6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #2 - Sayfa 268 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

6 Şubat 2023 Türkiye Depremi #2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O insanların oyunun değil hayatının değişmesi gerekiyor ki ülke değişsin. Sistematik fakirleştirme, bilinçli göç dalgası ve toplumdaki "0" farkındalık kimsenin ön göremediği sorunları yavaş yavaş getiriyor ülkeye. Seküler veya sporla, yaşamla hobilerle ilgilenen sorgulayan kesimin bu tip yönetimlerde istenmediğini çok iyi biliyoruz. Bu tip otoriter iktidarlar sorgulayan hesap soran seçmen istemezler. Kontrolleri altında kolayca manipüle edebilecekleri kitleler isterler.

Deprem sonrası bu kontrolsüz göçmen dalgasının o şehirleri de esir altına alacağını biliyoruz. Bu niteliksiz ve kontrolsüz göçün de önümüzdeki 50-60 yılda demografiyi nasıl bozacağını ön görmek zor değil. Sporla, sanatla, sosyal hayatla iç içe kitlenin jenerasyonlar geçtikçe azınlık kalacağını görebiliyoruz. Böyle bir durumdaki Türkiye'yi hayal ettiğinizde bugünleri bile cennet gibi anabiliriz.

Bu sebeple yok HDP yok MMP bence boş tartışmalar. Hatta HDP aday çıkarmayarak MHP'den daha vatansever tavır göstermiştir.

Benim gibi biri bile Tayyip'e oy veriyorsa CHP yönetimi oturup düşünecek. HDP aklıma gelince bastım geçtim. Tayyibe oyu.
0

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt