Adnan Polat mı Aziz Yıldırım mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Adnan Polat mı Aziz Yıldırım mı?

evet soru gayet açık hangisi daha kötü başkandı?

fft16_mf742735.Jpeg

Adnan Polat tabiki basiretsizin önde gideni.. Aziz'in bize hep kıyakları olmuştur bu sezon da bir kıyak daha geçti gibi görünüyor umarım biz de dikkatli oluruz..

aziz'den nefret ederim ama polat'tan filan daha iyiydi sportif ve tesisleşme olarak diğer konuları sokarsak aziz tabiki kulübünün adını kirletti herif

Aziz hiyari iyi iliskiler kurdu yillarca. Bir kere akilli biri degil. Akilli olsaydi zaten bizi coktan sollamis olurlardi mali acidan ve basari olarak bizim zor günlerde oldugumuz dönemde. Stat geliri falan derken. Ama allahtan zeki degil. Eh bir de sike olayi var tabi :D

Adnan Polat icin birseyler yazsam simdi hic bitmez yazi onun icin susuyorum.

Azize gibi başkanı istemem zaten Galatasaray gelenekleri kaldırmaz diktatör olup herşeyi ben bilirim edasında kendisini kulübün sahibi sanıp Td ün işine karışacak bir başkan istemem.Şike olayları felan genlerinde var onun.

Bu arada Adnan Polat sportif olarak başarısız olmasına rağmen finansal olarak iyi bir yönetim sergiledi.Sportif olarak başarısızlığın nedeni kaliteli yabancı ancak bedava yerli futbolcu politikası.Geldiği günden itibaren bunu anlıyamadı.Elano Keita Jo Meira Baros Kewell Misimoviç Giovanni Dos Santos İnsua isim bazında kötü transferler değildi.Stancu Culio gibi isimler kötü giden sezonda panik transferleriydi.

Aziz başgan bizim icin en başarılıydi, Adnan beceriksiz di ve kulübü Sezginle içine etmiştiler

Adnan sezgini hiç söyleme zaten adamda inanılmaz iflas ettirme potansiyeli vardı Şuan bülent tulun var ama Allahtan adnan sezgin yok diye bazen dua ediyorum da hani :) Fenere itelemek lazımdı aslında adnans kankaları 3 güne kepenkleri indirirlerdi herhalde :D

Aziz Yildirim sike yaparak, ve ortaya ciktigi halde, UEFA´ya kadar geldigi halde koltugu birakmamasi ile Fenerbahce´yi felakete sürüklemis bir insan olmustur... Ve artik geri dönüsü yoktur, yaptiklarinin. Ama Aziz Yildirim´i Universitede bir bölüm gibi okumus bir insan olarak, bu konular disinda degerlendirmek istiyorum.... Ve bunlardan bizde taraftar olarak ve camia olarak aslinda ders cikarmaliyiz...Bu konu ile ilgili sayfalar yazabilirim, ama Türk insani okumayi sevmedigi icin, kisa kesmeye gayret gösterecem.

Aziz Yildirim aslinda kötü baskanlik yapmadi, sadece Sükrü Saracoglu stadinin o yeni haline getirilmesi bile o sartlarda 10 küsür yil boyunca bize gelir konusunda fark atmalarini sagladi... Ve baskanlik döneminde daima takim icinde yüksek bir para akisini sagliyabildi, okadar is adamini kuyruk gibi yaninda gezdirmek de az bir is degildir... Ve bir baskanin görevi aslinda bu gibi konulardir, normal sartlarda bir Baskan saha ici ile degerlendirilemez... Ama Aziz Yildirim normal bir Baskan modeli olmamistir, o yüzden onu degisik degerlendirmek gerekir....

Bu Adam BEN BEN BEN illlaki BEN egosu yüzünden futbola belki dünya tarihinde en fazla müdahele eden Baskan tipi olmustur, ve bu futbola bir ihanettir. Futbol´un dogasina terstir... O yüzden zaten onun döneminin cogunda Galatasaray maddi olarak Gazze, Fenerbahce maddi olarak Israil olmasina ragmen, bizi yönettigi kulübü gecemedi. Normal sartlar altinda Fenerbahce bu ligde en az 8-9 tane Sampiyonluk görmesi lazimdi Aziz döneminde... Sike olayina girmek bile zorunda kalmadan...

Futbola olan direk müdahaleleri ile Fenerbahce´yi basaridan eden kendisi olmustur... 16 Yilda 15 tane Teknik Adam degistirmek bir tane kiyimdir... Hangi nedenlerden olursa olsun... Bunu kimseye izah edemez. Futbol bir takim oyunudur, sen devamli Teknik Adam´lari ezip, otiritelerini sifira indirerek uzun vadede basarili olamassin. Futbol´u anladigini zannediyor, ama futbolu bilmiyor... Soyunma odasini inip hocasini pasifize ediyor, oyunculara taktik ve motivasyon vermeye kalkiyor... Basarili oluyor, ve takimi gaza gelip o tek maci aliyor. ama o yaptigi hamle ile uzun vadede takim ici kimyasini zehir ettiginin farkina bile varamiyor...

Aziz Yildirim caliskan bir insan, ve kulübü sahsi mali gibi yönetiyor. Ama efsane olabilecekken (Ziyadesi ile, ben "efsane Baskan" meselesini destekleyen bir futbol taraftari degilim) kestane olarak girecek Fenerbahce Spor Kulübü tarihine...

Üst Alt