#26 Milot Rashica - Sayfa 137 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Tete ve ziyech yerine 50 kere tercih ederim. Burada ölüp bitilinen zaniolo'yu da geçen sezon kulübeye haps etmiş oyuncudur. Biz tutmuş rashica yerine başka arayışlara çıktık gereksiz şekilde. Zaniolo boşluğuna bir transferi yapılabilir veya barış-rashica yapılabilirdi. Rashica içinde bizim içinde yanlış bir ayrılış oldu.
Ziyech'in son macta yaptiklarini yapma ihtimali olmayan bir adam. Sadece standart olarak 6/10 performans verir. Ziyech bir gun 4 verir, bir gun 7 verir, gun gelir 10 verir. Ziyech'i istikrarsiz dersin istemezsin anlarim da standart bir adam icin de olup bitmem.

Ayrıldıktan sonra kulüple ilgili paylaşımlarını silmesine, oraya gitmek istediğini söylemesine filan takılmam; sonuçta ezeli rakip iddiasında olan bir takıma gitti; başka türlü davranmasını beklemek gerçekçi bir yaklaşım olmaz. Ki sevimsiz ex başkanlarının ifadesiyle, onlarla anlaştıktan sonra bizden beklemesi telkini gelmesi nedeniyle 4-5 saat de rötarla bitmiş transfer. Empati yapalım, oyuncu için karara vermek kolay değildi. Belli ki biz de çok istekli davranmadık...

6-7 milyon verilmek istenmemesini anlıyorum, bonservis dönüşü ihtimali pek yoktu. Tete beklentileri karşılamayınca geriye dönük senaryo yazmak kolay. Evet, Tete yerine Rashica daha verimli olurdu. Sacha gittikten sonra da sıklıkla sağbek olarak izlerdik; o pozisyonun hakkını Barış' dan çok daha iyi verirdi...

Almadık diye hayıflanmaya yahut hain diye tepki göstermeye gerek yok kanısındayım.

Ben niye kaptırıp bunca yazdıysam, onu da bilmiyorum; bizdeyken futbolu kadar karakter olarak da sevdiğim bir futbolcu olmasından kaynaklı galiba?..

Ziyech'in son macta yaptiklarini yapma ihtimali olmayan bir adam. Sadece standart olarak 6/10 performans verir. Ziyech bir gun 4 verir, bir gun 7 verir, gun gelir 10 verir. Ziyech'i istikrarsiz dersin istemezsin anlarim da standart bir adam icin de olup bitmem.
Ziyech kalite olarak tabii ki rashicadan iyidir. Ben rashica'nın takıma uyumunu beğenmiştim ve ziyech bir var bir yok.

Üst Alt