransa gibi takıma bu kadar fazla boş alan verirsen affetmez. Yazık oldu Arjantin'e. Fransa öyle ahım-şahım oynamadı.

Bence mükemmel 1 şekilde savunuyorsun görüşünü, kimse rahatsız olmaz bu yaklaşımdan.

Eyvallah Keramettin sağolasın

Ben açıkçası Messi konusunda rahatsız filan değilim

Kaldı ki bence şu anda dünyanın en iyi futbolcularından biridir

Yani bunu tartışmayı bile yersiz buluyorum

Yalnızca beni rahatsız eden olay bir önceki grup maçlarında Maradona ile kıyaslayanlar vardı

O kıyaslamalara istinaden bir cevap vermek için yazdım düşüncemi

Oğuzhan renktaşım ise tersi bir düşüncede olduğunu yani Messi'nin Maradona'dan daha iyi olduğu tezini savundu

Doğal olarak düşüncelerimizi savunduk ve verilerimizi ortaya koyup münazara ettik

Ama insanların buraya girdiğinde bizim sayfalarca Messi ve Maradona kıyaslamamızı okumak zorunda kalmalarının da pek doğru olmadığına inanıyoruz

O yüzden tadında bırakmayı bilmeliyiz diyerek tartışmamıza bir nokta koyduk

Sağolsun o da aynı düşüncedeymiş teşekkür ediyorum kendisine tekrardan

Böyle güzel bir fikir alılverişi yaşadık kısacası :)

Sizlere de rahatsızlık verdiysek affola...

Üst Alt