#22 Hakim Ziyech - Sayfa 150 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#22 Hakim Ziyech

829 dakikada 4 gol 3 asist yapti. minimum 4 mac kazandirdi.
yaz dönemi transferi konusuldugunda bu adamin kafadan 10 mac alacagini söyleyenleri hakli cikardi
saglam oldugunda ligin korkülü rüyasi

Bu adamın kalitesi yeteneği tartışılmaz ben istekli olduğunu da düşünüyorum misal bir pozisyonda rakip bizim soldan gelecekken oyuncunun önüne koşup topun taca çıkmasını sağladı.. Sadece idmansiz başladığı için istikrarlı kalamiyor 90 dk larda..
Böyle oyuncular her takıma lazım 11 oynamasa bile bir kenarda durur 30 dk oynar maç alır.. İnşallah bu rolü de kabullenip bizde kalır bir de dikkatimi çekti sık sık Mertensin bölgesine hatta daha geriye gelip oyun kurmak istiyor .. 10 no için de bir alternatif olur

İşini yaptığı sürece ( şapkadan tavşan ) vücut dilinin kendi adıma bir anlamı kalmıyor. Tabii bunu kaldıracak bir takım çehresi mevcut. Yoksa karşıt egolarla takım içinde sıkıntı oluşturabilecek bir profil.

Adamin dogali bu.. Oyle asiriliklar falan.. Belki sampiyonluk macinda ya da kutlamalarinda goruruz en fazla. Ya da CL'de buyuk bir zafer sonrasi (hadi olsun be!). Neyse, isini yaptigi surece, sorun yok. Devam Aslan. Kuzey Afrikalilardan cok cektik, hatta bir donem senden de, ancak bu algiyi belkide sen kirabilirsin ya da en azindan istisna kalabilirsin.

Sorun bizde ya da başkasında değil bence.

Mental olarak sorunu var. Kendini ait hissetmiyor olabilir. Birşeyin parçası gibi görmüyor muhtemelen. Takımın demirbaşlarıyla değil de Sergio Aueier ile dostluk kurması ve gol sevincini ona armağan etmesinin başka açıklaması olamaz.

Neyse zamanla her şey oturacaktır seneye göreceğiz ama bence kendisi 12 yabancı kuralında yabancı oyuncuların 12.'si olması gereken isim.

Bu adam sahada ise Galatasaray formasi ile, onun uzerinden bir futbol oynanmasini bekler. Fakat Baris, Mertens ve Icardi uzerinden oyun kuruldugu icin kafasinda trip yapiyor. Oyle ki cizgide top ile bulusamayinca taktigi bosverip bi ara sag aciga kadar geldi. Apo'nun bir uzun topu hizli gidince Apo'ya da bir ton el kol haraketi yapti.

Acikcasi bu adam yetenek olarak Icardi ve Mertens disinda takimin digerlerinden kat ve kat ustunde. Ben de olsam muhtemelen benim kanattan atak yapalim, hep bana topu verin tripi yaparim. Bunu yapmayacagim yer Chelsea ya da Real olur, ama Galatasaray'da yaparim. Cunku Ajax ile CL gormus, Chelsea ile PL gormus bir adamim. Kafasinda bu var bence ve ona endeksli bir futbol oynamadigimiz icin kendisini ispat edemedigini dusunuyor. Bunun uzerine bir de fizik olarak yetersizlik eklendiginde isler pislesiyor.

Buna ragmen Okan hoca'ya helal olsun, bunu sezip adami hic sogutmadan en dogru zamanda kullanip, gol attirip uzerine son 6-7 mac icin motive girmesini sagladi. Buyuk is. Normal TD olsa kriz yaratacak bir topcu, su anda sezonu kurtaran topcu olarak bir anda karsimiza cikti.

Yeteneklerine ihanet etmese zaten Turkiye'de top oynamazdi, bu adam fizik olarak 100% olunca dunya'nin her takiminda futbol oynayabilir. Cunku tempolu, pres yapabilen, ust duzey top teknigi, muhtesem sut teknigi ve vizyon sahibi bir virtuoz. Bizim TSL icin ama bu halini gectim, 30%'u bile yeter. Bunu da kanitliyor kac mactir.

Üst Alt