arda güler - Sayfa 78 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dediğin gibi yanlış bir algı var fiziksel zayıflık üst duzey futbol oynamaya engel değildir .. Önemli olan dayanıklılık çeviklik ayakta kalabilmek bu dediklerin yamalda var yeteneği bu sayede fark yaratıyor.. Bernardo Silvaya baksan futbolcu hariç herşeye benziyor ..Turkiyeden çıkanların iyi fiziği yoksa arda guler yunus akgün gibi üst düzey bir yetenek olmadığı sürece bizim ligde bile tutunamiyor yok olup gidiyor..
Bence alt yapıda denge ve kuvvet hususunda çok geride kalıyoruz adam genetik olarak BAY gibi şanslı olacak da bunu yetenekle bir araya getirebilsin..

Bizim keremin bile 20 yaşından sonra dayanıklılığı epey arttı ilk sezon iyi hatırlıyorum en ufak temasta yerlere yuvarlaniyordu .. Arda bu yönden gelişebileceği en iyi yerde şu an.. Real PR yaptırıyor ardaya ama bence onların da kafasını kurcaliyordur bu husus.. O seviyelerde fenerdeki gibi yürüyerek oynama ihtimalin yok herifler prime mesut ozile bile tahammül edemedi..
Adamlar keriz değil brahim diaz 3 sene milanda üst seviyede pişmesi için gönderdiler. Bizde bu konulara 6 ay tahammül yok.
Muhtemelen bunu da italyaya gönderirler o sertliğe alışma ihtiyacı var. Aklını başına alıp 3 sene kiralık iyi bir takımda oyun olarak kariyer atlaması yapabilirse 23 yaşına geldiğinde madrid gibi bir takımın en az 10 sene oyuncusu olur. Az dişini sıkıp kendi kariyerine odaklanacak.
Bana kalsa çocuk gelişim açısından bu iradeyi gösterebilecek bir kişi bizim mal futbol seyircisi yüzünden kariyeri yok olursa olacak. çocuğu bi kendi haline bırakmalılar

Fizik olarak çok eksik olduğunu düşünmüyorum. Mücadele azmi zayıf. Karşısındaki oyunculardan çok daha yetenekli olduğu için mücadeleye girme gereği olduğunu düşünmüyor. Ben bunlardan çok daha iyiyim kafası var bu oyuncularda. Omuz omuza girdiğinde ayakta kalmayı başardığında o yeteneklerini çok daha rahat sergileyebilecek. Tabi bunu idrak edip, başarabilirse.

Reale imza atıp 2 sene oynayacağı bir takıma kiralanmalıydı

real de hep bunu yapar aslında ama niye tutup çocuğu çürüttüler anlamadım

Türk oyuncuyu baz almak adına Sergen örneği vereceğim.

Sergen kadar yetenekli mi? Bence değil, daha yetenekli bulan da olabilir bilmiyorum ama bence değil.
Sergen kadar oyun zekası var mı? Kesinlikle yok, yanına bile yaklaşamaz.

Mücadeleden kaçışı falan aynı Sergen.
Sergen oyun içindeki yokluğunu zekası ve yeteneği ile kapatıyordu.

İşte Sergen ne olduysa Arda bu gidişle en fazla onun 2 tık altı olur.

isterse dünyanın en yetenekli futbolcusu olsun. 15 yaşında kız çocuğu fiziği ile bir yere varamaz.

bizim teneke bağlayıp yolladığımız kazımcan, çok değil 8 ay önce falan bunun içinden geçmişti.

Türk oyuncuyu baz almak adına Sergen örneği vereceğim.

Sergen kadar yetenekli mi? Bence değil, daha yetenekli bulan da olabilir bilmiyorum ama bence değil.
Sergen kadar oyun zekası var mı? Kesinlikle yok, yanına bile yaklaşamaz.

Mücadeleden kaçışı falan aynı Sergen.
Sergen oyun içindeki yokluğunu zekası ve yeteneği ile kapatıyordu.

İşte Sergen ne olduysa Arda bu gidişle en fazla onun 2 tık altı olur.

Sergenle kıyaslamak da yanlış olur donem Sergen gibi oyuncuların futbolda önemli bir yeri vardı şu an o tarz oyuncular silindi modern futbol dedikleri seyle.. Bu açıdan Arda'nın işi çok daha zor

Sergenle kıyaslamak da yanlış olur donem Sergen gibi oyuncuların futbolda önemli bir yeri vardı şu an o tarz oyuncular silindi modern futbol dedikleri seyle.. Bu açıdan Arda'nın işi çok daha zor
Doğru, o yüzden de fiziki gelişimi en az %80 tamamlanmadan oynaması mümkün değil. Bir de yukarıda arkadaşın dediği gibi fiziki durumundan bağımsız topa girmeye gerek de görmüyor nasılsa top bana gelince çözerim diye düşünüyor heralde; artık U15'te oynamadığını idrak etmesi lazım.

Millet Ancelotti'ye kızıyor da adamın bir gördüğü varmış.

Dikkat edilirse, son yıllarda çok sayıda yetenekli ofansif orta saha oyuncusunun kanatlara konuşlandırıldığı görülecektir. Bunun, oralarda topla daha rahat ve yüzü kaleye dönük buluşabilmelerine bağlı olduğunu gözlemliyorum...

Merkezde devam edenler de üst düzeyde tutunabilmek için topsuz oyun ve fiziksel temas özelliklerini geliştirerek, moda tabirle '8.5 no' ya evriliyorlar...

Güncel futbolda, ciddi bir takımda, bildiğimiz manada 10 numara oynayan tek bir oyuncu gelmiyor aklıma; bilen varsa söylesin. Yalnız belirteyim; forvet arkası yahut SS, başka özellikler gerektirir, ayrı tutulmalıdır...

Arda, tarz olarak kanatta oynayabilecek gibi görünmüyor. Merkezde devam edebilmek için de bahsettiğim 8.5 no dönüşümünü gerçekleştirmek zorunda. Aksi halde tedricen düşük kalibreli takımlara doğru yol alması mukadder görünüyor...

Üst Alt