#8 Suat Kaya | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1599500650089.png

1599502253748.png

suatkayaa.png

1626179258730.png

Suat Kaya (d. 26 Ağustos 1967, İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör.

Suat Kaya, Makedonya, Gostivar göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 1967 yıında İstanbul'da doğdu. Futbola 1979'da Galatasaray'in altyapısında başladı. 1986'da Galatasaray Profesyonel Futbol Takımına yükseldi. 1987-1992 yılları arasında Konyaspor'da oynadı. 1992-93 sezonunda yeniden Galatasaray'a dönen Hugo lakaplı futbolcu, 2002-03 sezonu sonunda futbolculuğu bıraktı.

351 maçta 44 gol atan Suat Kaya, Bülent Korkmaz ve Hakan Şükür'le birlikte Türkiye Süper Ligi'nde en çok şampiyonluk gören (8 kez) futbolcu olarak tarihe geçti. Galatasaray'la UEFA Kupası ve Süper Kupa şampiyonluğu da yaşadı.

Futbolu bıraktıktan sonra Galatasaray altyapısında görev alan Kaya, minik takımı ve PAF takımı üstüste iki kez şampiyon yaptı. 2006-07 sezonu ortasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'la teknik direktör olarak anlaştı. 2007-2008 Sezonunda Orduspor, 2008-2010 yılları arasıda 2 sezon Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da teknik direktör olarak görev yaptı. 2010-2011 sezonunda Diyarbakırspor'la anlaştı fakat Diyarbakırspor'un Maddi olarak çok zor günler geçirmesi ve buna bağlı olarak alınan kötü sonuçlar yüzünden 4 ay bu görevde kaldıkdan sonra " Teknik adamlıktan çok kulübün diğer sorunlarıyla ilgilendim. Artık bundan sonra Diyarbakırspor’a daha fazla katkımın olmayacağını anladım. Daha fazla yıpranmak istemedim" diye açıklama yaparak istifa etti. Suat Kaya'nın takımdan ayrılışinın ardından yerine görev alan Engin Korukır ise 27.12.2010 tarihinde 13 yıllık antrenörlük döneminde bu kadar büyük sıkıntılar olan bir kulüpte görev almadığını ve 24 saat içinde futbolcuların parası ödenmez ise istifa edeceğini açıkladı. 28 Aralık 2010 da Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup takımı Tokatspor'un başına geçmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Suat Kaya

Ayağında yay olduğu kanaatine vardığımız orta sahanın sübabı. Bizim şimdiki neydi o Mehmet Batdal o boyla zıplayamaz ama Suat o boyla kimlerin arasından kafa golleri atmış bir oyuncudur. :)

Nedense bu adami hic sevmezdim :) Futbolcuyken iyiydi de sonra kizi bizim okuldaydi boyle boyna artiz artiz gelirdi felan :) Kizi da degisik bi kizdi biraz neyse girmiyeyim o konuya :D

Süper kupa maçında aleyimize çalınan penaltı sonrası hakeme itirazını,küfretmesini filan hiç unutamam ne yürek yemiş:D,Okanla çok iyi orta sahalardı be.

yaş yetmeyince anca biyerlerde okuyup,büyükler anlatınca bilgi sahibi oluyoruz:D

söylenenlere göre takımın en komik adamıymış:yenieek:

hava hakimiyeti en yüksek adamlardan biriydi ,

o boyuyla özellikle duran toplarda defansların arssından vurabiliyordu , en unutamadığım golü 1994-94 sezonu TSYD maçında fenere attığı kafa golüdür , benim diyen santrforun atamayacağı goldür misal almeidanın ,

o maçıda unutamam hayrettin ne saçmalamıştı sonrasında zaten Stauce gelmişti

herşeyden önce adamdı çok efendi bir insandı zaten efsane kadromuzdaki bütün oyuncular önce çok iyi insan sonra iyi futbolcuydu suat kaya unutulmaz

Hugo'yu oldum olası çok severim :) Galatasaray'ımıza hizmetleri büyüktür...

Efsane Uefa kadrosunun ortasahadaki dinamolarından biriydi :)

Konya'dan gelirken yemin etmişti bir daha bu takımdan gitmeyeceğine dair. Eğer bu işi beceremezse futbolu bırakırım demişti. Böyle hedefleri olan karakterli futbolcular baya azaldı... Karısı da hasta Galatasaraylıydı. Hiç bir maçı kaçırmazdı. Her maçta Tugay'ın eşi Etkin'le stadtaki yerlerini alırdı.

BcKWjoICEAEdcmC.jpg:large

Üst Alt