#8 Kerem Demirbay - Sayfa 108 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#8 Kerem Demirbay

Güzel gol attı ama kaptırdıklarından 3-4 net pozisyon verdik. İyi takım olsa yada mükemmel Muslera performansı olmasa çok eleştirilirdi.

bu noktaya kesinlikle katiliyorum sevgili emre.

macin en basinda kaptirdiginin benzerlerini macin 2.yarisinda da yapip saglam gol sanslari vermemiz .

bu konuya bir cozum bulunmali.

ofans da cs ici ve civari sutlar, orada topla bulusmasi,kaleye gondermesi konusu, zaten alameti farikalarindan idi peak donemi onde oynamasi dolayli.

bizim sistem de 4231 de , hibrid merkez oynayan oyuncu nun bu tur bir kritik top kaybi ,(benzerini sergio bjk gecen sezon yapmisti),,,
adamini kacirma,
kadraj da olamama,
rakip hizli cikislarin da geriye gelememe ( mertens daha geriden deparlar atip defansa yardima kac kez gitti, ben sayamadim ) ,,,
lucas'in bastigi gibi rakibi rahatsiz edememe, bu nokta da mertens'in rakibe basmasi,isirmasi,rahatsiz etmesini lucas'in defans tutumuna cok benzetiyorum. bu durumu sahsen ayri bir baslikta irdelemek gerekir.

cevre kontrolu esktra yapilmasi gereken yerde oynayan bir oyuncu nun bu mactaki gibi her iki yarida da hayati top kaybi yapmasi ile kontralar ve gol sanslari vermemiz, galibiyetimiz dolayisiyla ustunde pek durulmasa da, kotu bir senaryo da , tum sezon yazik olacakti. bu mac dahil son 4 maclik defans performansi ozelinde.

sezon oncelikle sona ersin, hayirlisiyla sampiyon olalim, bu konulari daha detayli yoruma dokeriz hep beraber.

saygi ve selamlar.

Lucas zaten sarı kart sınırında bu adam yüzünden cezalı duruma düşecek diye tırsıyorum

2201117SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maçın başında top kaptırdı gol yediriyordu gene 2. yarı topa dokundu rakibin önünde kaldı defansif olarak inanılmaz tehlikeli işler yapıyor ama hafif oyuna temposunu koyduğu anda ciddi fark yaratıyor.

Gol ve asist yapan 8 numaralar her zaman iyidir Gedson gibi oyuncu olacağına Demirbay gibi birinin olması her zaman skor opsiyonu yaratıyor ne kadar formsuz dönemi olsa bile yine idare ediyor.

Maçın başında top kaptırdı gol yediriyordu gene 2. yarı topa dokundu rakibin önünde kaldı defansif olarak inanılmaz tehlikeli işler yapıyor ama hafif oyuna temposunu koyduğu anda ciddi fark yaratıyor.

Gol ve asist yapan 8 numaralar her zaman iyidir Gedson gibi oyuncu olacağına Demirbay gibi birinin olması her zaman skor opsiyonu yaratıyor ne kadar formsuz dönemi olsa bile yine idare ediyor.
Sampiyonluk icin her mevkiden skor katkisi almamiz gerekiyor. Golcü stoper ve orta sahaya sahip olmak cok önemli. Abdülkerim ve Kerem gibi iki yerli oyuncudan böyle bir katki gelmesi 3-5 kat daha degerli. Torreira'nin yaninda oynayan adamin kesinlikle skorer olmasi sart

Üst Alt